Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 61
  1. 29-06-10 23:43 #1
    Προεπιλογή Οι φωτος του sogoku στο πρωτο σταδιο

    Εδω ειμαι πριν δυο μηνες στα τελειωματα του ογκου






    Εδω αγγιζω τελειοτητα το παραδεχομαι




    Εδω νομιζω φαινεται ξεκαθαρα η εμπειρια μου απο ποζαρισματα




    Εδω απλα μ'αγαπαω....


    Λεγομαι sogoku γυμναζομαι 'σοβαρα' ενα οχταμηνο[παντα εκανα βαρη εστω τα μπασκετικα τα απλα ,απλα τωρα προσεχω την διατροφη μου και τα δινω ολα στο γυμναστηριο].Υψος 1.98 κιλα 107 τωρα.Παιζω χρονια μπασκετ και ειχα την τιμη να βρεθω σε ομαδες μεγαλες.


    Η διατροφη μου αυτην την στιγμη ειναι μια κυκλικη ληψη υδατανθρακων.Τρεις μερες ειμαι στα 100 γραμμαρια και την τεταρτη φατανω 400 με 500.Λαμβανω περιπου 200 γραμμαρια πρωτεινης καθημερινα προερχομενα κυριως απο στερεες τροφες[κοτοπουλο ,μοσχαρι αυγα].Καθε σαββατο την μιση μερα σαβουριαζω.Τα συμπληρωματα που παιρνω ειναι πρωτεινη,αμινοξεα,ω3,και τωρα συντομα θα ξαναρχισω κρεατινη.Απο λιποδιαλυτικα συντομα θα χρησιμοποιησω mitropin.

    Απο προπονηση 3 αεροβιες πρωινες δυο προπονησεις μπασκετ [καπως σαν χιτ]
    Απο βαρη
    δευτερα πλατη
    τριτη στηθος
    πεμπτη χερια
    παρασκευη ωμοι ποδια


    Ακουω γνωμες παρατηρησεις και συμβουλες.

    Στοχος μου ειναι να κατεβω πολυ χαμηλα σε λιπος[10 με 12 αν μπορεσω] και μετα να μπω δυναμικα στον ογκο.

    Σας ευχαριστω πολυ....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sogoku : 10-07-10 στις 12:18
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-06-10 23:56 #2
    Προεπιλογή
    απο ογκο εισαι καλα,πρεπει να δουλεψεις πολυ στηθος,πλατη κ κοιλια.αυτο με τους υδατανθρακες θεωρω οτι δεν χρειαζεται να το κανεις,κανε ποιο ισορροπημενα τα γευμα τα σου κ αεροβια στο φουλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-06-10 23:58 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε εισαι τεραστιος..

    αν δουλεψεις καλα,βοβαμαι.

    αν θες ενα σχολιο απο μενα,θα πρεπει να αυξησεις την προτεινη σου ανα μερα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-06-10 00:01 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο ογκο εισαι καλα,πρεπει να δουλεψεις πολυ στηθος,πλατη κ κοιλια.αυτο με τους υδατανθρακες θεωρω οτι δεν χρειαζεται να το κανεις,κανε ποιο ισορροπημενα τα γευμα τα σου κ αεροβια στο φουλ.
    Eัυχαριστω για την κριτικη.Τη διατροφη την κανω για λιγο ακομα μετα θα ισορροπησω τον υδατανθρακα.Ξεκινησα να κανω 'ογκο΄΄ηδη παχουλος δηλαδη με 20% λιπος και τωρα εχω πολυ δρομο ακομα για να κατεβω σε λιπος.Πληρωσα το ΄τιμημα' δεν πειραζει.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-06-10 00:03 #5
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Το σωμα σου μου θυμιζει υπερβολικα το δικο μου πλακα πλακα!Και γω πανω κατω στα δικα σου "κυβικα" ειμαι (2.05 και 105 κιλα) αν και εσυ εισαι πιο γεματος στους ωμους απο μενα.Επιση οπως ειδα απο συμπληρωματα και διατροφη εισαι σαν και μενα αν και για μενα 100γρ υδατανθρακα σε μια μερα ειναι υπερβολικα χαμηλο(Βασικα δεν ακολουθω την πεπατημενη γραμμωση-ογκος αλλα ακολουθω ενα σταθερο προγραμμα λιγο υποθερμιδικο και απλα προσεχω τους υδατανθρακες μου)...παντως εμας τους ψηλους μας θεωρω αρκετα αδικημενους στο θεμα της μεσης γιατι δυσκολα μαζευουμε τα "παχακια"(ειδικα τα πλαινα)...αλλα στην προπονηση θα "φορτωνεις" καλα φανταζομαι σαν εμενα...εγω απλα θα σου πω οτι ξερεις απο μονος σου φανταζομαι...υπομονη και οτι βλεπεις να δουλευει πανω σου να επιμενεις σε αυτο...αλλωστε και το bbing ειδικα το ερασιτεχνικο ειναι trial and error...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-06-10 00:03 #6
    Προεπιλογή
    γι αυτο σου λεω,με τετοιο ογκο αμα δουλεψεις λιγο καλα την διατροφη κ την αεροβια το σωμα σου θα γινει σουπερ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-06-10 00:04 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε εισαι τεραστιος..

    αν δουλεψεις καλα,βοβαμαι.

    αν θες ενα σχολιο απο μενα,θα πρεπει να αυξησεις την προτεινη σου ανα μερα..
    Περα απο την πλακα τωρα σε γενικες γραμμες ειμαι καλα?Ξερω οτι εχω τρελλο δρομο ακομα....

    Απο δοση πρωτεινης τι προτεινεις αγορι?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-06-10 00:07 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xxlakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σωμα σου μου θυμιζει υπερβολικα το δικο μου πλακα πλακα!Και γω πανω κατω στα δικα σου "κυβικα" ειμαι (2.05 και 105 κιλα) αν και εσυ εισαι πιο γεματος στους ωμους απο μενα.Επιση οπως ειδα απο συμπληρωματα και διατροφη εισαι σαν και μενα αν και για μενα 100γρ υδατανθρακα σε μια μερα ειναι υπερβολικα χαμηλο(Βασικα δεν ακολουθω την πεπατημενη γραμμωση-ογκος αλλα ακολουθω ενα σταθερο προγραμμα λιγο υποθερμιδικο και απλα προσεχω τους υδατανθρακες μου)...παντως εμας τους ψηλους μας θεωρω αρκετα αδικημενους στο θεμα της μεσης γιατι δυσκολα μαζευουμε τα "παχακια"(ειδικα τα πλαινα)...αλλα στην προπονηση θα "φορτωνεις" καλα φανταζομαι σαν εμενα...εγω απλα θα σου πω οτι ξερεις απο μονος σου φανταζομαι...υπομονη και οτι βλεπεις να δουλευει πανω σου να επιμενεις σε αυτο...αλλωστε και το bbing ειδικα το ερασιτεχνικο ειναι trial and error...
    Οντως αυτο με τα πλαινα που λες το εχω ετσι απο παλια και πιστεψε το εχω βελτιωσει αρκετα.Αν πεσω αρεκετα χαμηλα θα φυγει λες?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-06-10 00:09 #9
    Προεπιλογή
    100%!!!θεμα διατροφης ειναι κ πλαγιων κοιλιακων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-06-10 00:13 #10
    Το avatar του χρήστη Xxlakis

    Εγγραφή
    14-05-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    254
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως αυτο με τα πλαινα που λες το εχω ετσι απο παλια και πιστεψε το εχω βελτιωσει αρκετα.Αν πεσω αρεκετα χαμηλα θα φυγει λες?
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα για να φυγει "υποψιαζομαι" πως πρεπει να πεσουμε πααααααρα πολυ σε κιλα που δεν λεει καθολου γιατι ειμαστε ψηλοι και θα φαινομαστε σαν στεκες.Εσυ ακολουθα κανονικα την διατροφη και την προπονηση σου και αν ειναι να πεσει θα πεσει μην αγχωνεσαι...αλλωστε θα εχεις αλλα σημεια στο σωμα σου να γουσταρεις για να κατσει να στην χαλασει αυτο...εγω τα ειχα ριξει μονο καποτε που ειχα ξεκινησει εντατικη διαιτα γιατι ειχα υπερβολικα κιλα ακομα και για το υψος μου και ειχα στεγνωσει εντελως απο λιπος (αλλα και μυς)...αλλα ημουνα σαν ιτια κανονικα!Μεγαλη μλκια αλλα δεν γινοταν αλλως.Τεσπα δουλεψε εσυ και θα δεις αποτελεσματα και τηα γουσταρεις...εγω αυτο κανω παντως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-06-10 00:19 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xxlakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα για να φυγει "υποψιαζομαι" πως πρεπει να πεσουμε πααααααρα πολυ σε κιλα που δεν λεει καθολου γιατι ειμαστε ψηλοι και θα φαινομαστε σαν στεκες.Εσυ ακολουθα κανονικα την διατροφη και την προπονηση σου και αν ειναι να πεσει θα πεσει μην αγχωνεσαι...αλλωστε θα εχεις αλλα σημεια στο σωμα σου να γουσταρεις για να κατσει να στην χαλασει αυτο...εγω τα ειχα ριξει μονο καποτε που ειχα ξεκινησει εντατικη διαιτα γιατι ειχα υπερβολικα κιλα ακομα και για το υψος μου και ειχα στεγνωσει εντελως απο λιπος (αλλα και μυς)...αλλα ημουνα σαν ιτια κανονικα!Μεγαλη μλκια αλλα δεν γινοταν αλλως.Τεσπα δουλεψε εσυ και θα δεις αποτελεσματα και τηα γουσταρεις...εγω αυτο κανω παντως.

    Σε ευχαριστω ρε ψηλε για την παροτρυνση.Βασικα εχω στοχο να κατεβω πολυ σε κιλα αργα βεβαια μεχρι και 10 κατω ακομα ας φαινομαι και ψιλοασχημα που λες για να δω ποιο καλα τις αδυναμιες μου και να ξεκινησω καθαρο ογκο χωρις τυψεις και ας με παει και ως τα χριστουγεννα.....
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-06-10 00:22 #12
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    Με υπομονη και προσπαθεια ολα γινονται.Τωρα ως αναφορα το θεμα των πλαγιων κοιλιακων ειναι θεμα καθαρα διατροφης και αεροβιας το λεω απο προσωπικη πειρα αν φτασεις σε χαμηλα επιπεδα λιπους ουτε που θα φαινεται πιστεψε με..
    I love .
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-06-10 00:25 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gmalamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με υπομονη και προσπαθεια ολα γινονται.Τωρα ως αναφορα το θεμα των πλαγιων κοιλιακων ειναι θεμα καθαρα διατροφης και αεροβιας το λεω απο προσωπικη πειρα αν φτασεις σε χαμηλα επιπεδα λιπους ουτε που θα φαινεται πιστεψε με..
    Προσωπικα δεν κανω πλαγιους.Θελω να λεπτυνει η μεση μου και αυτο θα γινει απο την αεροβικη μαλλον.Τωρα υπολογιζω οτι ειμαι 17 με 18 σε λιπος.Τι λετε λιγα λεω?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-06-10 04:11 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    super saiyan!!!!

    tatoo sogoku τα σπαει!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-06-10 08:29 #15
    Το avatar του χρήστη gmalamos

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    Salonica
    Μηνύματα
    2.186
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα δεν κανω πλαγιους.Θελω να λεπτυνει η μεση μου και αυτο θα γινει απο την αεροβικη μαλλον.Τωρα υπολογιζω οτι ειμαι 17 με 18 σε λιπος.Τι λετε λιγα λεω?
    καπου εκει σε κοβω και γω κανε καλη διατοφη με λιγους υδατανθρακες και απο σπτεμβρη μπες ξανα σε ογκο..
    I love .
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία