Σελίδα 10 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 250
  1. 17-10-11 20:26 #136
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο teoprasari Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνχαριτιρια σε ολα τα παιδια που αγωνιστηκαν στο 15 πανελληνιο κυπελλο ελλαδος.πολυ ωραιος αγωνας με αρκετες συμετοχες και καλο επιπεδο για χειμονιατικο αγωνα.ειδα αθλητες αρεκτα βελτιομενους απο το καλοκαιρι οπως ο ναουμ,δευτερος στην κατηγορια φιτνες,ο νικιτης τις κατιγοριας φιτνες performance ο παναγιωτης ο ιωανου πολυ γραμμομενος,ο δευτερος στην κατηγορια φιτνες performance ο γιαννης ο γιανοπουλος πολη βελτιομενος απο το καλοκαιρι μπραβο του για την δευτερη θεση,ο νικητης τις κατηγοριας athletic απο την κρητη πολη ποιο γεματος απο το παννεληνιο του 2010 ο μηλιαδης ο παυλος μπραβο του ανεβηκε και αλλο απο το καλοκαιρι,ο ιωαννης ο γιαντζογλου και αυτος πολυ καλος και με περισοτερα κιλα απο το καλοκαιρι του ευχομαι τα καλυτερα για τον αγωνα που ετοιμαζεται.θα του βγει ο αγωνας ειμαι σιγουρος γιαυτο.και τον ιωαννη τον αναγνωστου αρκετα ποιο βελτιομενος απο την τελευτεα φορα που τον ειδα στο πανελληνιο πρωταθλημα του 2010.και στα υπολοιπα παιδια που δεν τα γνωριζω και πηραν μερος για πρωτη φωρα τους συνχαιρω πραγματικα,ολους.
    τωρα ας περασουμε σε αυτα που δεν μου αρεσαν σε αυτον τον αγωνα.καταρχην ειδα παιδια με αρκετα εμφανητα σημαδια τις γυναικομαστιας πραγμα που με στεναχωρησε πολη.ειδα αθλητες να μην ξερουνε να ποζαρουνε παρολου που ειχαν καλα σωματα,και ετσι να αδικουν τον ιδιο τους τον ευατο.ειδα αθλητες να εχουν καει στο ζεσταμα ενω αγωνιζοταν σε κατηγορια ανεφ συναγωνισμου και ειναι κριμα<τσουνιορ>.οσο αφορα τον χωρο τα κυπελλα και την διοργανωση νομιζω οτι ηταν πολη καλη μπραβο στον διοργανωτη και στην ομοσπονδια που φεραν εις περας αυτον τον αγωνα..
    τωρα οσον αφορα τα αποτελεσματα.........νομιζω οτι ο κοσμος εχει ματια και βλεπει..ειδε και αρκετος κοσμος καταλαβε πολλα.μου γενηθηκαν καποια ερωτηματα οσο βρισκομουν πανω στην σκηνη<ο κορωνιδης ο θεοδωρος>ειμαι με το νοθμερο 61..
    οι κριτες οσο βρισκομασταν πανω στην σκηνη δεν μου εριξαν ουτε μια ματια.αναροτιομουν γιατι το κανουν αυτο πως θα με κρινουν αραγε..λεω μαλλον δεν θελουν να με ματιαξουν..χα χα χα.εκτος απο τον Κυριο τριανταφυλλου που μου εριξε λιγες ματιες οι υπολοιποι τιποτα.υγ το κυριος δεν το γραφω επειδη εχουμε διαφορα ηλικιας απλα επειδη τον σεβομαι πραγματικα.
    τελος να ευχαριστισω πολυ τον γιωργο τον τσιλοπουλο για το δωρο που μου ειχε φιλαξει να μου δοσει στην αλεξανδρεια.δυο τελευταιες θεσεις σε δυο κατηγοριες που αγωνιστηκα.κριμα γιωργο γιατιητανε πολυ προβλεψημο το δωρο που μου εκανες.μαλλον μου το φυλουσατε απο το παγκοσμιο που πηγαμε στην αυστρια στο univerce..
    αναρωτιεμαι που σας εχω βλαψει και βλεπω τοση αντιπαθεια στο προσωπο μου.αν θυμαμε καλα,εγω ειμουν αυτος που στο παγκοσμιο πρωταθλημα τον χειμωνα που πειγαμε to mr world στον διαχωρισμο κατηγοριων που εγινε εγω ημουν αυτος που εβγαλε και σου εδωσε το μαγιο του για να ανεβεις στην σκηνη.εγω εμεινα ξεβρακωτος στα αποδητιρια και στο εδωσα.στο τελευταιο mr univerce που πηγαμε το καλοκαιρι οταν σε αλαξανε κατηγορια και ηρθες μεσα στα αποδυτηρια και εισουν ετοιμος να τα παρατισεις και ειχες στεναχωρεθει πολυ παλη εγω ημουν αυτος που σε στιριξε και σου ειπα γιωργημην μασας θα βγεις και θα κανεις τον αγωνα σου.σκιστους.και βγηκες και επαιξες την κατηγορια σου στα ισια.εγω ημουν αυτος ενφαρηνε ολη την αποστολη οπως και τον κωστα τον σταματη που επαιζε για πρωτη φωρα σε παγκοσμιο και βγικες και παγκοσμιος πρωταθλητης.τον μιλιαδη τον παυλο το ξεχασατε που στην πρωτη την συγκριση τον ειχαν τραβιξει στην ακρη και εγω ημουν αυτος που τον φωναζε να κανει τουσ κριτες να τον προσεξουν γιατι πανω στην σκηνη ειχε τρακαριστει.και τον προσεξανε τελικα και βγηκε δευτερος.τον νικο τον τοπολιγκα δεν ενθαρινα που ημουν να μην πω ο μονος που του φωναζε συνεχως γιατι το παιδι πρωτη φωρα επερνε μερος ε?ενω εσεις τι κανατε?ουτε ενας δεν χειροκροτησε απο την ελληνικη αποστολη για εμενα εκτοσ απο τον κωστα τον σταματη και αυτος για λιγο γιατι σου λεει η υπολοιπη δεν μιλαν δεν ηξερε τι πρεπει να κανει το παιδι.η να ξεχασω τοτε που θα βγαιναμε βολτα η εθνικη και εσεις φυγατε χωρις να μας πειτε τιποτα ε?λες και τραμ δεν εχει να κινηθουμε εμεις.απο το βουνο ηρθαμε και θα χαθουμε στην αυστρια.αλλα βλεπεις ο θεος αγαπαει τον κλεφτη αγαπαει και τον νικοκυρη.παρολο αυτο λοιπον τον πολεμο που πρασπαθησες να μου κανεις μαζι με τους υπολοιπους εγω καταφερα στο ποιο δυσκολο παγκοσμιο να βγω τεταρτος σε μια κατηγορια φωτια που ξεκινησε με 20 ατομα και μειναμε 16.τωρα που χασατε την πτηση και μεινατε στην αυστρια δεν ευθηνομαι εγω.μηπως αυτο ηταν ενα μυνημα σε αυτα που μου κανατε?γιατι μονω εγω με τον ξαδερφο μου πεταξα.εσεις πληρωσατε απο 250 ευρω εξτρα.αυτα τα μυνηματα πρεπει να τα περνεται σοβαρα υποψην σας και να γινεστε καλυτεροι ανθρωποι.εγω με κανεναν συναθλητη μου δεν εχω προβλημα ακομα και αν ειναι καλυτεροι απο μενα και ας χανω.εγω ξερω πως πετυχα οτι πετυχα και αυτο μου φτανει.εκπληρωσα τον στοχο μου που ειχα θεσει σαν αθλητης απο τζουνιορ.να κερδισω αθλητες που χρησημοποιουν αας χωρις να παρω ποτε.τωρα δεν θα γραψω για τις διακρισεις μου αυτο ειναι κοροιδια θα πω μονο ενα πραγμα για να κλεισω.
    με τον υδρωτα μου δεν επιτρεπω σε κανεναν να παιζει.σε κανεναν.ακομα και στο παγκοσμιο αν θυμασε καλα ειμουν ο μονος αθλητης που εκανε παρατηρηση στον προεδρο τις παγκοσμιας ομοσπονδιας με τα κομπαριζον που γινοτανε οταν οι αθλητες φευγανε απο την lian up.οποτε δεν θα φοβηθω να πω την γνωμη μου εδω μεσα στο φορουμ.και την λεω επωνυμα.αυτα ολα τα γραφω και παρακαλω τους μεντορες να μην σβησουν τιποτα γιατι πρεπει να τα δουν τα παιδια τα νεα που θελουν να ασχοληθουν και ασχολουντε.αυτο το φορουμ γιαυτο διμιουργιθηκε για να λεμε τις αποψεις μας.γιαυτον τον αγωνα μιλαω απλα αναφερω και το παρασκινιο που εχει διμιουργιθει.δεν ειμαι οφ τοπικ.
    κλεινοντας θα πω οτι δεν ειμουν σε τοπ φορμα αλλα σε καμια περιπτωση δεν μου αξιζαν αυτες οι θεσεις.αυτεσ οι θεσεις ηρθαν γιατι ετσι ηθελε να ερθουν ο γιωργος ο τσιλοπουλος και καθοτι διοργανωτης δεν μπορουσε να τον χαλασουν χατιρη ουτε οι κριτες ουτε ο προεδρος...οταν απαντηση θα γραψω τα υπολοιπα.να θυμαστε μονο ενα πραγμα οτι η αδικια ειναι το χειροτερο αμαρτιμα..και οθεος βλεπει.αν αναρωτιεσται τωρ που ερχονται οι φοροι η κεφαλικοι και τα χαρατσια απο την κυβερνηση και πληρωνουμε χωρις λογο και γιναμε φτωχει αποτομα μην αναρωτιεσται το γιατι.ειναι σαπια η κυβερνοντες και η κοινωνια ομως μεσα σε αυτοι την σαπιλα βρισκεστε και εσεις..στον δικο σας τον τομεα.να ειστε δικαιοι αυτο ειναι το πρεπων με ολους.τωρα οσον αφορα εμενα θα σας πω οτι εμενα μου φτανει που ο Κυριος τριανταφυλου οταν μου ανακοινωθηκε η 6 θεση και ηρθε να με βραβευσει δεν με κοιταξε στα ματια.αυτο εμενα με εκανε να κααλαβο πολλα γιατι ειναι απο τους λιγους που εδω μεσα μιλαει εξω απο τα δοντια.αυτος και ο κυριος κτιστακης δεν μασαν τα λογια τους και ειναι μεγαλη μου τιμη που τους γνωρισα.
    εγω θα ακολουθησω τα λογια ενως λεγαλου μποξερ.<στην αγωνα δεν εχει σημασια ποσα δυνατα χτυπηματα μπορεις να δοσεις αλλα το ποσσα δυνατα χτυπηματα μπορεις να αντεξεις>αυτα απο μενα.ηταν η σταγονα που ξεχιλισε το ποτηρι....περημενω απαντησεις απο αυτους που ητανε στον αγωνα....θα τα πουμε στο πανελληνιο δεν με λιγισε αυτοι σου η προσπαθεια γιωργο...
    κατ αρχήν μου είναι πανεύκολο να ξεκαθαρίσω , πως θέμα αδικίας δεν υπάρχει ούτε μια στο δισεκατομύριο , ούτε υπήρχε περίπτωση να με πιάσει κανένας και να μου πεί ψήφισε αυτόν η εκείνον και αν επιτρεπόταν να πώ ποιός βαθμολόγησε τί , θα καταλαβαίνατε πώς δεν ευνοήθηκαν ούτε αυτοί που έχουν πολλες συμμετοχές στην ναββα αλλα και έχουν διοργανώσει και αγώνες όπως ο γιαντζόγλου .

    το ότι μας λένε οι δικοί μας η οποιωσδήποτε είσαι πρώτος και τέτοια η αδικήθηκες , αυτα και σε μένα μου τα λέγαν όταν κατέβαινα σε αγώνες η δικοί μου η αυτοί που με συμπαθούσαν αλλα αυτα τα ακούω βερεσέ και τα λαμβάνω σαν συμπάθεια.

    επίσης σε πολλούς αγώνες έχεις πάρει πρώτη θέση και στην τριάδα , γιατι απλα την άξιζες , αλλα όταν παραδέχεσαι ότι δεν ήσουν σε φόρμα , πρέπει να ξέρεις ότι όχι μόνο μια κακή φόρμα αλλα 1-2 κιλά που μπορεί να είναι και νερα μπορεί να μας πετάξουν απο την πρώτη στην τελευταία θέση , γιατι μας χαλάν όλο το φινίρισμα .

    και επειδη δηλαδή έκανε ο τζιλόπουλος τον αγώνα θα μας έδινε μια λίστα για το ποιούς θα βγάλουμε? αυτα δεν γίνονται και γιατι να γίνουν άλλωστε λές και παίζονται μεγάλα συμφέροντα και χιλιάδες ευρω να υπάρχουν και διαπλεκόμενα , εγω δικός μου αθλητής να είναι κάποιος θέλω να πάρει την θεση που αξίζει και αν και τα άτομα που κάθονται δίπλα μου στην επιτροπή δεν με εξέφραζαν δεν θα καθόμουν εγω να γίνομαι ξεφτύλα και να την ακούω απο τον καθένα , αλλα ποτε δεν έχω ακούσει απο κάποιον να μου πεί να ρίξουμε αυτόν.

    επίσης προσωπικές αντιπαραθέσεις και πράγματα που συνέβησαν στο παρελθόν , όπως αναφέρεις με τον τζιλόπουλο δεν έχουν θέση στούς αγώνες , γιατι ακόμη και κακοπροαίρετος να είναι δεν είναι χαζός να αμαυρώσει την οργάνωση με αδικίες

    και για να μιλάμε με παραδείγματα και χειροπιαστά πράματα , ένα ακόμη θα πώ αν ο διοργανωτής θέλει να ρίξει κάποιον δεν τον προβάλει βάζοντάς τον στην αφίσα του αγώνα , αυτά τουλάχιστον φαίνονται και αποδεικνύονται
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-10-11 21:32 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ αρχήν μου είναι πανεύκολο να ξεκαθαρίσω , πως θέμα αδικίας δεν υπάρχει ούτε μια στο δισεκατομύριο , ούτε υπήρχε περίπτωση να με πιάσει κανένας και να μου πεί ψήφισε αυτόν η εκείνον και αν επιτρεπόταν να πώ ποιός βαθμολόγησε τί , θα καταλαβαίνατε πώς δεν ευνοήθηκαν ούτε αυτοί που έχουν πολλες συμμετοχές στην ναββα αλλα και έχουν διοργανώσει και αγώνες όπως ο γιαντζόγλου .

    το ότι μας λένε οι δικοί μας η οποιωσδήποτε είσαι πρώτος και τέτοια η αδικήθηκες , αυτα και σε μένα μου τα λέγαν όταν κατέβαινα σε αγώνες η δικοί μου η αυτοί που με συμπαθούσαν αλλα αυτα τα ακούω βερεσέ και τα λαμβάνω σαν συμπάθεια.

    επίσης σε πολλούς αγώνες έχεις πάρει πρώτη θέση και στην τριάδα , γιατι απλα την άξιζες , αλλα όταν παραδέχεσαι ότι δεν ήσουν σε φόρμα , πρέπει να ξέρεις ότι όχι μόνο μια κακή φόρμα αλλα 1-2 κιλά που μπορεί να είναι και νερα μπορεί να μας πετάξουν απο την πρώτη στην τελευταία θέση , γιατι μας χαλάν όλο το φινίρισμα .

    και επειδη δηλαδή έκανε ο τζιλόπουλος τον αγώνα θα μας έδινε μια λίστα για το ποιούς θα βγάλουμε? αυτα δεν γίνονται και γιατι να γίνουν άλλωστε λές και παίζονται μεγάλα συμφέροντα και χιλιάδες ευρω να υπάρχουν και διαπλεκόμενα , εγω δικός μου αθλητής να είναι κάποιος θέλω να πάρει την θεση που αξίζει και αν και τα άτομα που κάθονται δίπλα μου στην επιτροπή δεν με εξέφραζαν δεν θα καθόμουν εγω να γίνομαι ξεφτύλα και να την ακούω απο τον καθένα , αλλα ποτε δεν έχω ακούσει απο κάποιον να μου πεί να ρίξουμε αυτόν.

    επίσης προσωπικές αντιπαραθέσεις και πράγματα που συνέβησαν στο παρελθόν , όπως αναφέρεις με τον τζιλόπουλο δεν έχουν θέση στούς αγώνες , γιατι ακόμη και κακοπροαίρετος να είναι δεν είναι χαζός να αμαυρώσει την οργάνωση με αδικίες

    και για να μιλάμε με παραδείγματα και χειροπιαστά πράματα , ένα ακόμη θα πώ αν ο διοργανωτής θέλει να ρίξει κάποιον δεν τον προβάλει βάζοντάς τον στην αφίσα του αγώνα , αυτά τουλάχιστον φαίνονται και αποδεικνύονται
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-10-11 21:59 #138
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MARIA G Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλως σας βρηκα και συγνωμη για τα κεφαλαια...οχι δεν παρεβρεθηκα στους αγωνες αλλα πιστευω και ξεροντας τους διοργανωτες οτι πρεπει να εκαναν καταπληχτικη δουλεια..για τους αθλητες απο τις φωτογραφιες μπορω πιστευω να κρινω.συγχαρητηρια στο Γιαννη Αναγνωστου που πιστευω ηταν σε πολυ καλυτερη φορμα απο αλλες φορες και καλη συνεχεια στο πανευρωπαικο και παγκοσμιο πιστευω οτι ολοι οι αθλητες χρειαζονται τα συγχαρητηρια μας και την ενθαρυνση μας γιατι κανουν μεγαλες θυσιες. και σε αυτους τους αγωνες πιστευω περασαν ενα πολυ δυσκολο καλοκαιρι με εντατικη γυμναστικη,διατροφη{διαιτα}
    μαρια σε ευχαριστω και απο δω για τα καλα σου λογια,μαρεσει οτροπος που σκεφτεσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-10-11 22:01 #139
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chrisberg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα και απο μένα.
    Τα συγχαρητήρια μου στους διοργανωτές!!!

    Ακουσα τα καλύτερα για τη διοργανωση απο το Μάγκο και τη Βούλα.
    Λυπάμαι που δεν ήμουν εκεί.

    Εχασα 10 ωρες "διάλεξη" απο το Σοφοκλή
    Τελικά δεν πήρε μόνο το όνομα...


    Εχασα και τον εκ κρήτης "αδερφό" Κτιστάκη!!!
    Ο Στέλιος από ΚΟΝΤΑ είναι ζάχαρη!!!
    Είχε και αρκετούς αθλητές μαζί του έμαθα...

    Ηλία (Τριανταφύλλου) πρέπει να σε δώ από κοντά...

    Συγχαρητήρια και σε όλους τους αθλητές...
    και προπαντός στο Γιάννη Αναγνώστου για τη νίκη του!
    αχαχαχαχαχα δεν πaiζεσαι chris,σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια
    ευτυχως ο τειλορ ξεχασε να μου ζητησει το τηλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-10-11 22:32 #140
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαρια σε ευχαριστω και απο δω για τα καλα σου λογια,μαρεσει οτροπος που σκεφτεσαι
    χαιρομαι Γιαννη που σου αρεσε ο τροπος που σκεφτομαι ετσι ειναι πιστευω οποιο αποτελεσμα και να εχουμε στους αγωνες πρεπει να φευγουμε με το κεφαλι ψηλα για την προσπαθεια τις θυσιες και για μας τους ιδιου.γιατι απο τους αγωνες μαθαινουμε που υστερουμε και που υπερεχουμε και γινομαστε καλυτεροι την επομενη φορα...δεν πρεπει με τιποτα να τα βαζουμε κατω προσπαθουμε για το καλυτερο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-10-11 22:34 #141
    Προεπιλογή
    no coments...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-10-11 23:16 #142
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    no coments...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-10-11 23:21 #143
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Συγχαρητηρια σε ολους,μπραβο σας..γενικα ειδα ωραιες φορμες

    Γιανναρε Αξιος,καλη συνεχεια στους επομενους αγωνες!!Οσο γι αυτα τα 2 κιλα,νομιζω πως φαινονται ξεκαθαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-10-11 23:43 #144
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Ένα σχόλιο που θέλω να κάνω για τη μεσαία bodybuilding στα πλαίσια καλοπροαίρετης κριτικής.



    Βλέπω τους αθλητές που κέρδισαν 1η και 2η θέση (κατηγορία μεσαία bodybuilding), αξίζουν συγχαρητήρια που έπιασαν αυτη τη φόρμα και ενδεχομένως όπως άκουσα κάναν και σημαντική βελτίωση.

    Αλλά... η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν είναι κατηγορία bodybuilding αυτη. Δέχομαι την στάση της ΝΑΒΒΑ να κάνει πολλές κατηγορίες fitness ταξινομώντας τους αθλητές ανάλογα με το επίπεδο τους. Πολύ καλό αυτό. Αλλά όταν παίρνεις τους ίδιους αθλητές και τους πετάς σε μια κατηγορία bodybuilding... τοτε κάπου το πράγμα γίνεται αστείο. Η ταπεινή μου άποψη είναι, αν δεν έχεις αθλητές για τις κατηγορίες bodybuilding, μη τις κάνεις... γιατί στην ουσία μοιράζεις τζάμπα τίτλους.

    Αυτό ήταν και θέμα συζητησης μου με το Σπύρο Μπουρνάζο σε προηγούμενο αγώνα της ΝΑΒΒΑ, που τον προβλημάτισε και αυτόν αυτή η στάση της ομοσπονδίας. Το σχόλιό μου είναι στα πλαίσια καλοπροαίρετης κριτικής μήπως επηρεάσει μελλοντικές διοργανώσεις της ΝΑΒΒΑ, που κατα τα άλλα έχουν μεγάλη επιτυχία.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-10-11 23:43 #145
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητηρια σε ολους,μπραβο σας..γενικα ειδα ωραιες φορμες

    Γιανναρε Αξιος,καλη συνεχεια στους επομενους αγωνες!!Οσο γι αυτα τα 2 κιλα,νομιζω πως φαινονται ξεκαθαρα
    Πηγες εσυ ρε?Αν και δεν παρευρεθηκα η διοργανωση φαινεται να ηταν πολυ καλη.Ο Γιαννης αξιζει πολλα συγχαρητηρια οπως και ο Ιωαννου που βλεπαμε στην παραλια μαζι ηταν σε πολυ καλη κατασταση
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-10-11 01:22 #146
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα σχόλιο που θέλω να κάνω για τη μεσαία bodybuilding στα πλαίσια καλοπροαίρετης κριτικής.



    Βλέπω τους αθλητές που κέρδισαν 1η και 2η θέση (κατηγορία μεσαία bodybuilding), αξίζουν συγχαρητήρια που έπιασαν αυτη τη φόρμα και ενδεχομένως όπως άκουσα κάναν και σημαντική βελτίωση.

    Αλλά... η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν είναι κατηγορία bodybuilding αυτη. Δέχομαι την στάση της ΝΑΒΒΑ να κάνει πολλές κατηγορίες fitness ταξινομώντας τους αθλητές ανάλογα με το επίπεδο τους. Πολύ καλό αυτό. Αλλά όταν παίρνεις τους ίδιους αθλητές και τους πετάς σε μια κατηγορία bodybuilding... τοτε κάπου το πράγμα γίνεται αστείο. Η ταπεινή μου άποψη είναι, αν δεν έχεις αθλητές για τις κατηγορίες bodybuilding, μη τις κάνεις... γιατί στην ουσία μοιράζεις τζάμπα τίτλους.

    Αυτό ήταν και θέμα συζητησης μου με το Σπύρο Μπουρνάζο σε προηγούμενο αγώνα της ΝΑΒΒΑ, που τον προβλημάτισε και αυτόν αυτή η στάση της ομοσπονδίας. Το σχόλιό μου είναι στα πλαίσια καλοπροαίρετης κριτικής μήπως επηρεάσει μελλοντικές διοργανώσεις της ΝΑΒΒΑ, που κατα τα άλλα έχουν μεγάλη επιτυχία.

    ΜΒ
    αυτό πάνο είναι κάτι που και εμένα δεν μου αρεσει και μάλιστα παλια έκανα πλάκα λέγοντας οι αποτυχημένοι ββερ πάτε στο φίτνες , αλλα πάντα στην πλάκα και χαριτολογώντας , αλλα υπάρχει εξήγηση σ αυτο .

    ο αγώνας που γίνετε στην ελλάδα δεν είναι αγώνας NABBA αλλα NABBA -WFF και εφόσον γίνετε έτσι στην wff πχ μπορεί να κατεβεί και ένας ββερ και πώς ? μα στις κατηγορίες σούπερ μπόντυ και εξτρίμ μποντυ .

    και στο εξωτερικό θα συμμετέχει η στην ΝΑΒΒΑ Η στην WFF εκεί δεν γίνετε ταυτόχρονα , άλλωστε ποιός μπορεί να αμφισβητήσει ότι ο μηλιάδης και πολλοί άλλοι αθλητές να συμμετείχαν μόνο στην κατηγορία ββ , άνετα θα έλεγα , όπως και ο αναγνώστου η ο ζαχείλας ενω είναι πρωταθλητές στο ββ έχουν κερδίσει πρώτες θέσεις σε αγώνες της WFF δεν λέει κατι αυτό .

    και εμενα η γνώμη μου είναι ότι μπορεί να κατεβεί κάποιος και να κερδίσει σε κατηγορία φίτνες και μετα να κατεβεί με τούς ίδιους αθλητές σε ββ και να είναι διαφορετικό αποτέλεσμα και πώς μπορεί να γίνει αυτό? επειδη στο φίτνες μετράει και βαθμολογείτε και το ποζάρισμα κατα το 1/3 και μετράει περισσότερο η συμμετρία και όχι τόσο η μάζα να υπήρχε αυτη η διαφοροποίηση , αλλα ποιός να το κάνει αυτό , εγω πχ πολύ δύσκολα θα έβαζα κάποιον καλύτερη θέση επειδη πόζαρε λίγο καλύτερα εκτός αν υπάρχει ισοψηφία .

    απλα επειδη αυτες είναι καινούριες κατηγορίες το φίτνες , δεν έίναι οι παραδοσιακές του ββ υπάρχει ενα χάος και το σωστό θα ήταν να οριοθετηθούν κάποια στάνταρ απο την ομοσπονδία , οι κριτές να ενημερωθούν και να κάνουν σεμινάρια ώστε να υιοθετήσουν αυτα τα στάνταρ και να μην υπάρχουν παρατράγουδα και παραφωνίες και μετα βγαίνει ο κάθε πικραμένος η κακοπροαίρετος και λέει διάφορα .

    μετα φταίνε και οι αθλητές και προπονητές , δηλαδή μπορεί ενας να είναι καλουπάρα με μάζες με όλα και ενας με όχι καλα γεννετικα σκαρί , αλλα σωστα προετοιμασμένος κομμάτια , να μην έχει αισθητική αλλα να μην μπορείς να μην τον βγάλεις πιο μπροστα αφού ο άνθρωπος τα έδωσε όλα και αυτός με τα τέλεια γεννετικα να μείνει πίσω .
    αλλα επειδη οι κριτές είναι άνθρωποι και η κρίση υποκειμενικη μπορεί ενω εγω καλα τα λέω αυτα ο άλλος να πεί εμένα μου αρέσει η καλουπάρα και ας μην έχει κόντρες παντού , έτσι είναι αυτα αλλιώς θα ήταν ένας κριτής και τέρμα , θα καθάριζε μόνος την μπουγάδα .

    επίσης η μεσαία κατηγορία ββ βεβαίως και μπορεί να θεωρηθεί και φίτνες , αλλα μην ξεχνάμε μπορεί και ο παγκόσμιος πρωταθλητής φίτνες της εξτρίμ μπόντυ να κατεβεί και να πάρει για πλάκα ενα πανελλήνιο ββ .

    και το έχω ξαναπεί πως το παλιό ββ είναι το σημερινό φίτνες , όταν εγω κέρδισα πανελλήνιο το 89 με 92 κιλα σωματικό βάρος και ημουν παμψηφή πρώτος , στην ουσία με τα σημερινα δεδομένα φίτνες ήμουνα , απλα δεν υπήρχε τότε το φίτνες , αλλα και να υπήρχε εμείς οι παραδοσιακοί και παλια μυαλά πάλι ββ θα κατεβαίναμε , λάθος βέβαια αλλα τι να κάνουμε παλια μυαλά βλέπετε .

    και για να ανακεφαλαιώσω η ομοσπονδία φίτνες wff και οι κατηγορίες φίτνες δημιουργήθηκαν , ώστε επειδη το ββ ξέφυγε απο τα πλαίσια και οι αθλητές έχουν ξεφύγει σε μάζες , οπότε αυτό ήταν αποτρεπτικό για κάποιον που θέλει να αγωνιστεί αλλα δεν θέλει να κολυμπήσει στα βαθεια και του αρέσουν τα παλιά πρότυπα σώματος , με αυτες λοιπόν τις κατηγορίες δίνετε η δυνατότητα να συμμετέχουν , είναι με λίγα λόγια μερικές πιο λάιτ υποδιαιρέσεις , ώστε να μην συμμετέχει ένας με λίγους μύς το λεγόμενο φίτνες με τούς τεράστιους και είναι σαν την μύγα μες το γάλα .

    αν βάλουμε 5 απο τούς πιο έμπειρους κριτες του κόσμου να κρίνουν και βγάλουν μια κατάταξη , τότε αν κοιτάξουμε τα απόρητα την βαθμολογία μπορεί να δούμε ότι δεν έχουν και οι 5 την ίδια βαθμολογία και όμως και οι 5 είναι απο τους πιο έμπειρους , αυτό δείχνει και την υποκειμενικότητα της κρίσης στο ββ , άρα αυτο δείχνει πως οι δικοί μας άνθρωποι πολύ περισσότερο μας έχουν για πρώτους πάντα , η τουλάχιστον παραπάνω απο αυτο που πήραμε και έτσι γίνονται μπερδέματα και παρεξηγήσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-10-11 01:41 #147
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγες εσυ ρε?Αν και δεν παρευρεθηκα η διοργανωση φαινεται να ηταν πολυ καλη.Ο Γιαννης αξιζει πολλα συγχαρητηρια οπως και ο Ιωαννου που βλεπαμε στην παραλια μαζι ηταν σε πολυ καλη κατασταση
    Oχι φιλε δε πηγα..νταξει δεν ειμαι και πολυ κοντα εγω απο δω οπως οι θεσσαλονικεις πχ.Ο Ιωαννου θυμαμαι τοτε στην παραλια που ειχε και πολλες φλεβες στους τετρακεφαλους..ηταν απο τοτε σε καλη κατασταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-10-11 11:22 #148
    Προεπιλογή
    συνχαρητιρια στον γιωργο τζιλοπουλο, σε οσους συνεβαλαν στην διοργανοση και σε ολους τους αθλητες. πολυ ωραια διοργανωση δεν περιμενα τοσους αθλητες νοεβριο μηνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-10-11 11:41 #149
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα σχόλιο που θέλω να κάνω για τη μεσαία bodybuilding στα πλαίσια καλοπροαίρετης κριτικής.



    Βλέπω τους αθλητές που κέρδισαν 1η και 2η θέση (κατηγορία μεσαία bodybuilding), αξίζουν συγχαρητήρια που έπιασαν αυτη τη φόρμα και ενδεχομένως όπως άκουσα κάναν και σημαντική βελτίωση.

    Αλλά... η προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν είναι κατηγορία bodybuilding αυτη. Δέχομαι την στάση της ΝΑΒΒΑ να κάνει πολλές κατηγορίες fitness ταξινομώντας τους αθλητές ανάλογα με το επίπεδο τους. Πολύ καλό αυτό. Αλλά όταν παίρνεις τους ίδιους αθλητές και τους πετάς σε μια κατηγορία bodybuilding... τοτε κάπου το πράγμα γίνεται αστείο. Η ταπεινή μου άποψη είναι, αν δεν έχεις αθλητές για τις κατηγορίες bodybuilding, μη τις κάνεις... γιατί στην ουσία μοιράζεις τζάμπα τίτλους.

    Αυτό ήταν και θέμα συζητησης μου με το Σπύρο Μπουρνάζο σε προηγούμενο αγώνα της ΝΑΒΒΑ, που τον προβλημάτισε και αυτόν αυτή η στάση της ομοσπονδίας. Το σχόλιό μου είναι στα πλαίσια καλοπροαίρετης κριτικής μήπως επηρεάσει μελλοντικές διοργανώσεις της ΝΑΒΒΑ, που κατα τα άλλα έχουν μεγάλη επιτυχία.

    ΜΒ
    Πανο αν μιλας για την συγκεκριμενη φωτο,ο αθλητης αριστερα (Mike) ειναι 1,80cm 93kg.Noμιζω οτι ειναι ο.κ για κατηγορια b.b.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-10-11 11:57 #150
    Προεπιλογή
    NA ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
    Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ Γ.ΤΖΙΛΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΩΡΓΟ!
    ΛΟΓΩ ΕΝΟΣ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΒΡΕΘΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΠΑΛΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ.

    Γραφουμε με μικρους χαρακτηρες ,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία