Καλησπέρα, νέος εδώ στο forum σας. Επειδη ξερω πως οι περισσότεροι εδω μεσα ειστε τουμπανοι και πολυ καλα γυμνασμένοι θέλω να σας ρωτήσω κάτι. Δεν με ενδιαφερει προς στιγμην να γραμμωθω ή να φουσκωσω τους μυς μου για να γινω σαν τα κουκλάκια τοu Action Man ή τοu Max Steel θέλω απλως να χάσω κάποια περιττα κιλα ετσι ώστε ο δεικτης μαζας σωματος(BMI) να φτάσει στην μέση της κατηγοριας του φυσιολογικού (γύρω στο 22). Ακόμη θέλω να εξαφανιστει και η κοιλια που εχω

Εγώ αυτη την στιγμή εχω 25,7 (ύψος 1,85 και βάρος 88 κιλα) και ειμαι 18 χρονων. Η αλήθεια είναι πως δεν αθλουμαι και πολυ συχνα, τρεχω καποιες φορες όποτε μου καπνίσει ή παιζω κανα ποδοσφαιρο ή μπασκετ έξω (το ποδηλατο που μου αρεσε το εχω ψιλοδιαλυσει ) .

Αυτο που ζητάω απο εσας ειναι να μου προτείνετε αθλητικές δραστηριότητες (με προγραμμα) για να χασω κιλα χωρις να μειωσω το φαγητο μου το οποιο ΘΑ ειναι αυτο:

Πρωι
Μπωλ δημητριακα με γαλα πληρες

Μεσημέρι
Οτι μου βάλει η μανα μου *

Απόγευμα (οχι παντα)
Ίσως κάποιος χυμός ή φρούτο

Βράδυ
Το ιδιο*


*Σε φυσιολογικές ποσοτητες

Το θα πιο πανω το λεω γιατι προσφατα είχα ξεσκιστει στις πιτσες, σουβλακια, κρεπες κτλ

Υ.Σ: Το ποδηλατο μου φτιάχνεται και μου αρεσει και η κολυμβηση

Y.Σ2: Γίνεται ολο αυτο που ζηταω; Φυσιολογικο φαγητο + τακτικη ασκηση = απωλεια 12 κιλών; (12 κιλα χρειαζομαι να χασω για να μειώσω το BMI). Και την κοιλία ε μην την ξεχναμε- ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ

Υ.Σ3: Θυμίζω οχι γράμμωση - μονο χασιμο κιλων!