Σελίδα 300 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 200250290298299300301302310350 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.486 έως 4.500 από 5346
  1. 25-03-13 01:16 #4486
    Προεπιλογή
    ναι, ειχα ενα αρθρακι κ το εκανα copy, πειραζει?
     

  2. 25-03-13 12:22 #4487
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο akspoogy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα μετά την προπόνηση είναι η καλύτερη στιγμή κι αυτό γιατί:
    Λαμβάνοντας υπόψη ότι ένα μετα εξασκητικό γεύμα θα περιέχει πρωτεΐνη ορού γάλακτος και οπωσδήποτε μια ποσότητα υδατανθράκων, ικανή για να ανεβάσει τα επίπεδα ινσουλίνης, η λήψη κρεατίνης μετά την προπόνηση είναι πιο συμφέρουσα αφού η ινσουλίνη είναι αυτή που θα οδηγήσει μεγαλύτερη ποσότητα μέσα στους μυς.
    • Το σώμα, ούτως ή άλλως, απορροφά περισσότερα θρεπτικά συστατικά αμέσως μετά την προπόνηση.
    • Κατά τη διάρκεια της έντονης άσκησης, τα επίπεδα ΑΤΡ μειώνονται άρα είναι η κατάλληλη στιγμή για αναπλήρωση της.

    κατι τετοιο δεν ισχυει και τοσο..... η κρεατινη απορροφατε καλητερα απο το στομαχι η' σε πολυ χαμηλα επιπεδα pH (αδειο στομαχι) η' σε πολυ υψηλα επιπεδα pH (χρηση καποιου buffer οπως bicarbonate).....

    προσωπικα θα ελεγα καλητερα με αδειο στομαχι.... δλδ κανα 30' πριν απο γευμα η' 2ωρο μετα απο γευμα.....

    επεισης πιστευω καλητερα να υπαρχει και μια δοση πριν την προπονηση..... εκτος και αν εκεινη τη στιγμη χρεισημοποιητε μεγαλη δοση καφεινης (οχι καφε).....

    αλλη λυση ειναι 2 σπασμενες δοσεις πριν και μετα την προπονηση..... και τις μερες οφφ μια πριν το πρωινο.....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  3. 25-03-13 15:45 #4488
    Το avatar του χρήστη Gun&Roses

    Εγγραφή
    25-03-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Παιδιά οι πολλές έρευνες και τα αποτελέσματα της κρεατίνης αφορούν την monohydrate.. Τα πιο πολλά τεστ έγιναν με αυτήν..
    Επίσης για να λειτουργήσει καλά πρέπει να γίνει φόρτωμα.. και όταν λέω φόρτωμα εννοώ στον οργανισμό.. και δεν σημαίνει απαραίτητα το ότι θα πάρεις μεγάλη ποσότητα για μερικές ημέρες στην αρχή ότι θα φορτωθεί πιο γρήγορα... Το ότι γίνεται κατακράτηση νερών ισχύει.. Αυτός είναι και ένας λόγος που σου επιτρέπει καλύτερη προπόνηση.. Το θέμα είναι να ξέρεις γιατί την θέλεις την κρεατίνη.. Δεν είναι αναβολικό που θα σε τουμπανιάσει χωρίς παρενέργεις.. ούτε τίποτα δεν είναι αθώο αν δεν ξέρεις τι κάνεις και πως το χρησιμοποιείς.. Γιατί βλέπω μερικούς λένε για ότι πήρανε κρεατίνη και δεν ξέρουν καν τι είναι..
     

  4. 26-03-13 20:44 #4489
    Προεπιλογή Τι κρεατίνη να πάρω?
    Καλησπέρα, Δημήτρης 23 χρονών σύντομα, κάνω 2,5 χρόνια γυμναστήριο και μέχρι τώρα παίρνω μόνο πρωτεΐνη. Σκέφτομαι να αρχίσω να παίρνω και κρεατίνη, κυρίως για να αποκτήσω περισσότερη δύναμη αλλά και για να πάρω και λίγο όγκο επειδή δεν είμαι ικανοποιημένος με το σώμα που έχω για 2,5 χρόνια γυμναστήριο, θε θέλω να "φουσκώσω" πολύ για να μην χάσω την απίστευτη ευλυγισία που έχω αλλά και την ταχύτητά μου (έκρηξη) για αυτό και θέλω τη συμβουλή σας, ή έστω κάποιο άλλο "ελαφρύ" συμπλήρωμα αν πιστεύετε πως θα βοηθήσει σε αυτό που θέλω να κάνω!
    ευχαριστώ πολύ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sofo007 : 26-03-13 στις 20:47
    I may not be there yet,
    but I'm closer than I was yesterday.
     

  5. 26-03-13 22:03 #4490
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Γεια σου Δημητρη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sofo007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θε θέλω να "φουσκώσω" πολύ
    εδω γιατι μου τα χαλας..? Οταν λες δε θελεις να φουσκωσεις πολυ,εννοεις μηπως αρχισει η αναπτυξη να γινεται με ταχυτατους ρυθμους και χασεις τον ελεγχο? Αυτο δεν προκειται να συμβει,οποτε βγαλτο απ το μυαλο σου.Εδω εμεις που θελουμε,δεν μπορουμε να το πετυχουμε τοσο γρηγορα οσο νομιζεις.

    Οσο για την κρεατινη τωρα,θα σου 'λεγα να προτιμησεις καποια απλη μονοϋδατικη και να βαζεις λιγη δεξτροζη μετα την προπονηση.Μην περιμενεις να φανει η διαφορα απο την κρεατινη επανω σου ομως.Το περισσοτερο θα το δεις τις πρωτες μερες στο γυμναστηριο,κι αυτο γιατι θα ειναι ψυχολογικο.Μακροπροθεσμα ομως ναι βοηθαει κι αυτη με τη σειρα της,αλλα οχι οσο φανταζονται πολλοι.
     

  6. 26-03-13 23:00 #4491
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Δημητρη!
    Το περισσοτερο θα το δεις τις πρωτες μερες στο γυμναστηριο,κι αυτο γιατι θα ειναι ψυχολογικο.Μακροπροθεσμα ομως ναι βοηθαει κι αυτη με τη σειρα της,αλλα οχι οσο φανταζονται πολλοι.
    +1 με αυτα που ειπε ο billy..επισης μην πας και μπλεξεις με blend κτλπ δοκιμασε πρωτα μια μικροονισμενη μονουδρικη...90% θα σου δουλεψει..μην περιμενεις ομως θαυματα..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
     

  7. 26-03-13 23:19 #4492
    Προεπιλογή
    Ό,τι σου πε ο billys.

    Επίσης η creapure creatine από τη reflex είναι καλή. Υπάρχει και στο e-shop εδώ.
     

  8. 26-03-13 23:38 #4493
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω γιατι μου τα χαλας..? Οταν λες δε θελεις να φουσκωσεις πολυ,εννοεις μηπως αρχισει η αναπτυξη να γινεται με ταχυτατους ρυθμους και χασεις τον ελεγχο? Αυτο δεν προκειται να συμβει,οποτε βγαλτο απ το μυαλο σου.Εδω εμεις που θελουμε,δεν μπορουμε να το πετυχουμε τοσο γρηγορα οσο νομιζεις.
    φυσικά και δε φοβάμαι μήπως "φουσκώσω" απότομα, απλά δε θέλω ο όγκος να μου στερήσει πολλή από την ευλυγισία μου! ξέρω πως θέλει χρόνια σκληρών προπονήσεων για να γίνει αυτό...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για την κρεατινη τωρα,θα σου 'λεγα να προτιμησεις καποια απλη μονοϋδατικη και να βαζεις λιγη δεξτροζη μετα την προπονηση. Μην περιμενεις να φανει η διαφορα απο την κρεατινη επανω σου ομως.Το περισσοτερο θα το δεις τις πρωτες μερες στο γυμναστηριο,κι αυτο γιατι θα ειναι ψυχολογικο. Μακροπροθεσμα ομως ναι βοηθαει κι αυτη με τη σειρα της, αλλα οχι οσο φανταζονται πολλοι.
    μμμμ σόρρυ αλλά αυτά τα μονοϋδατική και τα δεκτρόζη μου είναι παντελώς άγνωστα.... :-/ οπότε αν είχατε κάποιο παράδειγμα να μου προτείνετε θα σας ήμουν ευγνώμων!

    πχ, ένας θείος μου μου πρότεινε Creamix από GOLDTOUCH. είναι καλή για αυτό που θέλω? λέει πάνω power-strength-endurance... το κουτί πάντως μου αρέσει....
    I may not be there yet,
    but I'm closer than I was yesterday.
     

  9. 27-03-13 00:08 #4494
    Προεπιλογή
    μπορω να παιρνω κρεατινη και αντι για 5 γρ το πρωι και 5 μετα την προπονηση να βαζω 2.5 γρ το πρωι 2,5 γρ πριν την προπονα 2,5 γρ μετα και 2,5 με τον υπνο ...΄΄
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
     

  10. 27-03-13 00:18 #4495
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Chaz

    Επίσης η creapure creatine από τη reflex είναι καλή. Υπάρχει και στο e-shop εδώ.
    μμμμ σόρρυ αλλά αυτά τα μονοϋδατική και τα δεκτρόζη μου είναι παντελώς άγνωστα.... :-/ οπότε αν είχατε κάποιο παράδειγμα να μου προτείνετε θα σας ήμουν ευγνώμων
    διαβασε λιγο και τα ποστ
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
     

  11. 30-03-13 01:17 #4496
    Προεπιλογή
    Ερώτηση που μπορεί να φανεί γελοία, αλλά δεν πειράζει. Με λήψη ΜΟΝΟ καθαρής κρεατίνης μετά την προπόνηση ( 5γρ, εφόσον αυτή είναι η συνιστώμενη ποσότητα), γίνεται τίποτα ή είναι χαμένος κόπος? Εννοώ χωρίς άλλο συμπλήρωμα διατροφής, απλά με όσο το δυνατόν σωστότερη διατροφή.
    Βαγγέλης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vagosofron : 30-03-13 στις 01:29
     

  12. 30-03-13 03:18 #4497
    Προεπιλογή
    κατι λιγο, ελαχιστο πρηξιμο θα στο κρατησει...
    ισως κ λιγη δυναμη παραπανω να σου δωσει
     

  13. 30-03-13 16:33 #4498
    Προεπιλογή
    μονοδρυικη και γραμμωση?? συμφωνειται με αυτο..? δοκιμαζα μεχρι τωρα αλκαλικη..
    αλλα τωρα θα κανω και αυτο το πειραμα. ελπιζω αυτο να βοηθησει¨)
     

  14. 31-03-13 00:29 #4499
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ναι γιατι οχι? Στην γραμμωση την θεωρω πιο πολυτιμη την κρεατινη..
     

  15. 31-03-13 20:10 #4500
    Προεπιλογή
    κατι λιγο, ελαχιστο πρηξιμο θα στο κρατησει...
    ισως κ λιγη δυναμη παραπανω να σου δωσει
    Ξεκίνησα να την παίρνω την Παρασκευή, αλλά μόνο μετά τη γυμναστική. Τις ημέρες που δεν γυμνάζομαι να την παίρνω? Επίσης, επειδή δεν χρησιμοποιώ άλλο συμπλήρωμα, ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος χρήσης? Με χυμό, γάλα, νερό ( αηδία)?
    Να προσθέσω γλυκόζη?
    Ευχαριστώ.
     

Σελίδα 300 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 200250290298299300301302310350 ... ΤελευταίαΤελευταία