Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 22-06-18 09:40 #1
    Προεπιλογή Kick boxing και κιλά
    Καλημέρα! Είμαι 19 ετών, γυναίκα. Από μικρή μου άρεσε το κικ μποξινγκ αλλά λόγω κιλών, οι δικοί μου δε με άφηναν να πάω. Τώρα ακόμα είμαι αδύνατη (περίπου 40 κιλά, 1,64 ύψος). Είναι το σώμα μου, δε μπορώ να πάρω κιλά εύκολα (δεν υπάρχει ιατρικός λόγος). Σκεφτόμουν τώρα το καλοκαίρι να ξαναρωτησω τους δικούς μου για να πάω, για να έχω κάτι να κάνω και να εκπληρώσω και ένα μικρό όνειρο χεχε. Πιστεύετε ότι με αυτά τα κιλά μπορώ να πάω? Ξέρω ότι είναι λίγα αλλά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-18 12:15 #2
    Προεπιλογή
    Ναι μπορεις να πας δεν καταλαβενω γιατι σε προβληματίζουν τα κιλά,τι παει να πει ειναι λιγα δλδ αν ησουν 100 κιλά τοτε θα ήσουν ok,δεν παει ετσι,και απο την άλλη εισαιι 19 δεν εισαι ανήλικη,γιατι θα πρεπει να παρεις το ok απο τους γονεις σου αθλημα θελεις να κανεις, μπορει να μην συμφωνούν γιατι το βρίσκουν βίαιο και οτι δεν κανει για κοπέλες και τα γνωστά αυτο βέβαια βγαίνει μεσα απο το γεγονός οτι δεν το γνωρίζουν αλλα δεν σημαίνει οτι εσυ δεν πρεπει να κανεις αυτο που θελεις,το πολυ πολυ πάρτους μια μερα μαζι σου στην σχολη να δουν την προπονηση να μιλήσουν και με τον δάσκαλο και ισως γίνουν πιο διαλλακτική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-06-18 14:21 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μπορεις να πας δεν καταλαβενω γιατι σε προβληματίζουν τα κιλά,τι παει να πει ειναι λιγα δλδ αν ησουν 100 κιλά τοτε θα ήσουν ok,δεν παει ετσι,και απο την άλλη εισαιι 19 δεν εισαι ανήλικη,γιατι θα πρεπει να παρεις το ok απο τους γονεις σου αθλημα θελεις να κανεις, μπορει να μην συμφωνούν γιατι το βρίσκουν βίαιο και οτι δεν κανει για κοπέλες και τα γνωστά αυτο βέβαια βγαίνει μεσα απο το γεγονός οτι δεν το γνωρίζουν αλλα δεν σημαίνει οτι εσυ δεν πρεπει να κανεις αυτο που θελεις,το πολυ πολυ πάρτους μια μερα μαζι σου στην σχολη να δουν την προπονηση να μιλήσουν και με τον δάσκαλο και ισως γίνουν πιο διαλλακτική.
    Ευχαριστώ πολύ! Δε ξέρω απλά συχνά μου λένε πράγματα του τύπου, θα σου ρίξουν μια και θα πέσεις κάτω, θα χάσεις και τα κιλά που έχεις, θα μείνεις η μισή... και το σκεφτόμουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-06-18 14:30 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Η αλήθεια είναι οτι είσαι πολύ λιγα κιλά.
    Αν ξεκινήσεις και οποιαδήποτε μορφή αερόβιας παραλληλα με μαχητικό άθλημα, μπορείς να έχεις θέματα καθώς εκεί καταναλώνεται πολύ ενέργιεα.
    Γιατί δεν κοιτάζεις παράλληλα να κάνεις και κάποια διατροφή, για να αντέξεις τις προπονήσεις;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-06-18 14:36 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι οτι είσαι πολύ λιγα κιλά.
    Αν ξεκινήσεις και οποιαδήποτε μορφή αερόβιας παραλληλα με μαχητικό άθλημα, μπορείς να έχεις θέματα καθώς εκεί καταναλώνεται πολύ ενέργιεα.
    Γιατί δεν κοιτάζεις παράλληλα να κάνεις και κάποια διατροφή, για να αντέξεις τις προπονήσεις;;
    Έχω ξαναπάει σε διατροφολόγο, αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά είναι η αλήθεια. Είναι το σώμα μου έτσι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-06-18 14:51 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    "ειναι το σωμα μου ετσι"

    δεν λες και κατι καινουργιο, ολο κατι τετοια ακουω ειδικα απο κοπελες της ηλικιας σου
    Εφοσων δεν υπαρχει ιατρικος λογος αν λαμβανεις αρκετες θερμιδες θα ανεβει το βαρος σου.
    Προτασεις οπως η παραπανω δημιουργουμε για να συμφιλιωνομαστε με την απραξια μας.
    Ακολουθησε μια υπερθερμιδικη διατροφη και αρχισε το αθλημα που σαρεσει.
    Απάντηση με παράθεση