Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 186
  1. 15-09-09 10:06 #1
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή Η επομενη μερα της Σαβουρας...
    Μια ερωτηση που ισως σας κανει να γελασετε...αλλα για πειτε μου...
    Αν το προηγουμενο βραδυ εφαγα cheat meal αργα το βραδυ, το οποιο να επεσε και βαρυ στο στομαχι... να πηγα για υπνο μια ωρα μετα...
    Την επομενη μερα εκτος απ'οτι νιωθω σαν βοδι, ειμαι φουσκομενη και βριζω τον εαυτο μου, νιωθω να μην το εχω "χωνεψει" ακομα το χθεσινοβραδυνο γευμα.

    ---> υπαρχει καμια συμβουλη στο πως πρεπει να ειναι διατροφικα η ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ... ? ειναι καλο να κανουμε καποιου ειδους αποτοξινωσης, μονο εκεινη την ημερα? η δεν επιρεζει καθολου και ειναι καθαρα ψυχολογικο το θεμα..?Για πειτε καμια συμβουλη...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-09-09 10:17 #2
    Προεπιλογή
    γινεται σε ολους ρε vAnY και γιατι να βριζεις τον εαυτο σου?
    προσωπικα ακου τι κανω..καταρχην αν φαω σκ....α μια μερα θα κανω ολοκληρωμενο σκ....οφαγωμα.. δηλαδη δε μπλεκω συμπληρωματα ή υγιεινες τροφες με τσιτ μιλ. ΠΟΤΕ! λεω λοιπον (ψυχολογικο αυτο) αν φαω βραδυ να μην περασει τις 12, ωστε οκ, κατεστρεψα τη μερα αυτη αλλα οχι την επομενη! χα χα, κι ομως ετσι το κανω!

    επισης δεν τρωω ποτε τροφες που μου χαλανε το στομαχι, εχω βρει πιτσαρια που τρωω πιτσα που δε με ενοχλει, και δε θα φαω κατι εξτριμ. δηλαδη δε θα φαω καμια πιτσα με σαρδελες ή ροκφορ, λεμε τωρα..

    και τελος κανω το εξης..αφου φαω, αφηνω να περασει καπου 1,5 ωρα και (μια και δε θα πιω καζεινη) δεν παω ετσι για υπνο αλλα 8α κατεβασω 2-3 ποτηρια τσαι. και σε οδηγει στο wc (καλα η πιτσα ειναι "ξενη" για τον οργανισμο και ετσι κι αλλιως σε παει στο wc) και νιωθω με το τσαι οτι δε χαλαει το στομαχι μου, και νιωθω οτι "ξεπλενει" τον οργανισμο μου!

    υγ: επειδη ο κοσμος ξερει την αυστηρη διατροφη που κανω, και επειδη και σε διαιτες ξερω οτι με λυπουνται, εχω φτασει σε σημειο και αν βρεθω και με παρεα , ακομη και παρεα που δεν ξερω, μπορω να φαω σα ζωο και δε νιωθω καμια ντροπη!!! με λενε στερημενο και λυσσασμενο, αλλα οι φιλοι μου δεν εχουν κακια και το ξερω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-09-09 10:36 #3
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    γινεται σε ολους ρε vAnY και γιατι να βριζεις τον εαυτο σου?
    προσωπικα ακου τι κανω..καταρχην αν φαω σκ....α μια μερα θα κανω ολοκληρωμενο σκ....οφαγωμα.. δηλαδη δε μπλεκω συμπληρωματα ή υγιεινες τροφες με τσιτ μιλ. ΠΟΤΕ! λεω λοιπον (ψυχολογικο αυτο) αν φαω βραδυ να μην περασει τις 12, ωστε οκ, κατεστρεψα τη μερα αυτη αλλα οχι την επομενη! χα χα, κι ομως ετσι το κανω!

    επισης δεν τρωω ποτε τροφες που μου χαλανε το στομαχι, εχω βρει πιτσαρια που τρωω πιτσα που δε με ενοχλει, και δε θα φαω κατι εξτριμ. δηλαδη δε θα φαω καμια πιτσα με σαρδελες ή ροκφορ, λεμε τωρα..

    και τελος κανω το εξης..αφου φαω, αφηνω να περασει καπου 1,5 ωρα και (μια και δε θα πιω καζεινη) δεν παω ετσι για υπνο αλλα 8α κατεβασω 2-3 ποτηρια τσαι. και σε οδηγει στο wc (καλα η πιτσα ειναι "ξενη" για τον οργανισμο και ετσι κι αλλιως σε παει στο wc) και νιωθω με το τσαι οτι δε χαλαει το στομαχι μου, και νιωθω οτι "ξεπλενει" τον οργανισμο μου!

    υγ: επειδη ο κοσμος ξερει την αυστηρη διατροφη που κανω, και επειδη και σε διαιτες ξερω οτι με λυπουνται, εχω φτασει σε σημειο και αν βρεθω και με παρεα , ακομη και παρεα που δεν ξερω, μπορω να φαω σα ζωο και δε νιωθω καμια ντροπη!!! με λενε στερημενο και λυσσασμενο, αλλα οι φιλοι μου δεν εχουν κακια και το ξερω..
    thanks ! η αληθεια ειναι οτι εχτες τελειωσα το φαγητο κατα τις 10.30 το βραδυ, και πηγα για υπνο κατα τις 12... αλλα ειχα φαει κρεμμυδια φρεσκα σε σαλατα τα οποια δεν τα χωνευω (αλλα μαρεσουν και δεν αντισταθηκα) και το επιδορπιο ηταν ενα μπραουνι με φουλ ποσοτητα ζεστης σοκολατας απο πανω,... το ΤΣΑΚΙΣΑ..ε μετα ενιωθα οτι θα σκασω...

    Καλο φαινεται το κολπο με τσαι...την επομενη φορα θα το δοκιμασω...αν και cheat meal οποτε θα κανω απο δω και περα θαναι μεσημεριανο

    Πιτσα με ροκφορ και σαρδελλες??? μπλιααχ!! χιχιχι

    Μια χαρα εισαι το θεμα ειναι να μην γινει cheat meal η υγεινη διατροφη και η σαβουρα καθημερινοτητα!!!
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-09-09 10:47 #4
    Προεπιλογή
    thanks ! ειχα φαει κρεμμυδια φρεσκα σε σαλατα τα οποια δεν τα χωνευω (αλλα μαρεσουν και δεν αντισταθηκα)

    δροσερη αναπνοη φανταζομαι! για φιλημα εισαι!!!

    Μια χαρα εισαι

    μωρε εγω το ξερω!!! αχ χα χα χα χα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-09-09 10:54 #5

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    Βενετία (ΙΤ)
    Μηνύματα
    91
    Προεπιλογή
    ναι υσχιει κι εγω οταν ξυπναω το επομενο πρωι νιωθω διλιτηριασμενος. το τσαι καλο θα ηταν να το πινουμε καθε μερα. μια κουπα το απογευμα ειναι οτι πρεπει για τον οργανισμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-09-09 10:58 #6
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    thanks ! ειχα φαει κρεμμυδια φρεσκα σε σαλατα τα οποια δεν τα χωνευω (αλλα μαρεσουν και δεν αντισταθηκα)

    δροσερη αναπνοη φανταζομαι! για φιλημα εισαι!!!

    ουυυ καλα εισαι...

    Μια χαρα εισαι

    μωρε εγω το ξερω!!! αχ χα χα χα χα!!!
    Γιατρος δεν εισαι? δεν θα ξερεις?
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-09-09 11:05 #7
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kappadee Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι υσχιει κι εγω οταν ξυπναω το επομενο πρωι νιωθω διλιτηριασμενος. το τσαι καλο θα ηταν να το πινουμε καθε μερα. μια κουπα το απογευμα ειναι οτι πρεπει για τον οργανισμο
    ναι το τσαι ειναι ο,τι καλυτερο οντως !!! το απογευμα ναι, κι το βραδυ....αλλα εγω ετσι και πιω πρωι τσαι παεεεει θα νυσταζω ολη μερα!!! τρομερη υπνηλια μου φερνει...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-09-09 11:57 #8
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Συμφωνω στο μεσημεριανο cheat, αμα φαω βραδυ cheat κανω 4 ωρες να το χωνεψω, και χανω και το τελευταιο γευμα ετσι, οποτε ειναι nono για μενα πλεον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-09-09 12:06 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατρος δεν εισαι? δεν θα ξερεις?
    αν τα ξερα ολα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-03-11 18:53 #10
    Post
    Παιδιά, εγώ χθες βράδυ (αλλά πολύ βράδυ.... κατά τις 3) έφαγα σχεδόν μισό κιλό ψωμί με ταχίνι ολικής (όχι ότι κι ότι) και μέλι, α, και ένα ποτήρι γάλα!!!!
    Σήμερα το πρωί (όταν λέμε πρωί κατά τι μία, καμιά ώρα αφότου ξύπνησα) έφαγα πάλι!!!ένα γιαούρτι με ένα μήλο και θα φάω κανονικά το φαγητό μου (μαγειρεύω ρεβυθάκια τώρα).
    Βασικά κάνω τέτοιες γουρουνιές, αυτό είναι το πρόβλημα της διατροφής μου.
    Πριν αρχίσω ν' ασχολούμαι σοβαρά με γυμναστήριο, δηλαδή πριν το Σεπτέμβρη, κάθε φορά μετα τις γουρουνιές, την επομένη δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, φρούτα δηλ. και κανά γιαούρτι, πράγμα που νομίζω μου κανε πολύ κακό και διατροφικά και ψυχολογικά!! Γι΄αυτό τωρα (αν αντέχει το στομάχι) και μετά από γουρουνιά θα προσπαθήσω να φάω φυσιολογικά. Τι λέτε;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-03-11 19:11 #11
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, εγώ χθες βράδυ (αλλά πολύ βράδυ.... κατά τις 3) έφαγα σχεδόν μισό κιλό ψωμί με ταχίνι ολικής (όχι ότι κι ότι) και μέλι, α, και ένα ποτήρι γάλα!!!!
    Σήμερα το πρωί (όταν λέμε πρωί κατά τι μία, καμιά ώρα αφότου ξύπνησα) έφαγα πάλι!!!ένα γιαούρτι με ένα μήλο και θα φάω κανονικά το φαγητό μου (μαγειρεύω ρεβυθάκια τώρα).
    Βασικά κάνω τέτοιες γουρουνιές, αυτό είναι το πρόβλημα της διατροφής μου.
    Πριν αρχίσω ν' ασχολούμαι σοβαρά με γυμναστήριο, δηλαδή πριν το Σεπτέμβρη, κάθε φορά μετα τις γουρουνιές, την επομένη δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, φρούτα δηλ. και κανά γιαούρτι, πράγμα που νομίζω μου κανε πολύ κακό και διατροφικά και ψυχολογικά!! Γι΄αυτό τωρα (αν αντέχει το στομάχι) και μετά από γουρουνιά θα προσπαθήσω να φάω φυσιολογικά. Τι λέτε;;;
    Kαλά εσύ δικιά μου είσαι!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-03-11 19:17 #12
    Προεπιλογή
    Είναι η λεγόμενη υγιεινή γουρουνιάΈχουν και η ανθυιγεινές την ώρα τους, αλλά πλέον περιορισμένα). Τι να κάνουμε, ο καθένας έχει τις αδυναμίες του...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-03-11 23:26 #13
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, εγώ χθες βράδυ (αλλά πολύ βράδυ.... κατά τις 3) έφαγα σχεδόν μισό κιλό ψωμί με ταχίνι ολικής (όχι ότι κι ότι) και μέλι, α, και ένα ποτήρι γάλα!!!!
    Σήμερα το πρωί (όταν λέμε πρωί κατά τι μία, καμιά ώρα αφότου ξύπνησα) έφαγα πάλι!!!ένα γιαούρτι με ένα μήλο και θα φάω κανονικά το φαγητό μου (μαγειρεύω ρεβυθάκια τώρα).
    Βασικά κάνω τέτοιες γουρουνιές, αυτό είναι το πρόβλημα της διατροφής μου.
    Πριν αρχίσω ν' ασχολούμαι σοβαρά με γυμναστήριο, δηλαδή πριν το Σεπτέμβρη, κάθε φορά μετα τις γουρουνιές, την επομένη δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα, φρούτα δηλ. και κανά γιαούρτι, πράγμα που νομίζω μου κανε πολύ κακό και διατροφικά και ψυχολογικά!! Γι΄αυτό τωρα (αν αντέχει το στομάχι) και μετά από γουρουνιά θα προσπαθήσω να φάω φυσιολογικά. Τι λέτε;;;
    Εγώ πιστεύω ότι αν δε γίνεται συχνά, ώστε να σε πηγαίνει πίσω, μπορείς να συνεχίσεις κανονικά τη διατροφή. Αν γίνεται πιο συχνά, απλά μείωσε λίγο τον υδατανθρακα κ τα λιπαρά της επόμενης ή /και μεθεπόμενης μέρας...
    Αντί να κοιτάς τις ημερίσιες θερμίδες, μπορείς να κοιτάς το σύνολο της εβδομάδας!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-03-11 00:57 #14
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-03-11 10:36 #15
    Προεπιλογή
    Εμένα το μεσημεριανό ceat meal δεν με βολεύει καθόλου, γιατί μετά λέω : αφού τη χάλασα τη μέρα ας συνεχίσω κ το βράδυ αλλά πιο συντηρητικά. Μεχρι το βραδινό τρώω κ κάτι ακόμα, τρώω κ το βραδινό κ λέω αφού το χάλασα τόοοοοοοοοοοσο πολυ λιγο παραπάνω δεν θα κάνει τη διαφορα κ τρώω κ μετά το βραδινό Ας τα να πάνε. Οπότε το προγραμματίζω για το βράδυ κ είμαι συγκρατημένη ολη την υπόλοιπη μέρα

    Την επόμενη μέρα όμως δεν τρώω κανονικά γιατί δεν εχω όρεξη να φάω κανονικά(δεν έχω χωνέψει ακόμα τις ενοχές). Πρωινό φρουτάκια, μετα κανα χυμό μεσιμεριανό ψητό με βραστα λαχανικα ανάμεικτα του μπαρμπα Στάθη κ το βράδυ σαλατούλα.
    Τώρα όμως είπα, μέχρι τις 24 ουτε ceat ούτε meal
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία