Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 13-08-18 13:05 #1
    Προεπιλογή συμπληρωματα-μυικη αναπτυξη
    Καλησπερα. Εκτος απο πρωτεινη τι αλλο συμπληρωμα θεωρειτε καλυτερο για περιοδο ογκου; Επισης την myprotein πιστευετε μπορω να την εμπιστευτω αφοβα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-08-18 19:17 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Κρεατινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-08-18 15:54 #3
    Προεπιλογή
    γλουταμινη η bcaa ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-08-18 16:09 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Κοιτα φίλε, στα supps υπάρχει μια "ιεραρχεία", ανάλογα το μπάτζετ που μπορείς να διαθέσεις, υπάρχουν δλδ τα πλέον βασικά όπως η κρεατίνη, .
    Τόσο η γλουταμίνη, αν και διάφορες έρευνες στο παρελθόν βγήκαν και έλεγαν ότι δεν συνεισφέρει πολύ, αλλά και τα BCAA χωράνε σε ένα πρόγραμμα που θες να φορτώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-08-18 16:19 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Οτι συμπληρωμα και να παρεις χωραει σε περιοδο ογκου. Αλλα γλουταμινη και bcaa δε νομιζω να σου προσφερουν πολλα οταν εχεις ελλειμα θερμιδικο και η διατροφη σου ειναι οπως πρεπει. Γενικως ειναι πολυσυζητημενα συμπληρωματα που ακομα και σε περιοδο γραμμωσης ειναι debatable.. Κρεατινη , πρωτεινη αν θες να συμπληρωσεις λιγο τη διατροφη σου (ειδικα στον ογκο που πρεπει να καταναλωνεις μεγαλες ποσοτητες φαγητου) , πολυβιταμινες , fish oil , κανενα joint complex , γιατι εκτος απο μυς εχεις κι αλλα πραγματα που πρεπει να δωσεις σημασια , αλλα αυτα ειναι και αναλογως του budget
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-08-18 16:24 #6
    Προεπιλογή
    Να το πω αλλιως. Αν ειναι να διαλεξω 3 συμπληρωματα ποια θα ηταν τα πιο σημαντικα με δεδομενο οτι ακολουθω σωστη διατροφη και εχω επαρκη υπνο; Επισης εχετε καμια γνωμη για τη myprotein; Εχω ακουσει διαφορα για την ποιοτητα της αν και γενικα εγω δεν ειχα ποτε θεμα με τα προιοντα της.
    Απάντηση με παράθεση