Σελίδα 41 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 31394041424351 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 601 έως 615 από 1061
  1. 24-03-15 16:36 #601
    Προεπιλογή Γυμναστική στο σπίτι και low budget.
    Καλησπέρα στην παρέα είμαι 27 και 80 κιλα απέχω από την γυμναστική 5 χρονιά παλαιότερα εκανα προπόνηση με βάρη και πάλη που εκανα 1-2 φόρες την εβδομάδα.Πλέον σκέφτομαι να ασχοληθώ λίγο στο σπίτι ώστε να περνάω την ώρα μου και να είμαι λίγο σε φόρμα.Επειδή το budget είναι μικρο για πολλά όργανα και επειδή στο χωρίο μου δεν εχω μου γυμναστήριο και να πηγαίνω στο επόμενο θέλει κάθε μέρα 5-7 ευρω βενζίνη δεν μπορώ να το κάνω για οικονόμους λογούς.Σκέφτηκα να πάρω κάποιο σχοινακι,ένα λάστιχο και ένα μονόζυγο πορτ ας,υπάρχει κατι άλλο που να αξίζει κατά την γνώμη σας την αγορά.Επίσης θα προσπαθώ να κάνω και τρέξιμο στην φύση οσο ανοιγει ο καιρος.


    Ευχαριστώ εκ των πρότερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-03-15 17:36 #602
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Τα παρακάτω είναι αρκετά φθηνά και θα ήταν καλό να τα συμπεριλάβεις στην προπόνησή σου:

    1. Ρόδα κοιλιακών (γυμνάζεις όλον τον κορμό και τα χέρια).

    Όνομα: roda-koiliakon-dipli-b759.jpg Εμφανίσεις: 1034 Μέγεθος: 23,9 KB

    2. Ιμάντες για προπόνηση με το βάρος του σώματος.

    Όνομα: 1423591525_0.jpeg Εμφανίσεις: 1092 Μέγεθος: 102,1 KB

    3. Σούστα στήθους

    Όνομα: sousta.jpg Εμφανίσεις: 1175 Μέγεθος: 35,6 KB

    4. Ελατήριο στήθους

    Όνομα: m1050165pp_BODY-SCULPTURE-1440.jpg Εμφανίσεις: 1258 Μέγεθος: 30,5 KB

    είναι μερικά αξεσουάρ τα οποία μπορούν να σε βοηθήσουν να κάνεις μία πιο ολοκληρωμένη προπόνηση με πολύ χαμηλό μπάντζετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-03-15 23:16 #603
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pipinos1976 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι λίγο αφελές. Αυτές τις ημέρες, επειδή δεν είχα πρόσβαση στο γυμναστήριο, πήγα στο σπίτι ενός φίλου που έχει ένα Kettler Classic και γυμναζόμουν εκεί. Το θέμα που προέκυψε είναι το εξής: σήμερα που δοκίμασα να κάνω τρικεφάλους, αλλά και όταν έκανα πλάτη, τα κιλά που σήκωνα ήταν απελπιστικά λίγα σε σχέση με αυτά που σηκώνω στο γυμναστήριο. Στην αρχή σκέφτηκα ότι ήταν οι διαφορετικές δυνάμεις λόγω τροχαλιών κτλ, αλλά σήμερα με τους τρικεφάλους κατάλαβα ότι το όργανο "κολλάει". Π.χ. αν έβαζα έστω και 10kg στις 10 επαναλήψεις υπήρχαν 2-3-4 επαναλήψεις που κολλούσε στη μέση ή που, ακόμη και στην κάθοδο, τα βάρη δεν προχωρούσαν κανονικά και φαινόταν σαν να σταματούν μόνα τους (είμαι σίγουρος πως αν έβαζα κάτι ελαφρύτερο - π.χ. 5kg - θα μπορούσαν να σταματήσουν τελείως στη μέση της καθόδου). Ρώτησα τον φίλο αν το έχει λιπάνει καθόλου, γιατί δεν εξηγείται να σταματάει έτσι, ακόμη και στην κάθοδο, και μου είπε όχι και δεν είχε ιδέα σχετικά με το θέμα.

    Η ερώτηση είναι: το λιπαίνουμε στην κολώνα που ανεβοκατεβαίνουν τα βάρη; και αν ναι (μάλλον είναι προφανές ότι το λιπαίνουμε, τουλάχιστον για εμένα και την εμπειρία μου σήμερα) τι είδους λίπανση κάνουμε; τι έλαιο χρησιμοποιούμε; Δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα και αύριο το πρωί είπαμε να πάω μόνος για προπόνηση, οπότε θα είναι ευκαιρία να κάνω τέτοια δουλειά, αν πρέπει να γίνει δηλαδή.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.
    WD-40

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-03-15 23:26 #604
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    και το wd 40 πως ακριβως θα βοηθησει?

    Γρασο θες . Οταν βαζεις 10 κιλα , βαζεις 5+5 ή μονο 10 απο την μια μερια? Γιατι αν βαζεις 10 απο την μια μερια και απο την αλλη δεν εχει βαρος ειναι ενας επιπλεον λογος που κολλαει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-03-15 04:28 #605
    Προεπιλογή
    Argosixna όταν συναρμολόγησα το πολυόργανο η μπάρα κολλούσε απίστευτα κι από τις δυο μεριές, χρησιμοποίησα το wd-40 και βρήκα την υγειά μου.

    Ας παρουσιάσω κι εγώ τον εξοπλισμό μου. Οι αλτήρες με τη βάση τους μου στοιχίσαν ακριβά αλλά με την αγορά τους έχασα τη Νο1 δικαιολογία που χρησιμοποιούσα μέχρι τότε για να μην κάνω γυμναστική στο σπίτι, δηλαδή το ότι βαριέμαι να βιδώνω και να ξεβιδώνω τους αλτήρες μετά από κάθε set.

    Oι μεγαλύτεροι που έχω είναι 25κιλοι αλλά αν σε κάποια άσκηση (pull-over) χρειαστώ ακόμα μεγαλύτερο βάρος μπορώ να χρησιμοποιήσω τους βιδωτούς.



















    Ο υπολογιστής συνδέεται με την τηλεόραση κι όταν γυμνάζομαι παίζει μια playlist που έχω φτιάξει στο yt και η οποία περιέχει καμια 50αρια βίντεο bodybuilding και fitness motivation. Κι ΕΚΕΙ βρίσκεται όλη η πόρωση του να γυμνάζεσαι στο σπίτι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη *Αρης : 26-03-15 στις 04:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-03-15 11:43 #606
    Προεπιλογή
    Μπράβο, ωραία κατάσταση έχεις φτιάξει. Εγώ ακούω μόνο μουσικούλα.
    Σε ότι αφορά στο motivation φαντάσου να κοντεύω να "σκάσω" για να βγάλω μία ακόμα επανάληψη και να έρχεται η κόρη μου (4 ετών) και να μου λέει "μπαμπά δεν είναι και τόσο δύσκολο αυτό που κάνεις". Εκεί να δεις πως βγαίνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-03-15 12:53 #607
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Και εγω στο σπιτι κανω , μπραβο αρη εχεις φτιαξει ωραιο σκηνικο!

    Το wd-40 θα ξεκολλησει κατι σκουριασμενο αλλα δεν νομιζω να το βοηθαει με την τριβη μετα ενω το γρασο θα το βοηθαει σε σιδερο με σιδερο ή πλαστικο με σιδερο αναλογως το πολυοργανο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-03-15 19:17 #608
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyros_S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο, ωραία κατάσταση έχεις φτιάξει. Εγώ ακούω μόνο μουσικούλα.
    Σε ότι αφορά στο motivation φαντάσου να κοντεύω να "σκάσω" για να βγάλω μία ακόμα επανάληψη και να έρχεται η κόρη μου (4 ετών) και να μου λέει "μπαμπά δεν είναι και τόσο δύσκολο αυτό που κάνεις". Εκεί να δεις πως βγαίνει


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω στο σπιτι κανω , μπραβο αρη εχεις φτιαξει ωραιο σκηνικο!

    Το wd-40 θα ξεκολλησει κατι σκουριασμενο αλλα δεν νομιζω να το βοηθαει με την τριβη μετα ενω το γρασο θα το βοηθαει σε σιδερο με σιδερο ή πλαστικο με σιδερο αναλογως το πολυοργανο.
    Ευχαριστώ Argosixna. Το wd-40 κάνει πολύ καλή δουλειά και σαν λιπαντικό, δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή γενικά αλλά σίγουρα είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή για εμένα, διότι αφενός μου έλυσε το πρόβλημα και αφετέρου αφού το πολυόργανο είναι στο δωμάτιο που κοιμάμαι δε θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω γράσο λόγω οσμής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-03-15 00:18 #609
    Προεπιλογή
    Καλησπερα,

    Εχει κανεις ασχοληθει να φτιαξει χειροποιητη μπαρα?Μου εχουν περασει σκεψεις απο το μυαλο,αλλα θα ηθελα και την γνωμη απο καποιον οποιος εχει ασχοληθει.
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-03-15 00:29 #610
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Με 50 ευρω αγοραζεις μια 2.20 ολυμπιακη μπαρα , δεν αξιζε να φτιαξεις μονος σου.

    Εδω αντεχουν οι ψευτικες απο bbclub 150+ κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-03-15 00:35 #611
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο *Αρης Εμφάνιση μηνυμάτων



    Ευχαριστώ Argosixna. Το wd-40 κάνει πολύ καλή δουλειά και σαν λιπαντικό, δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή γενικά αλλά σίγουρα είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή για εμένα, διότι αφενός μου έλυσε το πρόβλημα και αφετέρου αφού το πολυόργανο είναι στο δωμάτιο που κοιμάμαι δε θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω γράσο λόγω οσμής.
    Για λιπανση σε πολυοργανα, τροχαλιες, συρματοσχοινα και κινουμενα μερη, το σπρευ σιλικονης ειναι το ιδανικοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-03-15 00:38 #612
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 50 ευρω αγοραζεις μια 2.20 ολυμπιακη μπαρα , δεν αξιζε να φτιαξεις μονος σου.

    Εδω αντεχουν οι ψευτικες απο bbclub 150+ κιλα
    50 ευρω ολυμπιακη μπαρα και 2.20,καποιο λαθος κανεις.Ολυμπιακη μπαρα 2.20 εγω την εχω βρει 120 ευρω.Μηπως εννοεις τις απλες που κοστιζουν 30-40 ευρω?
    Για αυτο ρωτησα αν εχει φτιαξει κανεις,δεν με ενδιαφερει απλη,αλλα ολυμπιακη.Να αναφερω οτι δεν την θελω για πανω απο 100 κιλα...
    THINK ABOUT WHY YOU STARTED!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-03-15 11:56 #613
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lazarust800 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για λιπανση σε πολυοργανα, τροχαλιες, συρματοσχοινα και κινουμενα μερη, το σπρευ σιλικονης ειναι το ιδανικοτερο.
    Ευχαριστώ για την πληροφορία lazarust, θα το δοκιμάσω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-03-15 12:24 #614
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Εγω 120 πηρα την δικια μου και το μετανιωσα γιατι δεν ειναι ευθυγραμισμενη χωρις βεβαια αυτο να επηρεαζει στο ελαχιστο αλλα απο την εμπειρια μου το καταλαβαινω με τις μετρησεις και ενα απλο τεστ που εκανα.

    Τοτε που εψαχνα ειχα βρει και με 45 ευρω 220 20κιλα και αυτην σου προτινω , αν εχεις ορεξη θα βρεις φθηνοτερες

    παρε μια ιδεα (ειναι 20αρα , αντεχει εως 450 αλλα στην περιγραφη λεει 16κιλα..)..
    http://plaza24.gr/220-cm-20-kg-mds-2...f=bestprice.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-03-15 12:27 #615
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Να ξερεις , η μπαρα οσα και να φορτωσεις δεν θα λυγισει.. αλλα αν λυγισει τελος. Δεν ξαναγυρναει στην αρχικη της μορφη.. Στο λεω γιατι σε μια μπαρα φορτωσα 240 και απο τοτε ειναι κουλη

    Εκτος και αν πληρωσεις 400 για τετοια μπαρα που και 500 να φορτωσεις θα λυγισει απειρα αλλα θα επανελθει στην αρχικη της μορφη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 41 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 31394041424351 ... ΤελευταίαΤελευταία