Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20
  1. 02-03-16 23:21 #1
    Προεπιλογή Θέλω τη γνώμη σας παιδες
    Λοιπόν προ 5μηνων έκανα χειρουργείο παχυσαρκίας έχω χάσει 50 κιλά. Ή διατροφή ακολουθείται κατά γράμμα . ο γιατρός μου είπε να προσθέσω μια ώρα περπάτημα την ημέρα. Αλλά δε μου βγαίνει αυτό. Πως θα μπορέσω να αποκτησω αυτή την συνήθεια; Δόξα τω θεώ τώρα περπαταω ξεκούραστα. Έχω κάνει κάποιες απόπειρες για περπάτημα αλλά δε μου βγαίνει να γίνει καθερινο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-03-16 00:07 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Οταν λές δεν σου βγαινει τι εννοεις? λογω δουλειας/υποχρεωσεων ?
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-03-16 00:18 #3
    Προεπιλογή
    Πιστεύω ότι κρυβομαι πίσω από τη δουλειά κ το αποφεύγω μάλλον πρέπει να παραδεκτό ότι είμαι τεμπέλης αλλά πρέπει να αλλάξω γυμναστήριο θα πήγαιναν πήγαιναν κ πολύ παλιότερα προτού παχυνω μου άρεσαν τα βάρη τώρα μου είπε ο γιατρός να αποφεύγω τα βάρη μέχρι να δυναμωσω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-03-16 00:13 #4
    Προεπιλογή
    Αν είσαι τεμπέλης παρατά το. Με τεμπελιά δεν γντ τίποτα.δηλαδή τι ζητάς; Μια μαγική συμβουλή που θα σε κάνει να περπατας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-03-16 02:01 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Αμα ζοριζεσαι τόσο ασχημα ξεκίνα με 10 λεπτά, πανε σε καποιο μαγαζί που θες ή καποια δουλειά με τα πόδια, μετα κανε 15', μετα 20' κοκ. σε κανα δυο βδομαδες θα σου φαίνεται περιεργό να ΜΗΝ βγεις για περπάτημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-03-16 17:54 #6
    Προεπιλογή
    Χθες πήγα κέντρο από το σπίτι μου κ γύρισαν είναι μια ώρα δρόμος αλλά σήμερα δε μου βγήκε να το ξανακανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-03-16 20:05 #7
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Έπεσες κατευθείαν στα...βαθιά, οπότε λογικό να μην σου βγήκε να επαναλάβεις το ίδιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-03-16 22:14 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    η άλλη λύση είναι το ποδήλατο που είναι μια πολυ καλή μορφή αερόβιας και ενόψη άνοιξης που στρωνει ο καιρός και δεν επιφέρει κραδασμούς σε μέση και γόνατα αλλα ανεβάζεις σφυγμους και ότι πρέπει για καρδιαγγειακή άσκηση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-03-16 22:44 #9
    Προεπιλογή
    Φιλέ δεν είναι ή περιοχή για ποδήλατο έχει όλο ανηφόρες, για να δω αυριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-03-16 23:04 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    η αερόβια είναι κάτι που πρέπει να το θέλει κάποιος να το κάνει , δεν παίζει ρόλο η μορφή της , δηλαδη αν θα είναι περπάτημα , χαλαρό τρέξιμο ποδήλατο κολύμπι , αλλα αυτο που είναι εφικτο αλλα και να αρέσει στον καθένα , μιλάμε πάντα για εξωτερικο χώρο γιατι σε εσωτερικο δηλαδη γυμναστήριο , εκτός τα μηχανήματα αερόβιας , (διάδρομοι ποδήλατα ) γινεται και στις αίθουσες με δυναμικα προγράμματα που ακολουθούν και άντρες , δεν λέμε τα κλασικα γυναικεία ζούμπες μούμπες κτλ

    απο κεί και πέρα η λύση αν κάποιος βαριέται και αυτα , είναι να έχει μια εύκαιρη ορεξάτη και να την τσαλακώνει καθημερινα και ασυστόλως και εκεί να δείς αερόβια και καύσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-03-16 00:17 #11
    Προεπιλογή
    Αυτό είναι ότι καλυτερο αλλά που;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-03-16 11:27 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeus1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι ότι καλυτερο αλλά που;
    Μετά την τρίτη τέταρτη μέρα θα ψάχνεις δικαιολογίες να βγεις για περπάτημα....
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-03-16 21:15 #13
    Προεπιλογή
    Λοιπόν παίδες σήμερα περπατήσα μια ώρα κ είκοσι λεφτά, 6 χιλιόμετρα σύμφωνα με μια εφαρμογή που κατέβασα στο κινητό
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-03-16 13:18 #14
    Προεπιλογή
    Με 4χλμ/ωρα μάλλον μπουσούλαγες.. Θέλει λίγο πιο γρήγορα για να γίνει δουλειά, εκτός αν ήταν όλο ανηφόρα που δε νομίζω..

    Επίσης, δεν υπάρχει λόγος για τόση ώρα.. μια ωρίτσα σε ισωμα με 6χλμ/ωρα είναι ότι πρέπει για τη περίπτωση σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-03-16 22:26 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GREEK POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά την τρίτη τέταρτη μέρα θα ψάχνεις δικαιολογίες να βγεις για περπάτημα....
    Λοιπόν φιλέ την προηγούμενη πήγα τρείς φορές μέχρι στιγμής μια ώρα. Από πέντε χιλιόμετρα. Τελικά θα το κανω πρωί πρότου κάνω οτιδηποτε πιστεύω ότι είναι καλά για αρχή κ να μη βαρεθω στη συνέχεια! Μετά από ποσό καιρό θα βλέπω βελτίωση στο περπάτημα κ σε αλλά θέματα; Σημειωτέον αυτή τη στιγμή είμαι 140 κιλά!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία