Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 80
  1. 18-06-09 22:54 #16
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    για μενα μονο θερμιδες καις και σε παει πισω στην μυικη αναπτυξη ..
    μην ξεχνας οτι το σωμα συνηθιζει την αεροβια και δεν καιει τις ιδιες θερμιδες μετα απο καποιο διαστημα..

    Διαβασε τις πιο πανω απαντησεις και τεκμεριωσε την απαντηση σου. Ειναι τελειος αντιθετη με τις προηγουμενες.
    Προσωπικα την θεωρω λανθασμενη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-06-09 11:17 #17
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Εγώ θα διαφωνήσω με τον πεπεισμένο.Όπως έχω διαβάσει σε άλλα ποστ σου εσύ είσαι περίπτωση και έχεις και γενετικά.Σε όγκο έγώ πιστεύω δε πρέπει να κάνεις πάνω από μια μέρα σοβαρή αερόβια.Μη σοβαρή αερόβια για μένα δεν είναι αερόβια.Εχω δει περιπτώσεις παιδιών που με πολύ φαί για όγκο και με αερόβια στη προπόνηση τους που περιλαμβάνει και βαρη δεν παίρνουν όγκο και με το που τη σταματησαν πήραν (και λίπος αλλά δε γίνεται αλλιώς) ή παιδιά σε γράμμωση με σωστή διατροφή και έχουν χάσει αρκετό όγκο.Λοιπόν δε χρειάζεται να τεκμηριώσω κάτι το βλέπω με τα μάτια μου ότι με το πολύ αερόβιο χάνεις μυικά.Δεν συνιστώ πολύ αερόβια σε όγκο ειδικά σε hard gainers.

    Nasser χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω δεν χρειάζεται να επεμβαίνεις έτσι σε γνώμη που είναι αντίθετη της δικιάς σου ή της πλειοψηφίας.Το έχω δει που το έχεις κάνει και με τον lean.Ο καθένας πιστεύω ότι μπορεί να γράψει την άποψη του και οι άλλοι την αξιολόγούν οπότε είναι take it or leave it.Αμα είναι ασυναρτησία και δεν τεκμηριώνεται ή σωστό και δεν τεκμηριώνεται ή οτιδήποτε ο καθένας μπορεί να κρίνει.Πάντα θα συγκρούονται απόψεις ακόμα και τεκμηριωμένες εκατέρωθέν άλλωστε είναι φόρουμ δε χρειάζεται παρατήρηση.Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ και πάλι σου λέω ότι δε θέλω να σε προσβάλλω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo84 : 19-06-09 στις 11:23
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-06-09 11:57 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Geo84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα διαφωνήσω με τον πεπεισμένο.Όπως έχω διαβάσει σε άλλα ποστ σου εσύ είσαι περίπτωση και έχεις και γενετικά.Σε όγκο έγώ πιστεύω δε πρέπει να κάνεις πάνω από μια μέρα σοβαρή αερόβια.Μη σοβαρή αερόβια για μένα δεν είναι αερόβια.Εχω δει περιπτώσεις παιδιών που με πολύ φαί για όγκο και με αερόβια στη προπόνηση τους που περιλαμβάνει και βαρη δεν παίρνουν όγκο ή παιδιά σε γράμμωση με σωστή διατροφή και έχουν χάσει αρκετό όγκο.Λοιπόν δε χρειάζεται να τεκμηριώσω κάτι το βλέπω με τα μάτια μου ότι με το πολύ αερόβιο χάνεις μυικά.Δεν συνιστώ πολύ αερόβια σε όγκο ειδικά σε hard gainers.

    Nasser χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω δεν χρειάζεται να επεμβαίνεις έτσι σε γνώμη που είναι αντίθετη της δικιάς σου ή της πλειοψηφίας.Το έχω δει που το έχεις κάνει και με τον lean.Ο καθένας πιστεύω ότι μπορεί να γράψει την άποψη του και οι άλλοι την αξιολόγούν οπότε είναι take it or leave it.Αμα είναι ασυναρτησία και δεν τεκμηριώνεται ή σωστό και δεν τεκμηριώνεται ή οτιδήποτε ο καθένας μπορεί να κρίνει.Πάντα θα συγκρούονται απόψεις ακόμα και τεκμηριωμένες εκατέρωθέν άλλωστε είναι φόρουμ δε χρειάζεται παρατήρηση.Έτσι τουλάχιστον πιστεύω εγώ και πάλι σου λέω ότι δε θέλω να σε προσβάλλω.

    Geo84 θα σου προτεινα να διαβαζεις καλυτερα τα ποστ μου και μετα να μου προτεινεις πως θα γραφω ή θα αντιδραω. Εργο μου ειναι να επεμβαινω για να φερνω την ισσοροπια. Αλιμονο αν αφινουμε να λετε ολοι ανεξελεκτα τη γνωμη σας και να την παροτρινετε και στους νεοτερους που ερχονται σε επαφη με τη γυμναστικη. Φορουμ ειμαστε αλλα οχι κοτσομπολιστικο ή κοσμοπολιτηκο...
    Το να λες την αποψη σου δεν σε εμποδιζει κανενας, οπως και να λες τις προσωπικες σου παρατηρησεις δεν σε εμποδιζει κανενας. Στο να παροτρινεις τους παντες να μην κανουν αεροβια ειτε στη γραμμωση ειτε στον ογκο, επειδη ειδαμε ή μας πιανει εμας ετσι ή επειδη ετσι ακουσαμε, δεν εχει νοημα. Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και υπαρχουν σωματα που ξεχωριζουν.
    Εσυ βγαινεις τωρα και μου λες πως επειδη ειδες καποιες μονομενες περιπτωσεις, αυτες αποτελουν και κανονα. Δεν ειναι ετσι.

    Στη προκειμενη περιπτωση την αεροβια που αναφερουν τα παιδια δεν παιζει το ρολο της καυσης λιπους και δεν ειναι παρατεταμενη διεργασια. Αν κανεις αεροβια στο τελος της προπονησης στη περιοδο ογκου για 2-3 φορες τη βδομαδα με ανεβασμενους σφηγμους και για χρονικο περιθωριο 30 λεπτα, θα παρατηρησεις πως οι μυς σου θα ανταποκρινονται καλυτερα στη μυικη αναπτηξη και ο μεταβολισμος σου επισης θα ανταποκρινεται καλυτερα. Επισης στην χρονικη στιγμη που αναφερω την αεροβια, το σωμα εχει καταναλωσει τα αποθεματα ενεργειας ( δηλαδη δεν εχει να καταναλωσει αποθηκευμενες θερμηδες ) Επειτα ακολουθει καλο γευμα που επαναφερει την ισσοροπια και στη προκειμενη περιπτωση αφομειωνεται και καλυτερα.

    Και επειδη δεν θεωρω τον εαυτο μου κανενα body freak, την περιοδο ογκο κανω αεροβια και ταχυτητες και το μονο που βλεπω ειναι μυικη αναπτυξη. Ολα ειναι θεμα σωστης διατροφης. Και απο τη στιγμη που καποιος κανει αεροβια σε περιοδο ογκου αλλα νιωθει στασημος στα μυικα κιλα του, τοτε πολυ απλα αυξανει τις θερμηδες στη διατροφη του.

    Επισης παλιοι αθλητες που ασχολουνταν με το αθλημα σωματικης διαπλασης(και δεν εκαναν χριση αας, σας προλαβαινω για να μην το αναφερετε ως παραμετρο) ηταν αθλητες αλλα και ταυτοχρονα εργαζομενοι σε χειρονακτηκες εργασιες. Και ομως εβαζαν ογκο και πολλοι απο αυτους το επιπεδο τους ηταν ψηλοτερο απο σημερινα δεδομενα.Σημερα η πλειοψηφια κανουν καθηστικη ζωη και φοβουνται να μην χασουν μυικα κιλα ή καταναλωσουν αδικα θερμηδες.
    Ελπιζω να βοηθησα να προβληματιστειτε μερικοι και να αναιρεσετε καποιες αβασημες τοποθετησεις επι του θεματος.

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-06-09 20:15 #19
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    τοτε πολυ απλα αυξανει τις θερμηδες στη διατροφη του.:
    σε περίπτωση πλατό θεωρώ ότι ανεβάζεις πρωτείνη ή λιπαρά. Μάλιστα αν ανεβάσεις λιπαρά κατεβαζοντας τις συνολικές θερμίδες εχεις καλύτερα αποτελεσματα, κατι που σε μενα εχει δουλέψει αρκετές φορες, η αιτιολόγηση είναι ότι το λίπος ενισχύει την αφομίωση της πρωτείνης και την εκκριση ορμονών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    .
    Επισης παλιοι αθλητες που ασχολουνταν με το αθλημα σωματικης διαπλασης(και δεν εκαναν χριση αας, σας προλαβαινω για να μην το αναφερετε ως παραμετρο) ηταν αθλητες αλλα και ταυτοχρονα εργαζομενοι σε χειρονακτηκες εργασιες. Και ομως εβαζαν ογκο και πολλοι απο αυτους το επιπεδο τους ηταν ψηλοτερο απο σημερινα δεδομενα..
    και καποιοι από αυτούς όπως ο V. Gironda ο οποίος ισως ειναι ο μεγαλύτερος προπονητής όλων των εποχών ήταν κατά της αερόβιας για όσους ασχολουνται με το ΒΒ, αλλά κ πάλι ο παραπάνω κυριος ηταν στην εποχή του κ ακόμα ειναι μη αποδεχτός.
    Σεβομαι τις απόψεις όλων, αλλά συγνώμη θα συμφωνήσω με τον Τεραβίγια, επίσης για να μην ξαναπαρεξηγηθεί δε λέω μην κάνετε αερόβιο, αλλά λεω ότι η προπόνηση με αντίσταση είναι ανωτερη από οποιαδήποτε μορφή αερόβιας. ας μην το τραβήξω παραπέρα, εχετε τις απόψεις σας κ εχω τις δικες μου.

    Α! για να μην ξεχαστούμε το ΥΓ στην υπογραφή πάντα ισχύει λεμε τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-06-09 20:24 #20
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    leangains μπορω να παραδεχτω πως δεν παιζεσαι. Εχεις πολλες γνωσεις και σε συγχαιρω. Στην αεροβια πιστευω κολαμε στις λεξεις αλλα θα βρουμε την τομη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-06-09 21:38 #21
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ Νασσερ! i appreciate it!!

    ετσι για την κουβέντα, με την HIIT ή ταχύτητες όπως αναφέρεις κ εσύ πιο πάνω δε μπορώ να πω ότι διαφωνώ, αν κάποιος ειχε το χρόνο δε θα του ελεγα μη το κάνεις σε καμία περίπτωση. επίσης αν κάποιος μπορούσε να κάνει αναρρίχηση ή να το ρίξει στο κολύμπι, νομίζω ότι ειναι οπτιμους καταστάσεις.

    παντα οι παραπάνω είναι οι υποκειμενικές απόψεις μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-06-09 22:30 #22
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    δεν υπαρχη αθλημα ανα τον κοσμο (και το ββ μεσα) που να μπορει κανεις να σκεφτει πως μπορει να ανταπεξελθει χωρις αεροβια.(εξασκηση καρδιας.) οσο για το ββ ειναι επανελημενα αποδεδηγμενο οτι την διαφορα γραμωσης-ογκου την κανει η διατροφη κατα 80% ,και 20% ο τροπος εξασκησης. δεν νοητε ομως να μην γυναζουμε το καρμπυλατερ του σωματος σε οποιαδηποτε περιοδο. σε ογκο λιγοτερο σε γραμωση περισοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-06-09 22:46 #23
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Συγνώμη, αν θες μου εξηγείς λίγο περισσότερο παρακαλώ τι εννοείς εξάσκηση καρδιας?
    Αν το δουμε ως ορισμό καθαρά καρδιοαναπνευστική είναι οτιδήποτε προκαλεί τη λειτουργία της καρδιά κ των πνευμόνων.
    Δλδ αν κάνεις κυκλική προπόνηση squat-έλξεις-dips-deadlift μαχ ρεπς δεν είναι ασκείται αρκετά η καρδιά?

    Σκέφτομαι κ κατι άλλο, τι είναι καλύτερο για την καρδιά να χτυπάει για 20 λεπτά με σταθερούς σφυγμούς ή να ανεβάζει σφυγμούς για σύντομο χρονικό διάστημα να κατεβάζει σφυγμούς κ να ξανανεβάζει? καθαρά απο καρδιολογικής άποψης πως ασκείται καλύτερα η καρδιά εννοώ, με έβαλες σε σκεψεις Γιάνναρε...

    Βεβαια αν μας ενδαφέρει η stamina ε τοτε να κάνουμε αερόβιο απτο πρωί ως το βραδυ, αν καποιος είναι πυροσβεστης για παράδειγμα ή ειναι ποδοσφαιριστής ή οτιδήποτε άλλο με αντίστοιχες απαιτήσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-06-09 23:04 #24
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    [QUOTE=leangains;84770]Συγνώμη, αν θες μου εξηγείς λίγο περισσότερο παρακαλώ τι εννοείς εξάσκηση καρδιας?
    Αν το δουμε ως ορισμό καθαρά καρδιοαναπνευστική είναι οτιδήποτε προκαλεί τη λειτουργία της καρδιά κ των πνευμόνων.
    Δλδ αν κάνεις κυκλική προπόνηση squat-έλξεις-dips-deadlift μαχ ρεπς δεν είναι ασκείται αρκετά η καρδιά?



    δεν γυμναζετε σωστα απο την στιγμη που δεν εχουμε ελεγχο σφυγμων




    Σκέφτομαι κ κατι άλλο, τι είναι καλύτερο για την καρδιά να χτυπάει για 20 λεπτά με σταθερούς σφυγμούς ή να ανεβάζει σφυγμούς για σύντομο χρονικό διάστημα να κατεβάζει σφυγμούς κ να ξανανεβάζει? καθαρά απο καρδιολογικής άποψης πως ασκείται καλύτερα η καρδιά εννοώ, με έβαλες σε σκεψεις Γιάνναρε...


    εξασκουμε κατι τελεια οταν το φερνουμε στα επιτρεπομενα ορια του ( αποσο γνωριζω 120-150 παλμους)η προσπαθοντας να βγαλουμε το τεστ κουπερ.αλλα παντα χωρις να τα ξεπερασουμε.(υπερκωποση) δεν ξεχναμε ποτε οτι η καρδια ειναι μυς. οσο καλυτερη φυσικη κατασταση εχουμε(επυτηγχανετε μονο με αεροβια) τοσο καλυτερες αναπνοες=καλυτερη οξυγονοση και πολλα αλλα. +++++++
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-06-09 00:08 #25
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ Γιάννη με εβαλες σε σκεψεις! πρεπει να ξανακοιταξω καποια πραγματακια ευχαριστώ πάρα πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-06-09 15:32 #26
    Προεπιλογή
    Αυτές οι έννοιες πάντως όγκου-γράμμωσης μπερδεύουν πολύ κόσμο και δεν ξέρει τι ακριβώς πρέπει να κάνει.

    Πιστεύω ότι ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων(συντριπτικά το μεγαλύτερο κατά την αποψή μου)έχουν ανάγκη κι από αύξηση μυικού όγκου αλλά κι από απώλεια λίπους,με λίγα λόγια κάτι σαν ογκογράμμωση που είναι πολύ δύσκολο να κατανοήσεις πως ακριβώς πρέπει να το προσαρμόσεις στον εαυτό σου ώστε να έχεις όσο το δυνατόν τα καλύτερα αποτελέσματα.

    Μιλάω κυρίως για το θέμα της αερόβιας και αν πρέπει να γίνεται και πόσο πρέπει να γίνεται και ποιες εποχές.Κι εγώ έχω μπερδευτεί αρκετά και δεν ξέρω ποιο είναι το πιο σωστό κι απλά κάνω κάποιους πειραματισμούς πάνω μου για να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα.

    Π.χ αρκετόι υποστηρίζουν ότι άνοιξη και κυρίως καλοκαίρι είναι φάση γράμμωσης λόγω παραλιών και φθινόπωρο,χειμώνας όγκος κι εγώ έχω την απορία για ποιο λόγο ένας που θέλει να γυμνάζεται όλον τον χρόνο για όλη του την ζωή και δεν τον νοιάζει κυρίως η εικόνα της παραλίας γιατί να μην έχει ένα σταθερό πλάνο προπόνησης(βάρη+συνδιασμό με αερόβια)και γιατί θα πρέπει το ποσοστό της αεροβιάς του να εξαρτάται από τις εποχές?(μιλάω πάντα για τα άτομα που έχουν ταυτόχρονα ανάγκη κι από αύξηση μυικής μάζας αλλά και από απώλεια λίπους κι όχι για άτομα που έχουνε φτάσει σε ιδανικό επίπεδο σε έναν από αυτους τους δυο τομείς)

    Εμένα προσωπικά το πρόγραμμά μου βάρη-αερόβια είναι το εξής---

    Δευτέρα--- ώμους,τρικέφαλα,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Τρίτη--- 20 λεπτά κοιλιακούς ραχιαίους το πρωί μόλις ξυπνήσω με άδειο στομάχι απόγευμα---- πλάτη,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Τετάρτη--- κενό

    Πέμπτη--- 20 λεπτά κοιλιακούς ραχιαίους το πρωί μόλις ξυπνήσω με άδειο στομάχι απόγευμα---- στήθος,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Παρασκευή--- κενό

    Σάββατο--- πόδια,δικέφαλα,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Κυριακή--- 20 λεπτά κοιλιακούς ραχιαίους το πρωί μόλις ξυπνήσω με άδειο στομάχι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-06-09 15:46 #27
    Προεπιλογή
    [QUOTE][Π.χ αρκετόι υποστηρίζουν ότι άνοιξη και κυρίως καλοκαίρι είναι φάση γράμμωσης λόγω παραλιών και φθινόπωρο,χειμώνας όγκος κι εγώ έχω την απορία για ποιο λόγο ένας που θέλει να γυμνάζεται όλον τον χρόνο για όλη του την ζωή και δεν τον νοιάζει κυρίως η εικόνα της παραλίας γιατί να μην έχει ένα σταθερό πλάνο προπόνησης(βάρη+συνδιασμό με αερόβια)και γιατί θα πρέπει το ποσοστό της αεροβιάς του να εξαρτάται από τις εποχές?(μιλάω πάντα για τα άτομα που έχουν ταυτόχρονα ανάγκη κι από αύξηση μυικής μάζας αλλά και από απώλεια λίπους κι όχι για άτομα που έχουνε φτάσει σε ιδανικό επίπεδο σε έναν από αυτους τους δυο τομείς)
    /QUOTE]


    Ο καθένας κρίνει με βάση τις ανάγκες του και το τι θέλει κ τι ζητάει.Σχετικο είναι αυτο με τις εποχές.Εγώ είμαι σε αερόβια και βάρη όλο το χρόνο,χρόνια τώρα ουτε με ενοιαξε ποτε η εικόνα της παραλιας απλα πάντα εβαζα ενα όριο κ έλεγα οτι θα χαλαρωσω απο γυμναστικη και διατροφή το Σεπτέμβρη και λίγο τις γιορτές,άλλος εχει σαν πλανο ογκο το χειμώνα γραμμωση το καλοκαίρι όπως λες.Τα προγράμματα του καθενος διαφέρουν απο το τι θέλει ο καθένας και όλα είναι σχετικά.Κρινεις με βαση τις αναγκες σου,τα θέλω σου και προγραμματίζεις και κυρίως οταν είσαι και σε ερασιτεχνικό επιπεδο γιατι αν είσαι σε επιπεδο πρωταθλητισμου ή επαγγελματικό τότε ναι θα ακολουθήσεις προγράμματα περιοδικότητας,διατροφης κτλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-06-09 21:12 #28
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο egw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ έχω μπερδευτεί αρκετά και δεν ξέρω ποιο είναι το πιο σωστό κι απλά κάνω κάποιους πειραματισμούς πάνω μου για να καταλάβω κάποια πράγματα καλύτερα.
    μόνο ετσι γίνεται! Ωραίος!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο egw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα προσωπικά το πρόγραμμά μου βάρη-αερόβια είναι το εξής---

    Δευτέρα--- ώμους,τρικέφαλα,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Τρίτη--- 20 λεπτά κοιλιακούς ραχιαίους το πρωί μόλις ξυπνήσω με άδειο στομάχι απόγευμα---- πλάτη,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Τετάρτη--- κενό

    Πέμπτη--- 20 λεπτά κοιλιακούς ραχιαίους το πρωί μόλις ξυπνήσω με άδειο στομάχι απόγευμα---- στήθος,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Παρασκευή--- κενό

    Σάββατο--- πόδια,δικέφαλα,20 λεπτά συννέχομενο τρέξιμο στο 8,5 μετά τα βάρη

    Κυριακή--- 20 λεπτά κοιλιακούς ραχιαίους το πρωί μόλις ξυπνήσω με άδειο στομάχι
    θα μπορούσες να μου εξηγήσεις το σκεπτικό με το οποίο εχεις οδηγηθεί στο να κάνεις κοιλιακούς κ ραχιαίους όπως τους κάνεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-06-09 21:17 #29
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ^^
    επειδη ετσι το κανει και ο gustavo badel οταν προετοιμαζεται για το ολυμπια..
    τι θες εσυ τωρα?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-06-09 21:31 #30
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    αα συγνώμη! δε το ξερα! αμα το κανει ο Μπαντελης μια χαρά ειμαστε!

    συγνώμη δε θα το ξανακάνω!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία