Θέμα: Slaine

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 235 από 235
  1. 04-04-09 01:42 #226
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Καλα με 20 δευτερα και αργο tempo δεν σου βγηκαν τα πνευμονια??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-04-09 02:11 #227
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    μπα... γιατί κάποια στιγμή τράβαγαν ένα διαφημιστικό βιντεάκι με μία κοπελιά με κάτι κολάν κλπ και πήρα τα... πάνω μου...
    πέρα από την πλάκα σκέψου ότι πχ στήθος έχω βάλει 120 κιλά και έπαιζα με 40. πλάτη πχ από 100 που έχει το μηχάνημα έβαλα 45 πάνω κάτω δε θυμάμαι. δηλαδή ήτνα υπερβολικά πολύ λίγα τα κιλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-04-09 05:28 #228
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    τετρακέφαλα σήμερα:
    σκουώτ σε σμιθ (πρώτη φορά στη ζωή μου σε σμιθ) 140 κιλά κάμποσα σετ και μερικά ακόμα με τα πόδια αρκετά μπροστά.

    σίσσυ σκουώτ με 20άρα πλάκα(δε νομίζω να ξανακάνω μου φαίνεται ότι επιβαρύνονται πολύ τα γόνατα)

    λεγκ εξτένσιον όλα τα κιλά

    όρθιος στο λεγκ εξτένσιον με το σίδερο κόντρα λίγο πάνω στο γόνατο για καμπτήρες(άμα κατάλαβε κανείς έτσι που το'πα.... :S)
    Eπειδή δε το βλέπω κάπου, ίσως να τη κάνεις και να τη λέμε αλλιώς, squat που να δίνει έμφαση στον Vastus medialis κάνεις, έχεις δοκιμάσει??

    Bottom Feeder Squats : http://www.t-nation.com/free_online_..._squats_101804
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-04-09 12:55 #229
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπειδή δε το βλέπω κάπου, ίσως να τη κάνεις και να τη λέμε αλλιώς, squat που να δίνει έμφαση στον Vastus medialis κάνεις, έχεις δοκιμάσει??

    Bottom Feeder Squats : http://www.t-nation.com/free_online_..._squats_101804
    τα έχω δοκιμάσει (χωρίς να ξέρω πως λέγονται) καθώς κάνω διάφορες παραλλαγές κλπ.

    όμως συνήθως σε πολυαρθρικές ναι μεν έχω ελεγχόμενη αρνητική αλλά όχι πολύ αργή και επισης δε μένω σε μία θέση για τα γόνατα. προτιμώ να μην τα ζορίζω στατικά (τα γόνατα) με κιλά αλλά και να κατεβαίνω όσο μπορώ. επίσης με εξαίρεση λίγες προπονήσεις παίζω πολλά κιλά (για μένα πολλά κιλά έτσι?) και λίγες επαναλήψεις στα σκουώτ.

    πάντως θα δοκιμαστεί ξανά αυτό που λές πιο συγκεκριμένα να το "δω"

    thnx man!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-04-09 03:34 #230
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    -μηριαία δικέφαλα στο μηχάνημα ξαπλωμένος

    -γάμπες καθιστός και μηχάνημα όρθιος

    -πιέσεις σε ίσιο πάγκο με κλειστή λαβή (παραλλαγή όχι ακριβώς για τρικέφαλα ούτε για στήθος κάτι ενδιάμεσο)

    -κάμψεις δικεφάλων σε τροχαλία πλάτης με τα μπράτσα κατακόρυφα σούπερ σετ με στραβόμπαρα

    υψηλές επαναλήψεις, λίγα κιλά (εκτός από μηριαία δικέφαλα που έπαιξα και μέγιστα), ντροπ σετ, σούπερ σετ, 21. γενικά υπήρχε ένταση (όσο γινόταν με αυτά τα κιλά) αν και τα διαλλείματα στα πόδια δεν ήταν μικρά όπως ήθελα γιατί έκαναν πολλοί πόδια σήμερα.

    οι ενοχλήσεις στον αγκώνα έχουν υποχωρήσει ευτυχώς, η αυτοαποθεραπεία μου πάει καλά, από τρίτη λογικά ξεκινάω φυσιοθεραπείες (δυστυχώς μαμήθηκε το πρόγραμμα και οι φυσιοθεραπείες έμειναν πίσω ακόμα μία βδομάδα ειδικά τώρα που δουλεύω)

    για να δούμε... αν όλα πάνε καλά θα αρχίσω δυνατές προπονήσεις μετά το πάσχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-04-09 12:35 #231
    Προεπιλογή
    Stay Strong Iron Nick!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-09 14:08 #232
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steve KinG STyLe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Stay Strong Iron Nick!!!!


    πάντως είχα καλό pump παραδόξως...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-04-09 22:42 #233
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    καιρό έχω να γράψω....

    προπονήσεις κάνω αλλά πολύ χαλαρές για να αναρρώσω από διάφορους τραυματισμούς με πολλές ομάδες την κάθε φορά συνήθως.

    την προηγούμενη βδομάδα τις τελευταίες μέρες ανέβασα ένταση κάπως με σούπερ σετ.

    χθες έκανα σχετικά καλή προπόνηση πλάτης αν και εμφανώς πεσμένος στις αποδόσεις πχ από 170 κιλά άρσεις θανάτου 120.

    σήμερα ήταν να κάνω ώμους-δικέφαλα αλλά είχε πολύ κόσμο και ξεκίνησα να κάνω χαλαρά πρέσσα για τετρακέφαλα και μετά να έμπαινα λίγο και ώμους-δικεφαλα.

    τελικά πορώθηκα και ξεκινώντας από 20 κιλά έφτασα τα 375 κιλά στην πρέσσα. λειτουργικά σετ 8-10 δε θυμάμαι ακριβώς με 8 επαναλήψεις το λιγότερο σε κάθε σετ. δεν έκανα κάτι άλλο. σάββατο ευελπιστώ για ώμους.

    ΥΓ: γνώρισα το μέλος yannis88 στο γυμναστήριο. πολύ καλό παιδί, καλή τεχνική, τον πέτυχα στην προπόνηση να κάνει άρσεις θανάτου για πλάτη με 100 κιλά τα οποία τα είχε άνετα (δεν πρόσεξα αν ανέβασε κιλά μετά)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-04-09 23:21 #234
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων

    τελικά πορώθηκα και ξεκινώντας από 20 κιλά έφτασα τα 375 κιλά στην πρέσσα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Exci : 16-04-09 στις 23:28
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-04-09 23:25 #235
    Το avatar του χρήστη Tani Mc'Roth

    Εγγραφή
    05-11-2008
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    296
    Προεπιλογή
    Nice!!!!
    Καλη αναρρωση!
    Dj Tinaki on your heavy digital decks!
    http://24ori.com/
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516