Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 73
  1. 15-04-09 23:10 #16
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Talking
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι και 70γρ προτεινη σε ενα γευμα ρε συ, ηρεμα
    Μπορει να αξιοποιουντε αν με πιανεις




    την μαλτο την εχς βγαλει..μεσημεριανο πιστευεις μια κονσερβα τονου και μια σαλατα με μια φετα ψωμι ειναι 1000 θερμιδες? μηπως εισαι κουρασμενος?
    μικρε 2 φορες τα κοιταξα ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΗΣΜΟΥΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΕΧΩΣΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΕΣΑ και μου εβγαλε τα παραπανω

    Ρε κανε οτι θελεις και κολοτουμπες στον αερα βοηθανε για γραμμωση στο χωριο μου επειδη βαριεσε να διαβαζεις δεν ειναι δικαιολογια να εχεις χαλια πλανο αντε φτανει γιατι θα μαλωσουμε και βαριεμε κιολας

    και παλι ευχαριστω καντα ποιο λιανα!
    Αναζητηση προταση ruhl για ογκο τελος δεν ποσταρω αλλο σε αυτο το τοπικ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RUHL : 15-04-09 στις 23:15
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-04-09 02:48 #17
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    εδω μεσα την ειδατε εξυπνη μου φενεται μερικοι ....αν γουσταρεις γραψε μια διατροφη ..αλλιως αστο να γραμμωνουμε με τις δικες μας γνωσεις...στο κατω κατω θα ειμαστε και περιφανη που το καναμε και μονοι μας...αναγκη νομιζεις οτι εχω να μου πεις τι να κανω??τετοιο μπουρδελο που ειναι η ελλαδα..τετοια μαθηση περνουμε περι ολων των πραγματων ..αν ειμασταν εξωτερικω τωρα θα ειχαμε διατροφη και προγραμμα απο ειδικους του θεματος..!! αλλα τωρα απο ενα σιτε τι να περιμενεις..και απο ατομα δηθεν!


    αστο βαρεθηκα να γραφω και να μου γραφουν θα κοιταξω να βρω κανενα σοβαρο ατομα να τον πληρωσω κιολας να βγαζει αυτος τα νουμερα αντι για μενα...


    και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!!
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-04-09 02:52 #18
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    μείωσε τα φρούτα, ανέβασε την πρωτείνη σου, και μείωσε και τους μεταπροπονητικούς υδατάνθρακες.

    ΜΒ
    muscleboss kane me ena delete apo user..giati kourastika na me doyleuoyn..kalh tuxh na exoun osoi einai edw mesa..
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-04-09 09:18 #19
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παρακαλώ ηρεμήστε και οι δύο σας (Ruhl, Blackgym) και προσέχετε τις εκφράσεις σας !

    Βlackgym, πριν λίγο καιρό ζητούσες προτάσεις κλπ, για ίδια θέματα, και νομίζω σου απαντήσαμε (μεσα σε αυτούς και εγω).
    Τωρα, αν δε σου κάνανε εκείνες οι προτάσεις κλπ, να ξέρεις ότι εφόσων θες να ακούσεις κι άλλων, θα ακούσεις και προτάσεις που μπορει να μη σου αρέσουν και το' να τ' άλλο κλπ.
    Ή δεν θα απαντάς σε αυτές, ή ζήτα συγκεκριμένες προτάσεις/απόψεις κλπ, απο συγκεκριμένα άτομα, αν δεν θες απο κάποιους.

    Επίσης, αυτό που είπες "και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!! ", είναι προκλητικό κατα τη γνώμη μου και πολύ "χοντρό".
    Μπορεις να διευκρινήσεις ποιούς εννοείς, διότι έτσι όπως το θέτεις είναι σαν να αναφέρεσε σε αρκετούς εδω μέσα?

    Ruhl, θα σε παρακαλούσα, να αλλάξεις τρόπο και τόνο απέναντι σε μέλη που δεν είναι φιλαράκια/γνωστοί σου για να καταλαβαίνουν/ξέρουν ότι έτσι είναι το στυλ σου, και να σε πιάνουν.
    π.χ. ο pikolo μπορει να μην το πάρει στραβά κάτι, ενω κάποιος που δεν σε ξέρει ή δεν έχετε μια κάποια οικειότητα θα το πάρει στραβα, και δικαιολογημένα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-04-09 10:40 #20
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Συμφωνω με τον Μιχάλη,παιδια καλο είναι όσα μελη δεν έχουν οικειότητα μεταξύ τους να προσέχουν το ύφος του γιατί δημιουργούνται παρεξηγησεις κατι που δεν θα θέλαμε να αναπτυχθεί σε καμια των περιπτώσεων.
    Blackgym η ατάκα σου "αλλα τωρα απο ενα σιτε τι να περιμενεις" δεν μου άρεσε σαν υπαινιγμος,δηλαδη τόσα άτομα σου απαντησαν,γιατί μας ακυρώνεις έτσι και μας αμφισβητείς επειδη ακουσες ΜΙΑ άποψη ενός μελους που σε εξαγρίωσε;Να ξερεις ότι σε ενα φόρουμ κανεις δεν είναι υποχρεωμενος να σου απαντησει,όσοι το κανουν το κανουν από την καλή τους θεληση,κανεις δεν είναι υπάλληλος εδω μεσα και ούτε πληρώνεται για τον χρόνο του κ τις γνωσεις του,απαιτησεις θα πρεπει να έχεις από εκει που πληρωνεις,σε επαγγελματία όπως είπες.Επίσης γραφεις μια δευτερη απαξιωτική ατακα "και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!!", αυτό φιλαρακι δεν μπορείς να το ξερεις,δηλαδή αν εγώ σε πετυχω καπου γραμωμένο και εγω είμαι χαλια θα πρέπει να πω τα ίδια για σένα;Δεν είναι έτσι τα πράγματα απλα φανταζομαι ότι το εγραψες στον εκνευρισμό σου,ο καθένας προσπαθεί και φτυνει αίμα με την διατροφή του και τις προσπάθειες του,μην προσπαθεις να τους βγαλεις όλους άσχετους ή της ευκολης λύσης,είναι λάθος.
    Ruhl καλό είναι να μην είσαι επιθετικος με άτομα που δεν έχεις ανταλλάξει πολλες κουβεντες,η συμπάθεια και η ευγένεια πρέπει να είναι δεδομένη ακόμα και σε άτομα που μπορεί να πεταξουν καποιο άκυρο,το να κανει καποιος λαθη ή να μην ξερει δεν είναι λόγος να τον μειώσεις,καλύτερα να μην γραψεις καθολου κατι και να προχωρησεις στο επόμενο τόπικ,όχι να γραψεις κατι του στυλ "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο",αυτό σε οποιονδήποτε δεν θα άρεσε και θα τον εξαγρίωνε.
    Έχεις ικανότητες για ποιοτικα ποστς γιατί εχεις τις γνωσεις και είσαι "του διαβασματος" πέρα από την πρακτική εξασκηση στο άθλημα,γιατί να αναλώνεσαι με επιθετικα ποστς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-04-09 11:57 #21
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο"
    Aκριβως και πολλα ποσταρα σε αυτο το τοπικ και ταραξα τα νερα του μεσα στα τοσα λαθη που ανχωθηκε και αρχησε να λεει διαφορα
    Ξερεις τι πολυνεικε εμενα δεν με πειραζει αν καποιο ατομο δεν ξερει να τον βοηθησω εμενα με πειραζει ατομα που θελουν(απετουν?Lol)να τα φτιαξεις ολα για αυτους λες και ειμαστε υποχρεομενοι με ενοχλει τα ατομα που θελουν να μην διαβασουν τιποτα και να ζητανε απο σενα που τα διαβασες "να τα δωσεις ετοιμα"

    ..αν γουσταρεις γραψε μια διατροφη ..αλλιως αστο να γραμμωνουμε με τις δικες μας γνωσεις..
    Αν και ρωταω ποιες γνωσεις? τροω λιγοτερα κανω αεροβια γραμμωνω μπραβο

    ε οχι εκει "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο"

    Εξαλου ειναι γνωστο αυτο το μελος οτι βαριετε να ξοδεψει Χ ωρες η μερες διαβασματος οταν του δηναμε λινκ και σε ποιο παλια τοπικ ειτε το προβλημα ηταν α τι εδω ειναι φορουμ πρεπει να μηλατε και οχι απλος να ποσταρετε λινκς lol η επειδη ηταν καποια στα αγγλικα εδω ειναι ελληνικο φορουμ Lol ξανα
    Οπως τον κοβω χωρις υπερβολη ουτε καν ολα τα αρθρα του φορουμ δεν διαβασε και χλωμο να κατανοησε το αρθρο γραμμωση αν το διαβασε ΟΛΟ.

    στο κατω κατω θα ειμαστε και περιφανη που το καναμε και μονοι μας...αναγκη νομιζεις οτι εχω να μου πεις τι να κανω??
    Εγω να δεις ποσο αναγκη εχω να γραφω δεν θα με πληρωσει τον μηνα ο ΜΒ τωρα ξερεις
    Περιφανεψου να την κανεις μονος σου κατσε φαε μηνες διαβασματος και αρχηνα αλλα μετα παλι δεν θα την κανεις μονος σου επειδη θα ειναι καποια ιδεες πχ απο αυτα τα ονομα berardi ,will brink palubo
    Η τι θα πεις στον εξω κοσμο αυτη την διετα την εκανε ο ruhl απο το φορουμ η την εφτιαξα διαβαζοντας τις αποψεις του brawny και αλλων wow τι ειναι το φορουμ θα σου απαντησουν χαχχα
    Αυτη ειναι λογικη 13χρονου ^^^ στο quote

    αν ειμασταν εξωτερικω τωρα θα ειχαμε διατροφη και προγραμμα απο ειδικους του θεματος..!
    Καλα κατουρα και λιγο αν νομηζεις οτι δωρεαν θα σου δωσουν κατι ετοιμο για σενα εξατομικευμενα
    ΝΑ
    προσπαθησε εδω απανταει ο Dave palubo
    http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=5
    Eδω ο Milos Sarcev
    http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=483
    Εδω ο Chris aceto
    http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=3795

    Εδω ο Hany Rambod(προπονητης του cutler τωρα)
    http://forums.musculardevelopment.co...ad.php?t=56818


    Δοκημασε ζητα θελω να μου δωσετε προπονηση και διατροφη εξατομηκευμενα να δεις ποσοι θα σου απαντησουν


    αστο βαρεθηκα να γραφω και να μου γραφουν θα κοιταξω να βρω κανενα σοβαρο ατομα να τον πληρωσω κιολας να βγαζει αυτος τα νουμερα αντι για μενα...
    Ετσι ειναι η διαβαζεις και δεν πληρωνεις η διαβαζουν αλλοι για σενα και του πληρωνεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-04-09 12:26 #22
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ ηρεμήστε και οι δύο σας (Ruhl, Blackgym) και προσέχετε τις εκφράσεις σας !

    Βlackgym, πριν λίγο καιρό ζητούσες προτάσεις κλπ, για ίδια θέματα, και νομίζω σου απαντήσαμε (μεσα σε αυτούς και εγω).
    Τωρα, αν δε σου κάνανε εκείνες οι προτάσεις κλπ, να ξέρεις ότι εφόσων θες να ακούσεις κι άλλων, θα ακούσεις και προτάσεις που μπορει να μη σου αρέσουν και το' να τ' άλλο κλπ.
    Ή δεν θα απαντάς σε αυτές, ή ζήτα συγκεκριμένες προτάσεις/απόψεις κλπ, απο συγκεκριμένα άτομα, αν δεν θες απο κάποιους.

    Επίσης, αυτό που είπες "και κατι αλλο..αφου οι ποιο πολυ ειναι ασχετοι βαρανε και δεκα βελονες και γινονται τουμπανο..και κανουν διατροφη και καλα...ετσι ξερω και εγω να γραμμωνω..!! ", είναι προκλητικό κατα τη γνώμη μου και πολύ "χοντρό".
    Μπορεις να διευκρινήσεις ποιούς εννοείς, διότι έτσι όπως το θέτεις είναι σαν να αναφέρεσε σε αρκετούς εδω μέσα?

    Ruhl, θα σε παρακαλούσα, να αλλάξεις τρόπο και τόνο απέναντι σε μέλη που δεν είναι φιλαράκια/γνωστοί σου για να καταλαβαίνουν/ξέρουν ότι έτσι είναι το στυλ σου, και να σε πιάνουν.
    π.χ. ο pikolo μπορει να μην το πάρει στραβά κάτι, ενω κάποιος που δεν σε ξέρει ή δεν έχετε μια κάποια οικειότητα θα το πάρει στραβα, και δικαιολογημένα.
    για εξω ανεφερα που ξερω πολλους εδω δεν ξερω κανεναν αν χτυπαει βελονες και γραμμωνει..

    και εχω χασει το ποστ μου γιατι εβαλα καινουργιο αλλιως θα συμπληρωνα στο παλιο..

    η παλια γραμμωση δεν εχει καμια σχεση πως ειμουν 4 μηνες πριν και πως ειμαι τωρα σχεση με το ποσοστο λιπους (οτι βλεπω εγω στον καθρεπτη)

    την εγραψα αναλυτικα και μετα νουμερα που μου ζητηθηκαν..

    αυτο ξερω να κανω παραπανω δεν ξερω για αυτο ζητησα να προστεθει η να αφερεθει κατι ..οταν εννοω γραμμωση ειναι να ριξω τα ποσοστα λιπους μου οχι στο 8 η 10 η 7 τα εκατο ..αλλα σε ενα ποσοστο που φενεται το σωμα γραμμωμενο ..

    συγνωμη αν περεξιγησε καποις για το θεμα βελονας ..το οποιο πολυ απλα γιατι εξω αυτο κανουν ολοι μα ολοι ομως και εγω δεν θελω να μπω σε αυτο το τρυπακι..
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-04-09 12:30 #23
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aκριβως και πολλα ποσταρα σε αυτο το τοπικ και ταραξα τα νερα του μεσα στα τοσα λαθη που ανχωθηκε και αρχησε να λεει διαφορα
    Ξερεις τι πολυνεικε εμενα δεν με πειραζει αν καποιο ατομο δεν ξερει να τον βοηθησω εμενα με πειραζει ατομα που θελουν(απετουν?Lol)να τα φτιαξεις ολα για αυτους λες και ειμαστε υποχρεομενοι με ενοχλει τα ατομα που θελουν να μην διαβασουν τιποτα και να ζητανε απο σενα που τα διαβασες "να τα δωσεις ετοιμα"


    Αν και ρωταω ποιες γνωσεις? τροω λιγοτερα κανω αεροβια γραμμωνω μπραβο

    ε οχι εκει "μπαίνω διαβαζω τι γράφεις αλλά επέιδη είσαι ασχετος ή πιτσιρικας δεν ασχολουμαι άλλο"

    Εξαλου ειναι γνωστο αυτο το μελος οτι βαριετε να ξοδεψει Χ ωρες η μερες διαβασματος οταν του δηναμε λινκ και σε ποιο παλια τοπικ ειτε το προβλημα ηταν α τι εδω ειναι φορουμ πρεπει να μηλατε και οχι απλος να ποσταρετε λινκς lol η επειδη ηταν καποια στα αγγλικα εδω ειναι ελληνικο φορουμ Lol ξανα
    Οπως τον κοβω χωρις υπερβολη ουτε καν ολα τα αρθρα του φορουμ δεν διαβασε και χλωμο να κατανοησε το αρθρο γραμμωση αν το διαβασε ΟΛΟ.


    Εγω να δεις ποσο αναγκη εχω να γραφω δεν θα με πληρωσει τον μηνα ο ΜΒ τωρα ξερεις
    Περιφανεψου να την κανεις μονος σου κατσε φαε μηνες διαβασματος και αρχηνα αλλα μετα παλι δεν θα την κανεις μονος σου επειδη θα ειναι καποια ιδεες πχ απο αυτα τα ονομα berardi ,will brink palubo
    Η τι θα πεις στον εξω κοσμο αυτη την διετα την εκανε ο ruhl απο το φορουμ η την εφτιαξα διαβαζοντας τις αποψεις του brawny και αλλων wow τι ειναι το φορουμ θα σου απαντησουν χαχχα
    Αυτη ειναι λογικη 13χρονου ^^^ στο quote


    Καλα κατουρα και λιγο αν νομηζεις οτι δωρεαν θα σου δωσουν κατι ετοιμο για σενα εξατομικευμενα
    ΝΑ
    προσπαθησε εδω απανταει ο Dave palubo
    http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=5
    Eδω ο Milos Sarcev
    http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=483
    Εδω ο Chris aceto
    http://forums.rxmuscle.com/showthread.php?t=3795

    Εδω ο Hany Rambod(προπονητης του cutler τωρα)
    http://forums.musculardevelopment.co...ad.php?t=56818


    Δοκημασε ζητα θελω να μου δωσετε προπονηση και διατροφη εξατομηκευμενα να δεις ποσοι θα σου απαντησουν



    Ετσι ειναι η διαβαζεις και δεν πληρωνεις η διαβαζουν αλλοι για σενα και του πληρωνεις
    στο εξωτερικο θα πληρωνες και θα επερνες γνωμες και διατροφες α class...δεν ειπα χωρις πληρωμη ..αλλα εσυ το καθε τι το παρεξηγεις ..λοιπον ξαναγραφω την διατροφη μου για μειωση λιπους και αν θες συμπληρωνεις η αφαιρεις
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-04-09 12:32 #24
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    καλα ruhl ενα πραγμα ειπε ο ανθρωπος και τον πηρες απο τα μουτρα γραφεις λες και ξερεις τον αλλον 100 χρονια και μιλας οπως γουσταρεις λες και ειναι δικο σου το φορουμ μυαλο εσυ δε βαζεις με τιποτα

    αν δεν θες να απαντας σε ποστ μη το κανεις η αλλιως απαντα σαν ανθρωπος και οχι τοσο επιθετικα λες και σε εβρισε τι την ειδες ο μαμιας του φορουμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-04-09 12:36 #25
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    λοιπον εχουμε και λεμε

    πρωινο (450)

    70 γρμ quaker σε νερο 66 γραμ υδαταθραν
    50γραμ whey 50γραμ καθαρη πρωτεινη

    προγευμα (200)
    ενα ξυνομηλο 20 γραμ υδαταθρανκα
    whey protein 30gr 25γραμ πρωτεινη

    μεσημεριανο (550-600)

    μια πατατα βραστη 5γραμ πρωτεινη 22 γραμ υδαθρανκα
    ενα κουτακι τονου η ενα φιλετο κοτοπουλο κομμενο στα δυο η ενα φιλετο μοσχαρι
    συμφωνα με health tools toy in.gr (tonos κονσερβα συμφωνα με την κονσερβα 140γραμ λεει οτι ειναι =
    Ψάρι Τόννος σε κονσέρβα νερού140 Γραμμάρια

    Θερμίδες :322
    Πρωτείνες σε gr :70
    Λίπος σε gr :5

    η
    φιλετο κοτοπουλο 200γραμ

    Κοτόπουλο σχάρας, το άσπρο χωρίς πέτσα200 Γραμμάρια
    Θερμίδες :346
    Πρωτείνες σε gr :62
    Λίπος σε gr :13

    η φιλετο μοσχαρι

    Μοσχαρίσιο φιλέττο χωρίς πέτσα, ψημένο200 Γραμμάρια

    Θερμίδες :409
    Πρωτείνες σε gr :70
    Λίπος σε gr :12

    σαλατα με μια κουταλια λαδι (μια ντοματα μαζι με τη πατατα και το παξιμαδι = λαδι ελαιολαδο = περιπου εχει
    Ελαιόλαδο1 Κουταλιά σούπας(14 γρ.)Θερμίδες :119
    Πρωτείνες σε gr :0
    Λίπος σε gr :14

    ντοματα
    κρητικο παξιμαδι ολικης αλεσεως (αυτο δεν μπορω να το βρω)

    πριν τη προπονηση (100)
    whey 30gram 25γραμ πρωτεινη

    μετα την προπονηση (325)
    δεχτροζη συμφωνα με τα κιλα μου 41,50 (αυτονοητα 41,50 γραμ υδαταθρανκα)
    πρωτεινη 45γραμ 40 γραμ πρωτεινης

    βαραδυνο (346)

    7 ασπραδια αυγου και 2 κροκους Θερμίδες :126
    Θερμίδες :112
    μια πατατα βραστη 5 γραμ πρωτεινη 22γραμ υδαταθρανκ

    πριν τον υπνο (233)
    ενα γιαουρτι 2% τοταλ = 16,8 πρωτεινη 7,6 υδαταθρανκα 4 γραμ λιπους
    30γραμ whey h casein 25 γραμ πρωτεινη

    συνολο σε θερμιδες = 2270? λιγες δεν ειναι δεν πρεπει να της αυξησω?
    υδαταθρανκας = 161 γραμ= 644?? (αυτο δεν πρεπει να αυξηθει?)
    πρωτεινη = 294 γραμ = 1176
    λιπη = 50γρ(περιπου) =450
    ειναι 52 28 20 ειναι τα ποσοστα


    ειναι σε κατι λαθος η διατροφη?
    πως θα υπολογισω τις θερμιδες συντηρησης μου (διοτι ο τυπος που εχει το σιτε λεει ο rhul οτι ειναι ασχετος με αυτα πουθ βγαζει)

    συμφωνα με αυτο τον τυπο βγαζω εγω της ημερισιες θερμιδες συντηρησης
    Για παράδειγμα, ένας άνδρας 22 ετών βάρους 90 κιλών με ύψος 1.78 μ έχει τον παρακάτω
    BMR:
    67 + (13.728 x 90) + (5.0 x 178) - (6.9 x 22) = 2040

    67+(13.728*83,50) +(5.0χ176) - (6.9*30)= 1146+67+880-207=1886

    το πολλαπλασιαζω με το 1.6 1886*1.6 =3017,6 θερμιδες συντηρησς

    το βγαζω σωστα?ειναι λαθος ο τυπος?

    συμφωνα με αυτο δεν πρεπει να καταλωνω 2650 θερμιδες και καθε 7 εβδομαδες πισω στις 3017 και μετα κατεβασμα στισ 2350? ωστε να αλλαζει ο μεταβολισμος?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blackgym : 16-04-09 στις 13:35
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-04-09 13:04 #26
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ruhl ενα πραγμα ειπε ο ανθρωπος και τον πηρες απο τα μουτρα γραφεις λες και ξερεις τον αλλον 100 χρονια και μιλας οπως γουσταρεις λες και ειναι δικο σου το φορουμ μυαλο εσυ δε βαζεις με τιποτα

    αν δεν θες να απαντας σε ποστ μη το κανεις η αλλιως απαντα σαν ανθρωπος και οχι τοσο επιθετικα λες και σε εβρισε τι την ειδες ο μαμιας του φορουμ
    easy peri easy κρηνω και παλια ποστ εγω

    edit :
    τα ξανα ειδα για πες ρε που τον πηρα απο τα μουτρα εκτος απο το ποστ 16#
    αφου εγραψε

    ασε που τα λες πολυ επιστημονικα..δεν παμε για πρωταθλητισμο..οταν εκανα πολο πρωταθλητισμο ειχα και διατροφολο ..μια απλη γραμμωση κανουμε για παραλια και οχι να πετανε φλεβες αριστερα δεξια και να μας δειχνουνε με το δαχτυλο ..αυτα ειναι αηδιες..αλλα αθλημα και αλλο πρωταθλιτησμος..ειπαμε..εγω οσους φιλους μου ξερω τρωνε οτι βρουνε και εμενα με κοροιδευουνε που τροω και κανω διατροφη 9 μηνες..
    Εγω λυνω προβληματα σωματος δεν λυνω ψυχολογικα προβληματα


    Και αφου ειμαι εγω ο μαμιας και και και γιατι το μονο ποστ σου σε αυτο το τοπικ ειναι να μου την πεις αν εισαι ο μαγκακος και καλος φτιαξε του μια διατροφη γραμμωσης εξηγησε του κιολας πως γραμμωνεις



    Απο αυτο που σου ειπα να ψαξεις


    1ο γευμα
    Αυγα(ασπραδια+ισως μερικοι κροκοι αναλογως το προγραμμα) +βρωμη η all bran(αυτα με το χαμηλο ΓΔ) νερο

    Η και καποιο κανονικο φρουτο μαζι με δημητριακα σας
    Ποσοτητα υδατανθρακα υψηλη
    Αντι για ασπραδια ιδια ποσοτητα πρωτεινης whey (το γνωστο γρηγορο γευμα whey +βρωμη στο μπλεντερ με γαλα η νερο)
    Πολυβιταμινη
    Βιταμινη C 1 gram ,E 400 UV
    1 fish oil ωμεγα 3


    2ο Γευμα
    Γαλοπουλα(η γενικα καποιο κρεατικο=πρωτεινη) η και αυγα οποιο μπορει να φαει την ποσοτητα + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο η fish oil
    Η η ευκολη επιλογη ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης αλεσεος "μαυρο"η ασπρο(εφοσον υπαρχει σαλατα) βραστη γαλοπουλα μαρουλι η αγγουρι η ντοματα(η ολα μαζι η 1 απο αυτα αναλογως την ορεξη) μαζι με καρυδια κατα προτημηση ενω οι επιλογες για καλα λιπαρα μπορει να ειναι αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η σπορια κολοκυθας(ολα αναλατα και αψητα ωμα με λιγα λογια) κτλ
    Καλη ιδεα ειναι να βαλεις και κανενα γιαουρτι σε αυτο το γευμα με 2% η ενα τρικαλινο τυρι 10%

    1 καψουλα fish oil

    Σε αυτο το γευμα κατα προτημηση ειναι με λιγο υδατανθρακα γιατι σε ωρες που δεν ξοδευουμε ενεργεια να μην ανεβαζουμε πολυ την ινσουλινη απο αυτη λιπονουμε


    3ο γευμα
    Κρεας(κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια ,μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) με + σαλατα με λαδι ελιας η λινελαιο

    4ο Γευμα
    (πριν την προπονηση αν καποιος προπονητε τα απογευματα) συνηθως μπορει να απεχει 1,5-2,5 ωρες αναλογως με τις χονευτικες τασεις του καθενα
    Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η χοιρινο πολυ πιο σπανια ) και υδατανθρακας μετριος προς υψηλο κατα προτημηση ριζυ η βρωμη η μακαρονια ολικης(πιο σπανια ) λογο γλυκεμεικου δεικτη προτημω αυτα πριν την προπονηση και οχι πατατα αλλα στην αναγκη τρως αν δεν εχει τις αλλες πηγες

    ΟΧΙ λιπος πριν την προπονηση απο λαδια καρυδια αμυγδαλα κτλ μειωνει την αυξητικη ορμονη κατα την προπονηση 50%

    30-40 λεπτα πριν την προπονηση 1 φρουτο εποχης
    κρεατινη την μηση συνολικη δοση (προσθετο ALA=alfa lipoic acid 250-300mg)+BCAA 5 gram



    5ο Γευμα
    μετα την προπονηση αμεσως
    Αυγα ασπραδια + πατατα
    Υδατανθρακας υψηλος προς πολυ υψηλος
    Συμπληρωματα αμεσως μολις κανεις την τελευτεα επαναληψη του προγραμματος BCAA 5 gram κρεατινη το υπολοιπο μισο της συνολικης ημερισια δοσης (αν εχεις 5γραμ 2,5 πριν 2,5 μετα)
    ΑLA 250-300 mg (για καθε 40 γραμ υδατανθρακα) +βιταμινη C 1 gram

    10 λεπτα μετα
    Αντι για πατατα και αυγα Πρωτεινη whey + δεξτροζη 50% +μαλτοδεξρινη 50% στο νερο οχι γαλα
    Αν παρουμε τα συμπληρωματα το επομενο γευμα γηνετε σε 30-40 λεπτα


    6ο Γευμα 40-60 λεπτα μετα το 5ο
    Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η πολυ πιο σπανια χοιρινο ) και ριζυ η βρωμη κατα προτημηση ο υδατανθρακας ειναι υψηλος εως πολυ υψηλος σε αυτο το γευμα
    META THN ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΟΥΜΕ 2ΠΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ σε συντομο χρονικο διαστημα
    1 fish oil

    7ο γευμα
    γηνετε ακριβως πριν τον υπνο
    Γιαουρτι 2% κανονικο η στραγγιστο που εχει παραπανω πρωτεινη λιγοτερο υδατανθρακα η κατα προτημηση cotage οποιος αντεχει την γευση επειδη εχει την μεγαλυτερη περιερκτικοτητα πρωτεινης(12,5 ανα 100γραμ)
    50% απο αυτη την πρωτεινη θα ειναι απο την απο πανω πηγη γιαουρτια(καζεινη) και 50% θα ειναι απο αυγα ασπραδια επειδη το ενα ειδος πρωτεινης ειναι αντικαταβολικο και το αλλο ειναι αναβολικο(μια γενικολογια )
    + καλα λιπαρα για να καθυστερησουν την αφομειωση της πρωτεινης κατα προτημηση καρυδια η αμυγδαλα η φυστικοβουτυρο η λαδια γενικα
    Γαλα πριν τον υπνο δεν κανει να πηνουμε
    Και εγω προσωπικα δεν βαζω υδατανθρακες για να κοιμαμε καλυτερα χωρις αυπνιες και για να απελευθερωνω περισσοτερη αυξητικη ορμονη(ειδικα οταν περνω και gaba μαζι)

    1 fish oil
    Αντι για τα παραπανω φαγητα πρωτεινη καζεινης 50% + πρωτεινη whey 50% + καλα λιπαρα σε σκονη (πουλανε μεχρι και κροκους αυγων σε σκονη οπως και λινελαιο κτλ)
    Η δικη μου επιλογη ειναι cotage + whey + καρυδια
    2-3 πραγματα εσβησα(υδατανθρακα +μελια) και εγηνε "γραμμωσης" (Αλλα σημειωνω ειναι σταδιο 1α μετα απο καποιες εβδομαδες παλι αφαιρουντε καποιες τροφες μηλα δεξροζες)

    Αυτη ειναι η δικη μου προταση να δουμε τι εχουν να προτηνουν οι αλλοι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RUHL : 16-04-09 στις 13:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-04-09 13:44 #27
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    6ο Γευμα 40-60 λεπτα μετα το 5ο
    Κρεας (κοτοπουλο,γαλοπουλα ψαρια μοσχαρι η πολυ πιο σπανια χοιρινο ) και ριζυ η βρωμη κατα προτημηση ο υδατανθρακας ειναι υψηλος εως πολυ υψηλος σε αυτο το γευμα
    META THN ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΟΥΜΕ 2ΠΛΑΣΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ σε συντομο χρονικο διαστημα
    1 fish oil


    αντι για κρεας μπορουμε να προσθεσουμε αυγα ? και μια πατατα βραστη + ελαιολαδο?
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-04-09 13:50 #28
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    ωραια παμε παλι
    να δεις αν ειναι σωστα

    πρωινο

    70 γρμ quaker σε νερο
    50γραμ whey
    ενα ξυνομηλο

    προγευμα (200)
    fish oil
    whey protein 30gr 25γραμ πρωτεινη

    μεσημεριανο

    ryzi με σαλατα και κρεας


    μετα την προπονηση
    δεχτροζη συμφωνα με τα κιλα μου 41,50 (αυτονοητα 41,50 γραμ υδαταθρανκα)
    πρωτεινη 45γραμ 40 γραμ πρωτεινης

    βαραδυνο (346)

    7 ασπραδια αυγου και 2 κροκου
    ρυζι η πατατα?

    πριν τον υπνο (233)
    ενα γιαουρτι 2% τοταλ
    30γραμ whey h casein 25 γραμ πρωτεινη
    fish oil

    εδω τα παμε καλυτερα?
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-04-09 14:11 #29
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Λαδι ελιας στο τελευταιο γευμα+σαλατα

    και ΚΑΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ λεμε τωρα αν εχεις ψαρολαδο η πολλες καψουλες για ξοδεμα να τις βαλεις στο προγευμα οπου ληπει σαλατα φυσικα για να εχεις καλυτερα πρηξηματα κατα την προπονηση(ναι το κανει αυτο το ψαρολαδο)

    7 ασπραδια αυγου και 2 κροκου
    ρυζι η πατατα?
    Κοιτα αν τα αυγα ειναι βραστα οκ περι ορεξεως αν τα τηγανηζεις γιατι καπου ειδα ομελετα για να γουσταρεις τοτε οχι κρεας καλυτερα
    Σαν πρωτη επηλογη πατατα μετα ρυζι


    πριν τον υπνο (233)
    ενα γιαουρτι 2% τοταλ
    30γραμ whey h casein 25 γραμ πρωτεινη
    whey την καζεινη απο το γιαουρτι την περνεις

    Ολα καλα + λιγα μαθηματικα το ποιο δυσκολο κοματι(χρονοβορο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-04-09 15:00 #30
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Αν νομίζετε ότι με τις βελόνες γραμμώνει κανείς, είστε γελασμένοι.
    Αλλού είναι τα κόλπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία