Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 20-05-20 12:31 #1
    Προεπιλογή Κρίνετε την διατροφή μου και διορθώστε με
    Καλησπέρα είμαι 18 ετών 1.90 ύψος 71 κιλά ασχολούμαι πρόκειται να γίνω επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και τώρα που έχει τελειώσει το πρωτάθλημα ξεκίνησα διατροφή για να πάρω 3 4 μυϊκά κιλά μαζι με γυμναστήριο

    Η διατροφή μου είναι η εξής

    Πρωινό : 5 ασπράδια αβγού συν 2 κρόκους, 2 φέτες με φυσικό βούτυρο και chia seeds και ένα μπολ 50 γρ δημητριακά fitness με σοκολατα

    Μεσημεριανό : ότι έχει μαγειρέψει η μαμά συνήθως κοτόπουλο φιλέτο, ψάρι, όσπρια κτλ συν σαλάτα

    Μετά την προπόνηση : πάντα 500 γρ μακαρόνια με τυρί φέτα συν σαλατα

    Βραδινό : Το ίδιο με το μεσημεριανό συν πράσινη σαλάτα

    Και μπορεί και ένα shaker πρωτεΐνης όρου γάλακτος

    Αν έχετε κάτι ακόμα να με βοηθήσετε ή αν κάνω κάποιο λάθος να μου πείτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-05-20 13:37 #2
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα John K,

    δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος εδώ που θα σου πει τι είναι σωστό και τι λάθος χωρίς να ξέρει παραπάνω πληροφορίες για εσένα, όπως καθημερινή δραστηριότητα, ποσοστό λίπους. Επίσης, τα 3-4 μυϊκά κιλά που λες, σίγουρα μόνο μυϊκά δεν θα είναι εάν τα πάρεις σε αυτό το διάστημα μέχρι να ξεκινήσει η σεζόν. Για να το κάνεις αυτό, η άποψή μου είναι ότι θα πρέπει να ξεκινήσεις να παρακολουθείς συνεχώς τη διατροφή σου και να μετράς θερμίδες και macros. Υπάρχουν άπειρα posts εδώ μέσα ως προς το πως μπορείς να το κάνεις αυτό. Μία αρκετά καλή λύση είναι το myfitnesspal. Εκμεταλλεύσου την περίοδο, διάβασε και εκπαίδευσε τον εαυτό σου στο κομμάτι της διατροφής και την απόκτηση υγειών συνηθειών
    Απάντηση με παράθεση