Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1
  1. 14-03-17 13:05 #1
    Προεπιλογή Βοηθεια για διατροφη και απωλεια κιλων χωρις απωλεια μυικης μαζας !!!
    Γεια σας ειμαι 37 χρονων με υψος 1,82. Πριν 2 μηνες ημουν 93 κιλα και τωρα ειμαι 88 κιλα.Λογο ενος μικροτραυματισμου που ειχα το καλοκαιρι (ριξη μηνισκου στο γονατο) κανω αυτην την περιοδο 5 φορες την εβδομαδα πλην σ/κ αεροβιες ασκησεις- διατασεις και μια ωρα εντονο διαδρομο σπιτι.

    Υπολόγισα οτι το BMR μου ειναι 1929 kcal για απωλεια λιπους με ενα κιλο το εβδομαδα αρα Χ 1.375 χρειάζομαι 2.652 θερμίδες την ημέρα και της μετραω και της μοιραζω με το fitness pall σε 40Π/40ΥΔ/20ΛΙΠ και μετα απο καθε προπονηση πινω 35gr προτεινη μαζι με 36gr υδατανθρακα στο σεικερ (18dextrose-18maltodextrine). Απλα εδω και 2 εβδομαδες εχω κολλησει..Ουτε παιρνω ουτε χανω...Μηπως περνω αρκετα ποιο λιγες θερμιδες απο οτι πρεπει κανονικα η κανω λαθος την εξισωση πρεπει να το υπολογισω με 1.55 και γιαυτο εχει κολλησει ο οργανισμος μου??

    Σε λιγο καιρο αφου στρωσει το γονατο κανονικα θα ξαναξεκινησω και 3 - 5 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο συν το διαδρομο σπιτι αλλα προς το παρων μονο καθε μερα 1 ωρα διαδρομο σπιτι !!! Παρακαλώ διορθώστε με αν εχω κανει κατι λαθος και οποια βοηθεια ευπροσδεκτη !!! Ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GEOZN8 : 14-03-17 στις 13:19
    Απάντηση με παράθεση