Σελίδα 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 167
  1. 06-07-09 20:40 #46
    Προεπιλογή
    Γιατι να κάνεις κατι τέτοιο; Αν κανεις ΣΩΣΤΗ προπόνηση ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις 2 επιπλέον την εβδομάδα.
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-07-09 20:59 #47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο narta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να κάνεις κατι τέτοιο; Αν κανεις ΣΩΣΤΗ προπόνηση ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ να κανεις 2 επιπλέον την εβδομάδα.

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-10 17:52 #48
    Προεπιλογή Το δικο μου προγραμμα.
    1η Ημερα : Στηθος

    Παγκος, Επικλινης, Pullover, ανυψωσεις σε επικλινη με αλτηρες


    2η Ημερα : Χερια

    Καμψεις σε στραβομπαρα, καμψεις με αλτηρες, σφυρι με αλτηρες, αντιστροφες καμψεις με μπαρα, παγκο με κλειστη λαβη, pushdown σε τροχαλια (V-Bar), βυθισεις


    3η Ημερα : Ποδια - Πλατη - Κοιλιακοι

    Καθισματα ή πρεσσα, Ανυψωσεις γαμπων, Αρσεις Θανατου, Οπισθολαιμιες, κωπηλατικη, Shrugs, Κοιλιακοι με βαρος στο μηχανημα


    4 Ημερα : Ωμοι

    Στρατιωτικες Πιεσεις σε smith, Κωπηλατικη, Πιεσεις με αλτηρες καθιστος, Upright Row με στραβομπαρα, Lateral Raise με αλτηρες καθιστος, μπροστινες ανυψωσεις στη τροχαλια ή με αλτηρες


    Μερικες ερωτησεις.

    α) Το Upright Row με στραβομπαρα μπορει να μπει στην ημερα πλατης;

    β) Ποια αλλη ασκηση προτεινετε για στηθος;

    γ) Μηπως οι στρατιωτικες πιεσεις με τις πιεσεις ωμων γυμναζουν το ιδιο πραμα;

    δ) Να αφαιρεσω τις αρσεις θανατου;

    ε) Λετε να βαλω επιπλεον ασκηση για τρικεφαλο;

    στ) Να κανω και πιεσεις σε κατακλινη παγκο για στηθος;

    ζ) Τα καθισματα και η πρεσσα το ιδιο πραμα δεν ειναι;

    η) Pullover σε ισιο παγκο ή σε επικλινη με μικρη κλιση;


    Και ο,τι αλλες παρατηρησεις ευπροσδεκτες! Επειδη σημερα εκανα πλατη ωμους, αυριο θα ξεκινησω με το στηθος και θα κανω κυκλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deluxe : 24-05-10 στις 22:33
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-10 15:26 #49
    Προεπιλογή
    Καποια βοηθεια για τις ερωτησεις μου παιδια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-05-10 16:16 #50
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποια βοηθεια για τις ερωτησεις μου παιδια;
    Καλησπέρα φίλε μου, δεν νομίζω να είμαι και ο ιδανικός να σου απαντήσω καθώς η πείρα μου δεν είναι και μεγάλη.
    Παρόλα αυτά απο αυτά που έχω διαβάσει από άλλα παιδιά πιο εμπειρα στον φόρουμ και από προσωπική εμπειρία έχω να παρατηρήσω τα εξής:
    1.το πρόγραμμα σου τι στόχο έχει? όγκο ή γράμμωση?
    2.τι επαναλήψεις κάνεις στην κάθε άσκηση?
    3.σε ότι έχει να κάνει με το στήθος οι ασκήσεις που πιάνουν καλύτερα εμένα προσωπικά είναι: πιέσεις αλτήρων σε επικλινή πάγκο , εκτάσεις αλτήρων σε ισιο πάγκο ,
    πουλ-όβερ(σε ίσιο), βιθύσεις στο δίζυγο
    4. στην ίδια μέρα πλάτη -πόδια μου ακούγεται πολύ κουραστικό , βάλε την πλάτη με τρικέφαλα και στήθος- δικέφαλα άλλη μέρα , πόδια και αν σε παίρνει ξεχωριστή μέρα τους ώμους αλλιώς βάλε πόδια -ώμους
    Ελπίζω να σε βοήθησα
    φιλικά
    vlassis-z
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-05-10 16:45 #51
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    1η Ημερα : Στηθος

    Παγκος, Επικλινης, Pullover, ανυψωσεις σε επικλινη με αλτηρες
    Δηλαδή εδώ τι να σου πούμε; Όχι πάγκο, θα καθίσουμε σε stand; Διευκρίνιζε.
    Οι ανυψώσεις τι είναι; Οι πιέσεις ή τα ανοίγματα; Και στα δύο ανυψώνονται οι αλτήρες.
    Στα χέρια πες μας για ποια ομάδα κάνεις την κάθε άσκηση.
    Πλάτη-πόδια-κοιλιακοί έχεις βάλει τις 2 μεγαλύτερες και άλλη μια μεγάλη μυική ομάδα την ίδια μέρα, με δυνατές προπονήσεις δε μπορεί να έχεις ανάσες για κάτι τέτοιο.
    Ώμοι, τι κωπηλατική; Υπάρχουν κάμποσες και είναι για πλάτη (οι περισσότερες). Ανυψώσεις τροχαλίας ποια άσκηση είναι; Και λες ή με αλτήρες, ποια η διαφορά ανύψωσης αλτήρα με την πίεση αλτήρα;
    α) Όχι.
    β) Ανοίγματα αν δεν έχεις.
    γ) Σχεδόν το ίδιο, συνήθως δε τα έχουμε στην ίδια προπόνηση.
    δ) Γιατί;
    ε) Οι γαλλικές για μένα είναι must.
    στ) Εσύ ξέρεις.
    ζ) Εξαρτάται τι καθίσματα κάνεις.
    η) Ίσιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Machiavelli : 25-05-10 στις 16:50
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-05-10 16:45 #52
    Προεπιλογή
    Δεν είμαι έμπειρη αλλά θα σου πώ κάποια πράγματα.

    Στήθος θα πρόσθετα και πεκ ντεκ

    Επίσης να σου πω το εξης. Τα πόδια και η πλάτη είναι μεγάλες μυικές ομάδες για να τις βάλεις μαζί. Θα μπορούσες μια μέρα να βάλεις πόδια και άλλη μέρα πλάτη. Μπορείς να βάλεις την ίδια μέρα ώμους και χέρια. Τι λές?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-05-10 18:21 #53
    Προεπιλογή
    Οπως ειδατε για ποδια εχω βαλει μονο 2 ασκησεις και δε θα βαζω μεγαλο βαρος. Δε θελω να τα γυμναζω και τοσο. Τρεχω σχεδον καθε ημερα σε ανωμαλο δρομο.

    Η κωπηλατικη για ωμους ειναι κατι σαν το μηχανημα που λεγεται "delt row" και γυμναζω πισω δελτοειδεις.

    Πεκ ντεκ, εχω ακουσει οτι δε κανει καλη δουλεια.

    Βυθισεις σε διγυζο για να κανω στηθος δε μπορω, ειναι δυσκολο. Επισης γαλλικες δε μου αρεσουν.

    Γραμμωση κανω, αλλα κυριως μετραει η διατροφη και αεροβια και οχι οι ασκησεις.

    Απο επαναληψεις κανω πυραμιδα και ανεβαζω βαρος καθε φορα. 12 - 10 - 8 - 8 ή 6
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-05-10 18:50 #54
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως ειδατε για ποδια εχω βαλει μονο 2 ασκησεις και δε θα βαζω μεγαλο βαρος. Δε θελω να τα γυμναζω και τοσο. Τρεχω σχεδον καθε ημερα σε ανωμαλο δρομο.

    Η κωπηλατικη για ωμους ειναι κατι σαν το μηχανημα που λεγεται "delt row" και γυμναζω πισω δελτοειδεις.

    Πεκ ντεκ, εχω ακουσει οτι δε κανει καλη δουλεια. Μέγα Λάθος

    Βυθισεις σε διγυζο για να κανω στηθος δε μπορω, ειναι δυσκολο.συνήθως ότι μας δυσκολευει κάνει και δουλεια..

    Γραμμωση κανω, αλλα κυριως μετραει η διατροφη και αεροβια και οχι οι ασκησεις.σωστά αλλά το φαγητό ο ύπνος και το πρόγραμμα πάνε πακέτο για κοινό στόχο χωρις στοχευμενες ασκήσεις δεν πας πουθενάΑπο επαναληψεις κανω πυραμιδα και ανεβαζω βαρος καθε φορα. 12 - 10 - 8 - 8 ή 6
    για γράμμωση ίσως να χρειάζεται πιο πολλές επαναλήψεις.. 12-12-10-10
    φιλικα
    vlassis-z
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-05-10 19:03 #55
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vlassis-z Εμφάνιση μηνυμάτων
    για γράμμωση ίσως να χρειάζεται πιο πολλές επαναλήψεις.. 12-12-10-10
    φιλικα
    vlassis-z
    Το εχουμε πει πολλες φορες πως η γραμμωση και ο ογκος ειναι περισσοτερο θεμα κουζινας!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-05-10 20:19 #56
    Προεπιλογή
    12-12-10-10 ή ολα 12 ειναι για να μυικη ενδυναμωση-αντοχη περισσοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-05-10 09:00 #57
    Προεπιλογή
    οκ παίδες ότι πείτε , ούτως ή άλλως είπα από την αρχή ότι η εμπειρία μου δεν είναι μεγάλη, ακόμη και αν διαφωνώ για το θέμα της δύναμης και των επαναλήψεων καθώς αν δεν κάνω λάθος όταν πέφτεις επαναλήψεις -ανεβάζεις κιλά= δύναμη..
    Καλημέρα!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vlassis-z : 26-05-10 στις 10:44
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-05-10 10:47 #58
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχουμε πει πολλες φορες πως η γραμμωση και ο ογκος ειναι περισσοτερο θεμα κουζινας!!!
    το ίδιο λέμε απλά εγώ θεωρώ ότι χωρίς σωστή προπόνηση (30%) όσο καλά και αν τρως(70%) δεν κάνεις τπτ
    ΦΙΛΙΚΑ
    vlassis-z
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-05-10 11:20 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vlassis-z Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ίδιο λέμε απλά εγώ θεωρώ ότι χωρίς σωστή προπόνηση (30%) όσο καλά και αν τρως(70%) δεν κάνεις τπτ
    ΦΙΛΙΚΑ
    vlassis-z
    Και μια και το φερε η κουβέντα δεν ρίχνεται μια ματιά και στο θέμα το δικό μου?(πρόγραμμα πλανο ειδικό λογο τραυματισμου???
    Θα με ενδιέφερε πολύ η άποψη όλων σας!
    Σόρυ για το cheat deluxe!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-05-10 11:52 #60
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Να κανω και εγω το σχολιο μου.
    Αυτο που εχει επικρατησει στην περιοδο γραμμωσης, δηλ:λιγο βαρος,πολλες επαναληψεις ,για μενα ειναι ακυρο,αντε και πηρες 10 κιλλα και κανεις 15 επαναληψεις τη θα κερδισεις;;
    Αλλο η γραμμωση του σωματος που αυτο ειναι θεμα διατροφης,και θα το δεις μονο οταν φτασεις σε ενα επιπεδο 12%και κατω,και αλο η γραμμωση του μυ, που θα το δεις με την συνεχη ασκησει.
    Και καταληγω στο εξης,κανε ασκησεις με αυξανομενο βαρος και μικρα διαλυματα ανα σετ, οχι παραπανω απο μισο λεπτο, και στο τελευταιο σετ κατεβασε τα κιλα στο 60% και κανε οσες επαναληψεις μπορεις μεχρι να κουραστεις καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία