Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 45
  1. 19-02-10 23:23 #31
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχήν ρε συ μακιαβέλι πολλές αερόβιες..ρε συ κάτσε πρώτος μήνας είναι δηλαδή μετά πόσες θα κάνει..για μένα σιγά σιγά πρέπει να γίνεται και η αύξηση της αερόβιας και η μείωση των θερμίδων..μπορεί να καθυστερήσει μεν περισσότερο αλλά θα έχει καλύτερα αποτελέσματα..σογκόκου εγώ λέω ημέρα προπόνσης 80-100 και ημέρες οφφ γύρω στα 50-60 γρ..και για το κοτόπουλο ναι αύξησε το..εγώ τρώω γύρω στα 150 γρ αλλά ειμαι 1.84 93 κιλα..
    Τι καλύτερο αποτέλεσμα θα έχει από την αργή αύξηση της αερόβιας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-02-10 23:30 #32
    Προεπιλογή
    ρε συ μακιαβέλι αν ξεκινάς γράμμωση με τέσσερις αερόβιες πρώτη βδομάδα δηλαδή τι θα κερδίσεις??μετα από ένα μήνα πόσες θα κάνεις??σκοπός είναι να κρατήσεις και μυικότητα..με τέσσερις αερόβιες 45 λεπτών τι θα κερδίσει???εγώ θεωρώ ότι σταδιακά αυξάνεις και το χρόνο της αερόβιας και τη συχνότητα της..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-02-10 23:41 #33
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχεις απλο υδατανθρακα μετα την προπονηση,κατι που ειναι Must.επισης οι υδατανθρακες σου γενικα ειναι παρα πολυ λιγοι.πολυ αποτομη μειωση θερμιδων δηλαδη(βεβαια δεν ξερω και τι αερωγες πριν).θα συνηθισει γρηγορα το σωμα σου και θα σταματησεις να χανεις βαρος.και θα χασεις κ μυες ετσι.
    απλα για μενα εκανες το κλασικο λαθος,που κανουν ολοι στον "ογκο".εχοντας το προσχημα του ογκου,πρεπει να ερτωγες και μπολικη σαβουριτσα,σωστα?γιατι για να λες οτι εχεις σχεδον 20% λιπος μετα απο 7 χαμενα κιλα,σημαινει πως ειχες πανω απο 20%λιπος.για μενα(και αυτο ειναι προσωπικη αποψη,δεν αποτελει μομφη προς εσενα η προς καποιον αλλο) πρεπει να μην μπαινει σε διαδικασια ογκου καποιος,ο οποιος τωρα ξεκινα το bodybuilding και εχει τα κιλακια του,γιατι θα φτασει στο σημειο να εχει μετα 25% λιπος και δεν προκειται να δει κοιλιακους ποτε πανω του,γιατι πολυ απλα σε 3-4 μηνες δεν προλαβαινει να χασει 15-20 κιλα λιπος,και σιγουρα θα κουραστει πολυ απο την διαιτα και θα χασει κ πολλους μυες.
    Καλυτερα να κανει κανεις αυτο που εκανε ο svein,να χασει 30 κιλα και να στεγνωσει τελειως,κι ας ειναι σαν τσιρος μετα,και μετα να αρχιζει να βαζει ποιοτικα κιλα πανω του.Γιατι κανοντας αυτο θα εχεις φτιαξει τον μεταβολισμο σου,και ακομα κι αν θολωνουν οι κοιλιακοι σου το χειμωνα,θα'ναι ευκολο να τους ξαναβρεις το καλοκαιρι.




    Συμφωνώ !
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-02-10 00:23 #34
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε συ μακιαβέλι αν ξεκινάς γράμμωση με τέσσερις αερόβιες πρώτη βδομάδα δηλαδή τι θα κερδίσεις??μετα από ένα μήνα πόσες θα κάνεις??σκοπός είναι να κρατήσεις και μυικότητα..με τέσσερις αερόβιες 45 λεπτών τι θα κερδίσει???εγώ θεωρώ ότι σταδιακά αυξάνεις και το χρόνο της αερόβιας και τη συχνότητα της..
    Θα κερδίσεις να μπορείς να φας παραπάνω. Γιατί πρέπει να τις μεταβάλλεις; Ίδιες θα μείνουν. Μυικότητα μπορείς να κρατήσεις τρώγοντας 500 θερμίδες παραπάνω που καις στην αερόβια, χώρια η ενεργοποίηση του μεταβολισμού. Δε χρειάζεται να αυξήσεις ούτε το χρόνο ούτε τη συχνότητα. Μετρώντας παλμούς και βελτιώνοντας την φυσική σου κατάσταση απλώς θα αυξάνεις την ένταση για να κάψεις ανάλογες θερμίδες. Με πρωινή αερόβια και κατανομή των θερμίδων που καις σε όλα τα γεύματα σίγουρα θα χάσεις λιγότερη μυική μάζα απ' ότι αν έμεναν οι θερμίδες ίδιες χωρίς αερόβια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-02-10 00:50 #35
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε συ θέλει σιγά σιγά και να αυξάνεις σιγα σιγά την αεροβική και να μειώνεις τον υδατάνθρακα..κράτα υψηλά όμως πρωετίνη και ιδιαίτερα ότνα πέσεις χαμηλά σε υδατάνθρακα τώρα και εγώ πιστεύω ότι 3-4 κιλά είναι υγρά και γενικά από ότι έχω δει και ακούσει στην αρχή χάνονται σχετικά εύκολα 5-6 κιλά και μετα αρχίζεις σιγα σιγά και κολλάς και εκεί παίζεις με αερόβια και διατροφή....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε συ μακιαβέλι αν ξεκινάς γράμμωση με τέσσερις αερόβιες πρώτη βδομάδα δηλαδή τι θα κερδίσεις??μετα από ένα μήνα πόσες θα κάνεις??σκοπός είναι να κρατήσεις και μυικότητα..με τέσσερις αερόβιες 45 λεπτών τι θα κερδίσει???εγώ θεωρώ ότι σταδιακά αυξάνεις και το χρόνο της αερόβιας και τη συχνότητα της..
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-02-10 01:40 #36
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    [QUOTE=sogoku;142360]Εγω λεω εν οψη γραμμωσης καθε εβδομαδα την βρωμη να την μειωνω κατα 20 γραμμαρια[τωρα ειμαι στα 100 και λεω να την φτασω 50 δεδομενου οτι δεν εχω προπονηση μετα].Τι λετε?Το κοτοπουλο να το ανεβασω στα 180 με 200 γραμμαρια λετε?Αρνολντ συγγνωμη που γραφω στο ποστ σου για τον εαυτουλη μου αλλα ισως βοηθηθουν και αλλοι ψηλοι και αχαροι......[/QU

    αρκει να βρεις απαντησεις ψηλε...!!!!τα παντα για το συναδελφικο καλο...!!!!!!
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-02-10 01:46 #37
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι θα κανω φιλε τζεικ.......σιγα σιγα......Στην αρχη να περιμενω να χανω πιο γρηγορα ε?Και πανω απο κιλο την εβδομαδα?Τα υγρα ειναι μαλλον ε?...Ν α μας πει και ο αρνολντ πως παει με αυτην την διαιτα.....
    μαγκες χανω σταθερα ενα κιλο την εβδομαδα....σημερα αγγιξα 86!!!!φορτσαρω για 80 και o υψιστος Arnold ας βαλει το χερι του....
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-02-10 13:11 #38
    Προεπιλογή
    άρνολντ ωραίος..συνέχισε έτσι δυναμικά..για μένα ότνα φτάσεις 83 μείνε λίγο σε υτά τα κιλά και κάνε συντήρηση ανέβασε κανα δυο βδομάδες τον υδατάνθρακα ώστε να τον σοκάρεις και μετά το ίδιο μοτίβο πάλι..αν δεις ότι κολλάς κάνε αλλάγες στη διατροφή σου και πρόσθεσε άλλη μια αερόβια..
    Μην πέσεις κάτω από το 80...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-02-10 14:21 #39
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -Arnold- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να η τελικη της μορφη...
    πρωινο
    60γρ βρωμη+1 scoop πρωτεινης- βαλε εδω αυγα

    μετα απο δυο ωρες εχω προπονηση

    μετα την προπονηση
    1 scoop πρωτεινης σε νερο+1 κ.γ. μελι

    μετα απο 1 ωρα περιπου
    150γρ κοτοπουλο+80γρ καφε ρυζι+μπροκολο,1 κ.σ. ελαιολαδο-100γραμμαρια ειναι καλα

    μετα απο 2-3 ωρες
    150γρ κοτοπουλο+μπροκολο+1 κ.σ. ελαιολαδο βγαλε το ελαιολαδο και βαλε ω3 στα παρακατω γευματα σε ολα

    μετα απο 2-3 ωρες
    150γρ φιλετο απαχο+μαρουλι,αγγουρι+1κ.γ. ελαιολαδο

    μετα απο 2-3 ωρες
    πριν τον υπνο
    1 scoop καζεινης σε νερο

    μαζι με τρεις φορες την εβδομαδα 45 λεπτα αεροβια...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω λεω εν οψη γραμμωσης καθε εβδομαδα την βρωμη να την μειωνω κατα 20 γραμμαρια[τωρα ειμαι στα 100 και λεω να την φτασω 50 δεδομενου οτι δεν εχω προπονηση μετα].Τι λετε?Το κοτοπουλο να το ανεβασω στα 180 με 200 γραμμαρια λετε?Αρνολντ συγγνωμη που γραφω στο ποστ σου για τον εαυτουλη μου αλλα ισως βοηθηθουν και αλλοι ψηλοι και αχαροι......
    100-αντε 120 γραμμαρια καλα ειναι για σενα.
    2οο δεν τα κρατα3 με τιποτα κι ας εισαι 100+κιλα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-02-10 17:54 #40
    Προεπιλογή
    ok φιλος τοτε θα βαζω 130 γραμμαρια περιπου μιας και εχει 30 γραμμαρια πρωτεινης και βαλε.....Καλη συνεχεια αρνολντ.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-02-10 18:34 #41
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρνολντ ωραίος..συνέχισε έτσι δυναμικά..για μένα ότνα φτάσεις 83 μείνε λίγο σε υτά τα κιλά και κάνε συντήρηση ανέβασε κανα δυο βδομάδες τον υδατάνθρακα ώστε να τον σοκάρεις και μετά το ίδιο μοτίβο πάλι..αν δεις ότι κολλάς κάνε αλλάγες στη διατροφή σου και πρόσθεσε άλλη μια αερόβια..
    Μην πέσεις κάτω από το 80...
    φιλε μου ευχαριστω...λες να το κανω ετσι??αν και θελω να ''κοψω'' οσο γινεται,νομιζω πως πραγματι καποια στιγμη θα πρεπει να κανω ενα καλο carb load για να με βοηθησει περισσοτερο...Φιλε jeik,αν πεσω κατω απο 80 λες να παθει κανενα περιεργο ο μεταβολισμος μου??οπως για παραδειγμα να ψιλοκολησει...??
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-02-10 18:36 #42
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    thegravijia ευχαριστω ρε φιλαρακο...θα το κανω οπως το λες...
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-02-10 14:42 #43
    Προεπιλογή ...
    Καπως ετσι ειναι και εμενα η διατροφη μου...απο 125 επεσα στα 120 σε 20 μερουλες και συνεχιζω μεχρι να φτασω τα 100 με 105...υψος 1.92.Για εμενα την αεροβια να την κανεις καθε μερα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-02-10 02:01 #44
    Προεπιλογή
    πως πάει η δίαιτα φίλε μ??συνεχίζεις να χάνεις??τελικά πόσες μέρες κάνεις αερόβια??διάδρομο κάνεις η ποδήλατο??σε τι ταχύτητες παίζεις??
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-03-10 06:15 #45
    Το avatar του χρήστη -Nikolakis-

    Εγγραφή
    21-11-2009
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    309
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jeik Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως πάει η δίαιτα φίλε μ??συνεχίζεις να χάνεις??τελικά πόσες μέρες κάνεις αερόβια??διάδρομο κάνεις η ποδήλατο??σε τι ταχύτητες παίζεις??
    γεια χαρα φιλαρακι!!!!!!!!ειχε παθει κατι η συνδεση και δεν ειχα ιντερνετ για λιγες μερες...Λοιπον,ειμαι 84 κιλα αυτη τη στιγμη....δεν πειναω καθολου...δεν εχω διαθεση για οποιαδηποτε σαβουρα...δεν εχω κανει ουτε cheat meal ουτε carb load...αντεχω πααααααααααρα πολυ ακομα για να σταματησω τη διαιτα και γι'αυτο σκοπευω να πεσω κατω απο τα 80 κιλα...δεν εχω χασει ιχνος μυικης μαζας και εχω βαλει 4 μετριας εντασης 45λεπτα τρεξιματα την εβδομαδα σε γηπεδο...σκεψου δηλαδη,σαν να κανεις στο διαδρομο απο 5.5 μεχρι 9.0...αν και εχω χασει 10 κιλα εως τωρα,δεν το εχω νιωσει καθολου στον οργανισμο μου,δηλαδη δεν νιωθω εξαντλημενος κ.τ.λ.Αυτα τα λιγα...μολις παω 80,θα ανεβασω φωτος να ακουσω σχολια...!
    "there is no reason to be alive if you can't do deadlift"
    Jón Páll Sigmarsson
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123