Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ούρηση.. ποσές φορές τη μέρα?

Ψήφισαν
193. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 1-3

    9 4,66%
  • 4-5

    38 19,69%
  • 6-7

    37 19,17%
  • 8-9

    43 22,28%
  • 10-11

    31 16,06%
  • 12+

    35 18,13%
Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 76
  1. 06-11-09 17:49 #16
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογο της ψηλης πρωτεινης ειναι.
    κανε καμια εξεταση στα νεφρα να δεις τι παιζεις
    Ούτε καν συμπληρώματα δεν χρησιμοποιώ ,αυτή τη νπερίοδο ... βασικά από μικρός είχα έαν θέμα με το νερό και την ουρία ! Αμέσως το νου σου στο κακό
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-11-09 17:52 #17
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε καν συμπληρώματα δεν χρησιμοποιώ ,αυτή τη νπερίοδο ... βασικά από μικρός είχα έαν θέμα με το νερό και την ουρία ! Αμέσως το νου σου στο κακό
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-11-09 18:25 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο εξετάσεις καθαρός... Μάλλον αυτό που λες είναι Ηλία. Το σώμα μας συνήθισε χωρίς πολύ νερό και τώρα δε μπορεί να το χρησιμοποιήσει όλο και το αποβάλλει αμέσως. Παλαιότερα είχα ξηροδερμία, και σ'αυτό μέσα έπεσες
    Συνεχίζω ακάθεκτος και πίνω όσο περισσότερο μπορώ!
    Περιμένω να δω κι άλλες ψήφους... είμαι πολύ περίεργος!

    στελιο δεν τα λέω για πλακα έτσι είναι σήμερα μάλιστα εχουμε κανονίσει μεγάλη παρεα απο το γυμναστήριο να πάμε για φαγητό και ενας φίλος γύρω στα 47 είναι ενας απο αυτούς που δεν έπινε καθόλου νερο και είχε όλα αυτα τα συμπτωματα χωρίς να ξέρει το γιατί αλλα η γυμναστική και το ββ τού άλλαξαν την ζωή .

    αυτα θέλω να επισημαίνω γιατι πραγματικα ενω το ββ έχει πάρα πολλα θετικα όλοι μιλάν για τα αρνητικα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-11-09 19:25 #19
    Προεπιλογή
    Στέλιο έπρεπε να έβαζες και 20+, να πιάσεις για να καλύψεις κάποιους σαν και του λόγου μου..

    Έχουμε και λέμε. Με κάθε γεύμα πίνω 1/2 λίτρο, άρα μας κάνει συνολικά 3 λίτρα. Στο γυμναστήριο πίνω 2 λίτρα (4 μισόλιτρα μπουκαλάκια). Μεχρί στιγμής 5 λίτρα. Κάθε φορά που πάω τουαλέτα (15-20 φορές την ημέρα) στα καπάκια πίνω ένα νεροπότηρο (περίπου 250ml). Άρα σύνολο πάμε στα 8,7 - 10 λίτρα, νερό την ημέρα...

    Και αυτά χωρίς να υπολογίσω κάτι πράσινα τσάγια, cola diet (καμμιά φορά) που πίνω...

    Περιτό να πω, πως τα ούρα μου είναι σκέτο νερό (έχω να δω χρωματισμό, πολλούς μήνες)...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-11-09 20:04 #20
    Προεπιλογή
    βιστικα και απαντησα 1-3 αλλα τωρα που το καλο σκεφτομαι γυρω στις 8
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-11-09 20:05 #21
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Πλακα κανεις τωρα έτσι????? 15-20 φορες?????
    Εγω με 8-10 έχω πρόβλημα! Οδηγάω και σταματαω σε απομερα στενάκια για κατούρημα....! Σα τα πρεζακια που κρυβονται για να τρυπηθουν νιώθω!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-11-09 20:14 #22
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    παιδια να σας πω κατι για το θεμα.

    εγω σπανια πινω νερο. συνηθως δεν πινω καθολου. φραπεδες κοκακολες κλπ.

    τωρα το παλευω για ενα μικρο μπουκαλακι τη μερα στη δουλεια

    τεσπα, ο πατερας μου ειχε κατι θεματακια και εκανε διαφορες εξετασεις. ξερετε τι του ειπε ο ουρολογος? οτι αν ο κοσμος επινε νερο, δεν θα ειχε ουτε τους μισους ασθενεις!!!

    φανταζομαι αυτο να λεει αρκετα απο μονο του
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-11-09 09:40 #23
    Το avatar του χρήστη spirospros

    Εγγραφή
    30-12-2007
    Περ.
    PERISTERI
    Μηνύματα
    248
    Προεπιλογή
    το στανταρ ειναι πανω απο 6
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-11-09 13:18 #24
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Εγω ειμαι στο 6-7 με καταναλωση 3-4,5 λιτρα νερου την ημερα. Το σωστο οταν καποιος νιωθει πως παει πολυ απο οσο θα επρεπε, ειναι να κανει εξετασεις και να ελεγξει την ουρια και επειτα να συμβουλευτει εναν γιατρο.
    Αυξημενη επιθυμια για νερο και συχνη ουρηση πολλες φορες σημαινει λειτουργικη ανεπάρκεια ή ανεβασμενα επιπεδα τριγλυκεριδιων και χοληστερινης.
    Μια αλλη ασθενεια που σχετιζεται με τα παραπανω ειναι ο διαβατης! Εκει εχουμε και σημαντικη απολεια βαρους σε καθημερινη βαση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-11-09 22:08 #25
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Littlejohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Άρα σύνολο πάμε στα 8,7 - 10 λίτρα, νερό την ημέρα...
    Και αναρωτιόμουν γιατί πέφτει η στάθμη της θάλασσας τον τελευταίο καιρό...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-11-09 22:14 #26
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλό θα είναι να κάνετε μια φορα εξετασεις αιματολογικες και ούρων απλα να ξέρετε την εικόνα της υγείας του οργανισμού και αργότερα οταν βλέπετε τις εξετασεις να έχετε μια αποψη για την πορεία της υγείας.

    για να κάνουμε και λίγο χιούμορ, όσο για την συχνοουρία βανυ το καταλάβαμε αφου με το καλησπέρα στην αθήνα έψαχνες την τουαλέτα , αλλα στην πεζοπορία επειδη δεν έχετε τα δικά μας πλεονεκτήματα μια καλή λύση είναι το μπειμπιλινο για μεγαλα μωρα όμως χαχαχα!!

    εκείνο που πρέπει να προσέχετε όμως είναι η έλειψη ηλεκτρολυτών αν μετα απο μια δραστηριότητα πορεία τρεξιμο , προπόνηση , εχετε ατονια η παρουσιάζονται κραμπες έστω και λίγες , σημαίνει έλειψη ηλεκτρολυτων που μονο πίνοντας νερο δεν αναπληρώνονται οπότε στις εντονες δραστηριότητες χρειάζετε ειδικα στις ζεστες μερες , γιατι απλα το νερό αποβάλετε πιο εύκολα και δεν συγκρατείτε λόγω ελειψης ηλεκτρολυτων
    οντως καλα θυμασαι Ηλια οπου παω πρεπει να "εγκαινιαζω" και μια τουαλεττα! Στη πεζοπορια καλα πηγε ευτυχως ! το καταφυγιο ηταν ανοιχτο και πηγα εκει ....
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-11-09 22:34 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως καλα θυμασαι Ηλια οπου παω πρεπει να "εγκαινιαζω" και μια τουαλεττα! Στη πεζοπορια καλα πηγε ευτυχως ! το καταφυγιο ηταν ανοιχτο και πηγα εκει ....

    ε καλα αφού ήταν χαρακτηριστικό ξεχνιέτε αυτό χαχαχα!! αλλα όπως εχω ξαναπεί το έχετε εσείς οι γυναίκες γενικότερα η θα κατουριέστε η θα κρυώνετε !!
    ευτυχώς στην πεζοπορία δεν χρειάστηκες μπειμπιλίνο , βρήκες την λύση όλα καλά λοιπόν να ξέρεις ολο το φόρουμ εστω εγκεφαλικα σε συμπαραστεκόμασταν και σε σκευτόμασταν σ αυτό σου το εγχείρημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-11-09 22:45 #28
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε καλα αφού ήταν χαρακτηριστικό ξεχνιέτε αυτό χαχαχα!! αλλα όπως εχω ξαναπεί το έχετε εσείς οι γυναίκες γενικότερα η θα κατουριέστε η θα κρυώνετε !!
    ευτυχώς στην πεζοπορία δεν χρειάστηκες μπειμπιλίνο , βρήκες την λύση όλα καλά λοιπόν να ξέρεις ολο το φόρουμ εστω εγκεφαλικα σε συμπαραστεκόμασταν και σε σκευτόμασταν σ αυτό σου το εγχείρημα
    γκρρρρρρ!!!

    ναι δεν χρειαστηκα μπειμπιλινο !!! χαχαχαα ναι σιγουρα με σκεφτοσουν εκει μεσ'τον υπνο σου απο τη χεσινοβραδνη σου κρεπαλΗ!!!!!
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-11-09 23:30 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    γκρρρρρρ!!!

    ναι δεν χρειαστηκα μπειμπιλινο !!! χαχαχαα ναι σιγουρα με σκεφτοσουν εκει μεσ'τον υπνο σου απο τη χεσινοβραδνη σου κρεπαλΗ!!!!!
    χχαχαχααααααααααα ναι αλλα μην ξεχνάς ότι το σάββατο είναι εργάσιμη και έπρεπε έστω και με μισό ματι ανοιχτό , έστω και αργούτσικα να βρίσκομε στο γυμναστήριο , οπότε οι προσευχές μου πρόλαβαν και εισακούστηκαν , ώστε να είναι ευχάριστη η πεζοπορία στα δάση και βουνα χωρίς δυσάρεστα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-11-09 16:40 #30
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    12++
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία