Σελίδα 344 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 244294334342343344345346354 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 5.146 έως 5.160 από 5346
  1. 04-08-14 19:46 #5146
    Προεπιλογή
    εγω επερνα 12 γρ την ημερα για 5 εβδομαδες και δεν ειχα καποιο προβλημα
     

  2. 05-08-14 19:25 #5147
    Το avatar του χρήστη dimitrispump

    Εγγραφή
    02-07-2010
    Περ.
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    ενώ δεν πηρα κιλα λογω διατροφης με τη χρηση κρεατινης πηρα ποντους στην κοιλια,5 γρ καθημερινως για 2,5 μηνες, τωρα θα σταματήσω να δω αν φυγουν τα νερα
     

  3. 19-08-14 13:41 #5148
    Προεπιλογή Κρεατινη και πρηξιμο
    Βαζω το θεμα στις γενικες συζητησεις,διοτι δεν βρηκα καποιο αλλο καταληλο τμημα σχετικο με την ερωτηση μου.

    Παρατηρησα κατι αρκετα παραξενο και προτογνωρο για μενα και θα ηθελα να το μοιραστω και να ρωτησω την γνωμη των πιο εμπειρων σχετικα με το θεμα.
    Χτες, ηταν κλειστο το gym,βαριομουν και ειπα να κανω λιγη γυμναστικη στο σπιτι το μεσημερι. Μετα απο ενα 10λεπτο,περνω 5γρ μονουδρικη και βγενω εξω για ποτο. Νερο δεν ηπια σχεδον καθολου κατα την διαρκεια της ημερας. Μολις γυρναω σπιτι,αργα το βραδυ,πινω περιπου 2 λιτρα. Μετα απο μιση ωρα,απο το πουθενα,νιοθω ενα υπερβολικο πρηξιμο και αρχιζουν να πεταγονται ολες οι φλεβες. Η ερωτηση μου ειναι: αυτο προκληθηκε απο το νερο που ηπια,η απλα εγινε μια ακυρη εκριση τεστοστερονης και αρχισε η επισκευη των μυων το βραδυ?
     

  4. 21-08-14 14:01 #5149
    Προεπιλογή
    φιλε μου μηπως ειχε πανσεληνο? πλακα κανω ,φιλικα παντα..
    δεν μου εχει συμβει ποτε κατι παρομοιο ,παντως γενικα δεν ειναι και τοσο καλο να πινεις τοσο πολυ νερο σε μονο μια στιγμη μεσα στη μερα..Τωρα οσονο αφορα αυτο με τις φλεβες , λογικα ευθυνεται κατι αλλο και οχι κρεατινη..
     

  5. 21-08-14 16:59 #5150
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Επισκευές και βράδυ δεν πανε μαζι...ειναι ωρα κοινης ησυχιας...μαλλον τυχαιο ηταν
    If you can make her laugh,you can make her scream
     

  6. 21-08-14 17:28 #5151
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    χα χα...ενδιαφερον ακουγεται...
    εγω λεω να το ξαναδοκιμασεις... ομως αυτη την φορα 10gr κρεατινη και 3lt νερο...
     

  7. 21-08-14 18:56 #5152
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο salonikiozzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαζω το θεμα στις γενικες συζητησεις,διοτι δεν βρηκα καποιο αλλο καταληλο τμημα σχετικο με την ερωτηση μου.

    Παρατηρησα κατι αρκετα παραξενο και προτογνωρο για μενα και θα ηθελα να το μοιραστω και να ρωτησω την γνωμη των πιο εμπειρων σχετικα με το θεμα.
    Χτες, ηταν κλειστο το gym,βαριομουν και ειπα να κανω λιγη γυμναστικη στο σπιτι το μεσημερι. Μετα απο ενα 10λεπτο,περνω 5γρ μονουδρικη και βγενω εξω για ποτο. Νερο δεν ηπια σχεδον καθολου κατα την διαρκεια της ημερας. Μολις γυρναω σπιτι,αργα το βραδυ,πινω περιπου 2 λιτρα. Μετα απο μιση ωρα,απο το πουθενα,νιοθω ενα υπερβολικο πρηξιμο και αρχιζουν να πεταγονται ολες οι φλεβες. Η ερωτηση μου ειναι: αυτο προκληθηκε απο το νερο που ηπια,η απλα εγινε μια ακυρη εκριση τεστοστερονης και αρχισε η επισκευη των μυων το βραδυ?
    Η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων , το ποτο αφυδατωνει και οταν δεν πινεις νερο το σωμα κανει επιπλεον κατακρατηση..Ο συνδυασμος απο αυτα τα 3 εφερε το αποτελεσμα αυτο (βεβαια αυτο δεν συμβαινει στον καθε οργανισμο απλα ο δικος σου ισως αντεδρασε ετσι παντως αυτα τα 3 επηρεασαν κατα εναν πολυ μεγαλο βαθμο)
    The easy day was yesterday
     

  8. 22-08-14 13:14 #5153
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billys51 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν δεν πινεις νερο το σωμα κανει επιπλεον κατακρατηση...
    Πως γινεται αυτό φίλε εφ όσον δεν πίνεις καθόλου νερό απο που θα κατακρατήσει το σωμα;;
     

  9. 22-08-14 22:56 #5154

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο salonikiozzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαζω το θεμα στις γενικες συζητησεις,διοτι δεν βρηκα καποιο αλλο καταληλο τμημα σχετικο με την ερωτηση μου.

    Παρατηρησα κατι αρκετα παραξενο και προτογνωρο για μενα και θα ηθελα να το μοιραστω και να ρωτησω την γνωμη των πιο εμπειρων σχετικα με το θεμα.
    Χτες, ηταν κλειστο το gym,βαριομουν και ειπα να κανω λιγη γυμναστικη στο σπιτι το μεσημερι. Μετα απο ενα 10λεπτο,περνω 5γρ μονουδρικη και βγενω εξω για ποτο. Νερο δεν ηπια σχεδον καθολου κατα την διαρκεια της ημερας. Μολις γυρναω σπιτι,αργα το βραδυ,πινω περιπου 2 λιτρα. Μετα απο μιση ωρα,απο το πουθενα,νιοθω ενα υπερβολικο πρηξιμο και αρχιζουν να πεταγονται ολες οι φλεβες. Η ερωτηση μου ειναι: αυτο προκληθηκε απο το νερο που ηπια,η απλα εγινε μια ακυρη εκριση τεστοστερονης και αρχισε η επισκευη των μυων το βραδυ?
    Φταιει που επινες απο το μεσημερι μεχρι αργα το βραδυ.
     

  10. 22-08-14 23:31 #5155
    Το avatar του χρήστη Billys51

    Εγγραφή
    27-03-2012
    Περ.
    MuscleBeach
    Μηνύματα
    589
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως γινεται αυτό φίλε εφ όσον δεν πίνεις καθόλου νερό απο που θα κατακρατήσει το σωμα;;
    Απο τα υγρα που εχει θα κρατησει.
    The easy day was yesterday
     

  11. 23-08-14 11:34 #5156
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    ολη μερα δεν ιπιε καθολου νερο...επιπλεον ηπιε και αλκοολ που σε αφυδατωνει και παλι η κρεατινη εχει την ταση να κανει κατακρατηση??
    εισαι σιγουρος φιλε???
     

  12. 26-08-14 16:21 #5157
    Προεπιλογή Κρεατίνη για χορτοφάγους;
    Καλησπέρα σας,

    Είχα μια συζήτηση με ένα φίλο μου χορτοφάγο και με ρώτησε αν υπάρχει κρεατίνη για χορτοφάγους.

    Γνωρίζω πως η κρεατίνη είναι ουσιαστικά ένα πολυμερές 3 αμινοξέων που αν τα βάλεις από ελευθέρας πηγής (θεωρητικά) μπορείς να φτιάξεις κρεατίνη. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

    Αν ναι, ποιάς εταιρείας;
    Αξίζει γενικά ως συμπλήρωμα μιας και οι χορτοφάγοι ουσιαστικά, δεν λαμβάνουν καθόλου κρεατίνη.



    Ευχαριστώ!
     

  13. 26-08-14 16:53 #5158
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Σιγουρα η μονουδρική της now ειναι,αναφερετε ως Vegetarian ρroduct - αρκετές ομως δεν είναι αφου η πρώτη ύλη τους διαφέρει - πχ. η creapure της reflex γραφει στη συσκευασία οτι ΔΕΝ απευθύνετε σε χορτοφάγους...

    Οποτε οπως καταλαβαινεις θα πρεπει να τις κοιταξετε μιας προς μια
     

  14. 26-08-14 18:10 #5159
    Προεπιλογή Θέλω να πάρω κρεατίνη , αλλά ...
    Καλησπέρα σε όλους , είμαι 16 χρονών , 1.80 ύψος 61 κιλά , πηγαίνω γυμναστήριο από τον Νοέμβρη του '13 και σκέφτομαι να αρχίσω να παίρνω κρεατίνη . Το κακό είναι ότι γεννήθηκα με ένα νεφρό ... Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα ; Αν πίνω πολύ νερό (3 με 4 λίτρα την ημέρα) θα σωθεί η κατάσταση ; Αν παίρνω λιγότερες δόσεις ; μηπως βοηθήσει ; Πείτε μου

    Με εκτίμηση ,

    @Γύπας
     

  15. 26-08-14 18:31 #5160
    Προεπιλογή
    Όπως όλα τα συμπληρώματα, έτσι και η κρεατίνη εάν λαμβάνεται σε φυσιολογικές ημερήσιες δόσεις δε μπορεί να σου κάνει κακό. Το γεγονός όμως ότι διαθέτεις αυτήν την ιδιαιτερότητα στον οργανισμό σου, η συζήτηση με έναν νεφρολόγο είναι αναγκαία. Κάνεις από εδώ μέσα στο φόρουμ, δε μπορεί να σου εγγυηθεί το παραμικρό (εκτός και αν το φόρουμ διαθέτει και νεφρολόγο ).
    "Today I will do what others won't, so tomorrow I can do what others can't"
     

Σελίδα 344 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 244294334342343344345346354 ... ΤελευταίαΤελευταία