Σελίδα 37 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 273536373839 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 541 έως 555 από 611
  1. 04-07-14 17:53 #541
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Σοφοκλή άσε τα παραγοντιλίκια και τις παπάντζες. Εδώ φόρουμ είναι και όλοι έχουν δικαίωμα να γράψουν και να εκφράσουν γνώμη. Ότι είμαστε φίλοι δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να διαφωνούμε ή δεν θα πάρω θέση εκεί που βλέπω πως λες κάποια πράγματα λάθος. Εγώ σου ανάρτησα κομμάτι από έγγραφο επίσημο από την IFBB ποιοι έχουν δικαίωμα να γίνουν επαγγελματίες. Δεν το έγραψε η ΕΟΣΔ. Αν έχεις εσύ κάτι που αναφέρει κάτι άλλο, βάλε το!!! Έχεις ???
    Έγραψα επίσης πως αν χρειάζεται να μεταφραστεί να το κάνω.. επομένως ή εσένα σου διαφεύγει κάτι ή δεν το διάβασες, καθώς ξέρω πως είσαι πολύ καλός γνώστης της αγγλικής γλώσσας. Αυτά που έγραψε ο Ηλίας δεν συμφωνούν με όσα γράφεις εσύ. Ανέφερε απλά πως η ΝΑΒΒΑ και WFF θα κάνουν δικές τους επαγγελματικές κατηγορίες και πως ήδη ο Lee Prist κέρδισε την επαγγελματική κατηγορία της ΝΑΒΒΑ στην Αυστραλία.
    Αν δεν είναι αρμόδιος ο Νίκος Παπαγεωργίου να γράφει υπεύθυνα εκ μέρους της ΕΟΣΔ, τότε ποιος είναι? Ο κ. Λεβεντέλης ως πρόεδρος επίσημης ομοσπονδίας δεν έχει λόγο να απαντήσει ανεπίσημα σε κανέναν και ειδικά σε μια ιστοσελίδα. Γιαυτο υπάρχει το συμβούλιό, σύλλογοι και προπονητές σε μια ομοσπονδία, για να έχει ο καθένας κάποιες αρμοδιότητες. Έτσι λειτουργούν οι ''ομοσπονδίες'' συν ότι όλα όσα κάνει και εσύ τα παραθέτεις σαν κακουργήματα είναι ενέργειες που τις κάνει βάση κανονισμών και νόμων. (κόβουν και απόδειξη, στο λέω για να μην τρέχεις άδικα στο ΣΔΟΕ ). Τα 30€ συμμετοχή ισχύει σε όλες τις ''ομοσπονδίες''. Η αποδοχή ή απόρριψη καρτών έγινε βάση όσα αναγράφει και το κείμενο που ανάρτησα. Είναι πολύ απλά αλλά αρέσκεται να τα παρουσιάζουμε τραγικά.
    Καταλαβαίνω πως έχεις ανάγκη να καλοπιάσεις τους ανθρώπους της WABBA για να καλύψεις τις αιχμές για όσα στο αρχικό ποστ ανέφερες. Δυστυχώς για όσους γνωρίζουν, δεν τους πείθεις. Φυσικά ελεύθερος είσαι να γράφεις και να προσπαθείς όσο θέλεις.
    Τέλος θέλω να σέβεσαι τον Μανώλη Καραμανλάκη που είναι ένα ξεχωριστό κεφάλαιο του ελληνικού bodybuilding και από ότι φαίνεται δεν γνωρίζεις τίποτα για την αγωνιστική του πορεία. Είναι ο μόνος που έχει παλέψει ΔΥΟ φορές για να έχει ότι πραγματικά τον χαρακτηρίζει!! Δίκαια ο Μανώλης είναι IFBB PRO!! Φυσικά εσύ πριν ενάμιση χρόνο επειδή δεν συμφωνούσες με τα όσα ανέφερε σε ένα σεμινάριο είπες και την γελοιότητα, θα τον αποκλίσεις από το να παίζει στη NAC... Αλλά ούτε τον συμπαθείς και ιδιαίτερα ούτως ή άλλως...
    Δυστυχώς κανένας δεν έχει την φωλιά του καθαρή και εσύ Σοφοκλή ως νεότερος στις προσπάθειες να κάνεις κάτι διαφορετικό και να είσαι πιο κοντά στους αγωνιστικούς, δείχνεις μια από τα ίδια.. ξεχνάς πως έκανες αγώνα με γεννήτριες που έπεφτε κατά τη διάρκεια της βραδιάς και τα ανύπαρκτα αποδυτήρια στις διοργανώσεις σου...
    Τα όσα σου αναφέρω στα γράφω σαν φίλος για να διορθωθείς. Και όχι δεν είμαι παράγοντας της ΕΟΣΔ-IFBB αλλά η κριτική μου και η παράθεση των όσο γνωρίζω είναι σημαντική ως αθλητής που αγαπάει το άθλημα του και παρακολουθώ στενά όλα τα δρώμενα του χώρου... Βρίσκομαι στο εξωτερικό και καταφέρνω να επισκέπτομαι την Ελλάδα τις ημερομηνίες των διοργανώσεων. Σε αντίθεση με σένα που λες πως είσαι στο εξωτερικό και είσαι το Μαρούσι...

    Υ.Σ. Πάρε βαθιές ανάσες... μην πανικοβάλλεσαι... και άμα θέλεις απαντάς...
    Τους νομικούς ορισμούς ''ομοσπονδία'' ''σύλλογος'' ''προπονητής'' δεν τους αναλύω, έχει γίνει στο παρελθόν κατά επανάληψη. Το αναφέρω γενικά για τους αναγνώστες.

    Εδώ και ένα απόκομμα από το διαδίκτυο όσο αναφορά τι σημαίνει επαγγελματίας αθλητής της IFBB και πως και οι διοργανώσεις bodybuilding ορίζουν δικές τους κατηγορίες με επαγγελματίες. Δεν ταυτίζονται!
    http://en.wikipedia.org/wiki/Professional_bodybuilding
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-07-14 01:10 #542
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοφοκλή άσε τα παραγοντιλίκια και τις παπάντζες. Εδώ φόρουμ είναι και όλοι έχουν δικαίωμα να γράψουν και να εκφράσουν γνώμη. Ότι είμαστε φίλοι δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να διαφωνούμε ή δεν θα πάρω θέση εκεί που βλέπω πως λες κάποια πράγματα λάθος. Εγώ σου ανάρτησα κομμάτι από έγγραφο επίσημο από την IFBB ποιοι έχουν δικαίωμα να γίνουν επαγγελματίες. Δεν το έγραψε η ΕΟΣΔ. Αν έχεις εσύ κάτι που αναφέρει κάτι άλλο, βάλε το!!! Έχεις ???
    Έγραψα επίσης πως αν χρειάζεται να μεταφραστεί να το κάνω.. επομένως ή εσένα σου διαφεύγει κάτι ή δεν το διάβασες, καθώς ξέρω πως είσαι πολύ καλός γνώστης της αγγλικής γλώσσας. Αυτά που έγραψε ο Ηλίας δεν συμφωνούν με όσα γράφεις εσύ. Ανέφερε απλά πως η ΝΑΒΒΑ και WFF θα κάνουν δικές τους επαγγελματικές κατηγορίες και πως ήδη ο Lee Prist κέρδισε την επαγγελματική κατηγορία της ΝΑΒΒΑ στην Αυστραλία.
    Αν δεν είναι αρμόδιος ο Νίκος Παπαγεωργίου να γράφει υπεύθυνα εκ μέρους της ΕΟΣΔ, τότε ποιος είναι? Ο κ. Λεβεντέλης ως πρόεδρος επίσημης ομοσπονδίας δεν έχει λόγο να απαντήσει ανεπίσημα σε κανέναν και ειδικά σε μια ιστοσελίδα. Γιαυτο υπάρχει το συμβούλιό, σύλλογοι και προπονητές σε μια ομοσπονδία, για να έχει ο καθένας κάποιες αρμοδιότητες. Έτσι λειτουργούν οι ''ομοσπονδίες'' συν ότι όλα όσα κάνει και εσύ τα παραθέτεις σαν κακουργήματα είναι ενέργειες που τις κάνει βάση κανονισμών και νόμων. (κόβουν και απόδειξη, στο λέω για να μην τρέχεις άδικα στο ΣΔΟΕ ). Τα 30€ συμμετοχή ισχύει σε όλες τις ''ομοσπονδίες''. Η αποδοχή ή απόρριψη καρτών έγινε βάση όσα αναγράφει και το κείμενο που ανάρτησα. Είναι πολύ απλά αλλά αρέσκεται να τα παρουσιάζουμε τραγικά.
    Καταλαβαίνω πως έχεις ανάγκη να καλοπιάσεις τους ανθρώπους της WABBA για να καλύψεις τις αιχμές για όσα στο αρχικό ποστ ανέφερες. Δυστυχώς για όσους γνωρίζουν, δεν τους πείθεις. Φυσικά ελεύθερος είσαι να γράφεις και να προσπαθείς όσο θέλεις.
    Τέλος θέλω να σέβεσαι τον Μανώλη Καραμανλάκη που είναι ένα ξεχωριστό κεφάλαιο του ελληνικού bodybuilding και από ότι φαίνεται δεν γνωρίζεις τίποτα για την αγωνιστική του πορεία. Είναι ο μόνος που έχει παλέψει ΔΥΟ φορές για να έχει ότι πραγματικά τον χαρακτηρίζει!! Δίκαια ο Μανώλης είναι IFBB PRO!! Φυσικά εσύ πριν ενάμιση χρόνο επειδή δεν συμφωνούσες με τα όσα ανέφερε σε ένα σεμινάριο είπες και την γελοιότητα, θα τον αποκλίσεις από το να παίζει στη NAC... Αλλά ούτε τον συμπαθείς και ιδιαίτερα ούτως ή άλλως...
    Δυστυχώς κανένας δεν έχει την φωλιά του καθαρή και εσύ Σοφοκλή ως νεότερος στις προσπάθειες να κάνεις κάτι διαφορετικό και να είσαι πιο κοντά στους αγωνιστικούς, δείχνεις μια από τα ίδια.. ξεχνάς πως έκανες αγώνα με γεννήτριες που έπεφτε κατά τη διάρκεια της βραδιάς και τα ανύπαρκτα αποδυτήρια στις διοργανώσεις σου...
    Τα όσα σου αναφέρω στα γράφω σαν φίλος για να διορθωθείς. Και όχι δεν είμαι παράγοντας της ΕΟΣΔ-IFBB αλλά η κριτική μου και η παράθεση των όσο γνωρίζω είναι σημαντική ως αθλητής που αγαπάει το άθλημα του και παρακολουθώ στενά όλα τα δρώμενα του χώρου... Βρίσκομαι στο εξωτερικό και καταφέρνω να επισκέπτομαι την Ελλάδα τις ημερομηνίες των διοργανώσεων. Σε αντίθεση με σένα που λες πως είσαι στο εξωτερικό και είσαι το Μαρούσι...

    Υ.Σ. Πάρε βαθιές ανάσες... μην πανικοβάλλεσαι... και άμα θέλεις απαντάς...
    Τους νομικούς ορισμούς ''ομοσπονδία'' ''σύλλογος'' ''προπονητής'' δεν τους αναλύω, έχει γίνει στο παρελθόν κατά επανάληψη. Το αναφέρω γενικά για τους αναγνώστες.

    Εδώ και ένα απόκομμα από το διαδίκτυο όσο αναφορά τι σημαίνει επαγγελματίας αθλητής της IFBB και πως και οι διοργανώσεις bodybuilding ορίζουν δικές τους κατηγορίες με επαγγελματίες. Δεν ταυτίζονται!
    http://en.wikipedia.org/wiki/Professional_bodybuilding
    Νασερ,διαβασα με πολλη προσοχη το τι αναφερεις.
    1)Θα ξεκινησω λεγοντας οτι και οι πετρες ξερουν οτι εγω διαμενω συνολικα πανω απο τρεις μηνεs τον χρονο συνολικα στην Αγγλια,οποτε σ`αυτο εχεις αδικο.
    2)ολοι ξερουν οτι ειμαι ο μονος παραγοντας που υποστηριζει και την ΕΟΣΔ και ολους τους αλλους συνδεσμους γεγονος οπου και εσυ ο ιδιος εχεις αναφερει πολλες φορες στο φορουμ.Τωρα γιατι φαινεσαι να εχεις αλλαξει γνωμη?
    Σ.Σ Ελπιζω να θυμασαι οτι ειμαι ο μονος παραγοντας που πηγα στην Κρητη να στηριξω τον διαγωνισμο του Κτιστακη.Ελπιζω να θυμασαι οτι ταξιδευαμε μαζι στο αεροπλανο στην επιστροφη και τα ευσημα που μουδινες για αυτο τον λογο.
    Ομως επειδη μου αρεσουν τα συκα να ειναι συκα και τα σκαφη-σκαφη εκανα ενα σχολιο για το Παγκοσμιο της WABBA ενω την εχω υποστηριξει σε παρα πολλες περιπτωσεις.Ομως η αληθεια πρεπει να λεγεται γιατι αλλιως δεν θα διορθωθει τιποτα,οπως ειπες και εσυ.
    3)Το οτι συμπαθω η αντιπαθω καποιον αθλητη (για τον Καραμανλακη μιλαω) δεν μου επιτρεπεται σαν παραγοντας.Σου υπενθυμιζω ομως οτι εσυ ο ιδιος μου ανακοινωσες οταν αυτος εχασε την επαγγελματικη του καρτα ,οτι σκεφτοταν να αγωνιστει μαζι μας.Και βεβαια με αρνητικα σχολια που εκανε σε σεμιναριο διατροφης για τις Ομοσπονδιες και Συνδεσμους αν εχει τον Θεο του!!! οπου παλι ημουν ο μονος παραγοντας που παρεστη και σε αυτην την εκδηλωση ,φυσικα προσβληθηκα και σου ανακοινωσα οτι δεν επιθυμω να συμμετασχει αυτος μαζι μας.Αυτο ειναι δικαιωμα μου ,το καταλαβαινεις αυτο?
    Επισης πως να συμπαθησει κανεις αυτον τον αθλητη που εβριζε τους συναθλητες του στα αποδυτηρια στον αγωνα των Μελλισιων οπου και επι σκηνης οπως εχουν αναφερει και αλλοι πολλοι και που ειδα και εγω ο ιδιος που βρισκομουν στην 2η σειρα,εβριζε συνεχως αναγκαζοντας τον εξισου καλο Γιαννη Τσουνο να αποσυρθει απο τον αγωνα?
    Τωρα οσον αφορα την αξια του σαν επαγγελματιας μποντυμπιλντερ το εχουν ηδη κρινει αλλοι.Εγω απλως ανεφερα οτι πηρε την επαγγελματικη του καρτα παρατυπα γεγονος που ειναι αληθεια.
    4) Εγω δεν ανεφερα ποτε οτι η ΕΟΣΔ πηρε χρηματα απο τους αθλητες για την συμμετοχη τους στους αγωνες της διαπραττοντας οικονομικο εγλημα,αλλα νομικο.Την διαφορα αυτη την καταλαβαινεις? Οι Συνδεσμοι επειδη ειναι ιδιωτικοι φορεις μπορουν να χρεωνουν τους αθλητες για την συμμετοχη τους.Αυτο παλι το καταλαβαινεις?
    5) Το οτι διοργανωσαμε εναν διαγωνισμο οπου υπηρξαν πολλα προβληματα ειναι αληθεια (μιλαω για τον αγωνα που δεν υπηρχαν επαρκη αποδυτηρια και προβληματα με την ταση του ρευματος.)και ντρεπομαι για αυτον τον αγωνα.Για συτον ακριβως τον λογο μεταφεραμε την διεξαγωγη των διαγωνισμων μας στο πολυτελες Δαις και οι επομενοι θα γινουν σε μεγαλυτερο χωρο εξισου πολυτελη.
    Οι υπευθυνοι της ΕΟΣΔ αραγε ντρεπονται για τις παρατυπιες και παρανομιες που εχουν κανει?

    Σ.Σ Ζητω απο τον Πολυνεικο να επισυναψει την παληα αναρτηση του Γιαννη Διακογιαννη για το πως απεκτησε η επαγγελματικη του καρτα
    για να σταματησεις και εσυ εστω και τωρα, να σταματησεις να γραφεις ανακριβειες για το πως αποκτωνται οι επαγγελματικες καρτες της IFBB.
    Σ.Σ Σταματω εδω οποιαδηποτε συζητηση μαζι σου για το εν λογω θεμα γιατι πρωτον ηδη εχει αποδειχθει ποιος απο τους δυο μας γραφει αληθεις.
    Επισης οταν ξοδεψεις και εσυ 20.000 ευρω απο την τσεπη σου για να στηριξεις εναν Συνδεσμο,οπως εχω κανει εγω,ελα νο μου ξαναμιλησεις.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-07-14 16:23 #543
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NAC Hellas Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σ.Σ Ζητω απο τον Πολυνεικο να επισυναψει την παληα αναρτηση του Γιαννη Διακογιαννη για το πως απεκτησε η επαγγελματικη του καρτα
    για να σταματησεις και εσυ εστω και τωρα, να σταματησεις να γραφεις ανακριβειες για το πως αποκτωνται οι επαγγελματικες καρτες της IFBB.

    Το κείμενο του Γιάννη Διακογιάννη που αφορά τον τρόπο απόκτησης της επαγγελματικής κάρτας του ,το 1991, συμπεριλαμβάνεται σε αυτό το ποστ που ακολουθεί απόσπασμά του και βρίσκεται στο αφιέρωμα του Διακογιάννη εδώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Διακογιαννης Γιαννης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Γιαννη σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Προτεινω να μιλαμε στον ενικο.
    Πραγματι περασα μεγαλες περιπετειες. Κυριως λογω των οικονομικων μου προβληματων, τα οποια ισχυαν παντοτε στη ζωη μου.
    Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να γυμναζομαι ελαχιστα λογω ελλειψης χρηματων για διατροφη. Τα αποταμιευα ολα για να επεκτεινω το πολυ μικρο γυμναστηριακι που ειχα.
    Ετσι περνουσαν τα χρονια χωρις να εχω τη δυνατοτητα του πρωταθλητισμου, παρα μονο για δυο μηνες πριν απο καθε αγωνα.
    Ουτε και με την ολοκληρωση του γυμναστηριου μου γινοταν δουλεια,διοτι με τις μικρες αποταμιευσεις μου, θα χρειαζοταν μια ζωη μεχρι να το ολοκληρωσω.
    Πανω σε αυτα που αναφερω τωρα, υπαρχουν πολλες ιστοριες που σχετιζονται με τους "καλους μου φιλους" , συγγενεις αλλα και αθλητικους παραγοντες, που προτιμω να μην τις αναφερω γιατι θα λερωσω τις σελιδες του του Φορουμ.
    Το 1990 πηρα τη μεγαλη αποφαση. Τα επαιξα ολα για ολα. Πουλησα το γυμναστηριο και εκανα διπλες εξοντωτικες προπονησεις.
    Τα χρηματα βεβαια δεν ηταν πολλα ,αλλα μου επετρεπαν να προετοιμαστω απερισπαστος για πρωτη φορα στη ζωη μου.
    Σε 5 μηνες (υστερα απο αποχη περιπου 3 χρονων λογω θητειας και επαγγελματικων υποχρεωσεων) φθανω σε φορμα που δεν ειχα πιασει ποτε.
    Τοτε πηγα στο Τοροντο του Καναδα και εμεινα 45 μερες .Ο Γκρεγκ Ζουλακ (Muscle Mag), ειδε τις φωτογραφιες μου απο τους αγωνες και γελαγε μεχρι δακρυων για αυτα που του εξηγουσα οτι τραβηξα στη πατριδα μας. Μαλιστα φωναζε και τους φιλους του για να δουν και αυτοι τις φωτογραφιες και να ενημερωθουν και εκεινοι για τα περιεργα αυτα πραγματα.....
    Τη μεγαλη βοηθεια την πηρα απο τη Νεγκριτα Τζεηντ (Διεθνης Πρωταθλητρια και φωτομοντελο).
    Μολις ειδε τις φωτογραφιες μου μου ειπε οτι θα παρω την καρτα με συνοπτικες διαδικασιες. Δηλαδη με ενα και μονο τηλεφωνημα στον Μπεν Γουηντερ. Ετσι και εγινε. Τηλεφωνησα στον Μπεν,εκεινος μου ζητησε να δει τις φωτογραφιες εξηγωντας μου οτι αν ειμαι τοσο ειδικη περιπτωση οσο λεω,τοτε και μονο τοτε θα παρω την καρτα.
    Τα υπολοιπα ειναι γνωστα.
    Πληροφοριακα αναφερω οτι η καρτα δινοταν στους εκτος Αμερικης πολιτες, μονο αν κερδιζες το Παγκοσμιο της IFBB.
    Υπηρχε ενα παραθυρακι να την αποκτησεις ,περνωντας απο μια εξειδικευμενη επιτροπη,οπου αν εισαι πολυ σπουδαιος ,(και ετσι δεν θα γινοταν παρεξηγηση απο τις υπολοιπες χωρες ουτε απο τους υπολοιπους πρωταθλητες) τοτε μπορουσες να την παρεις.
    Αλλα και αυτο για να μην γινονται παρεξηγησεις το εκαναν σπανιως.
    Εγω δεν περασα ουτε καν απο αυτη την επιτροπη. Καποιος ηλικιωμενος διεθνης κριτης -νομιζω Βρεττανος-μου ειπε οτι ασπρισαν τα μαλλια του και πρωτη φορα βλεπει ανθρωπο που πηρε την καρτα με αυτο τον τροπο. Αρα η Νεγκριτα κατι ειδε και υπεθεσε οτι σε εμενα θα γινει η απιθανη αυτη εξαιρεση. Αυτο το κατι στην Ελλαδα δεν το ειδε κανενας.
    Εχεις πλουσιο αρχειο φιλε Γιαννη. Ψαξε να βρεις ενα κειμενο που να γραφει οτι κατι ιδιαιτερο εχει η γενετικη μου. Δεν θα βρεις τιποτε. Οχι οτι ειμαι καλος αθλητης.
    Αλλα οτι ΘΑ γινω καλος λογω σπανιων προσοντων.Τιποτε. Ουτε οτι ειχα ογκο δεν εγραφαν.
    Ορισμενοι εκδοτες δεν εχουν αναφερει ουτε το ονομα μου.
    Δεν φτανει που παντα η επιτροπη μου φεροταν σαν να ημουν αρχαριος, καποιος αρθρογραφος εγραψε οτι με ευνοουν κιολας λογω του οτι εχω γνωριμιες με τους διοργανωτες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-07-14 06:52 #544
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NAC Hellas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νασερ,διαβασα με πολλη προσοχη το τι αναφερεις.
    1)Θα ξεκινησω λεγοντας οτι και οι πετρες ξερουν οτι εγω διαμενω συνολικα πανω απο τρεις μηνεs τον χρονο συνολικα στην Αγγλια,οποτε σ`αυτο εχεις αδικο.
    2)ολοι ξερουν οτι ειμαι ο μονος παραγοντας που υποστηριζει και την ΕΟΣΔ και ολους τους αλλους συνδεσμους γεγονος οπου και εσυ ο ιδιος εχεις αναφερει πολλες φορες στο φορουμ.Τωρα γιατι φαινεσαι να εχεις αλλαξει γνωμη?
    Σ.Σ Ελπιζω να θυμασαι οτι ειμαι ο μονος παραγοντας που πηγα στην Κρητη να στηριξω τον διαγωνισμο του Κτιστακη.Ελπιζω να θυμασαι οτι ταξιδευαμε μαζι στο αεροπλανο στην επιστροφη και τα ευσημα που μουδινες για αυτο τον λογο.
    Ομως επειδη μου αρεσουν τα συκα να ειναι συκα και τα σκαφη-σκαφη εκανα ενα σχολιο για το Παγκοσμιο της WABBA ενω την εχω υποστηριξει σε παρα πολλες περιπτωσεις.Ομως η αληθεια πρεπει να λεγεται γιατι αλλιως δεν θα διορθωθει τιποτα,οπως ειπες και εσυ.
    3)Το οτι συμπαθω η αντιπαθω καποιον αθλητη (για τον Καραμανλακη μιλαω) δεν μου επιτρεπεται σαν παραγοντας.Σου υπενθυμιζω ομως οτι εσυ ο ιδιος μου ανακοινωσες οταν αυτος εχασε την επαγγελματικη του καρτα ,οτι σκεφτοταν να αγωνιστει μαζι μας.Και βεβαια με αρνητικα σχολια που εκανε σε σεμιναριο διατροφης για τις Ομοσπονδιες και Συνδεσμους αν εχει τον Θεο του!!! οπου παλι ημουν ο μονος παραγοντας που παρεστη και σε αυτην την εκδηλωση ,φυσικα προσβληθηκα και σου ανακοινωσα οτι δεν επιθυμω να συμμετασχει αυτος μαζι μας.Αυτο ειναι δικαιωμα μου ,το καταλαβαινεις αυτο?
    Επισης πως να συμπαθησει κανεις αυτον τον αθλητη που εβριζε τους συναθλητες του στα αποδυτηρια στον αγωνα των Μελλισιων οπου και επι σκηνης οπως εχουν αναφερει και αλλοι πολλοι και που ειδα και εγω ο ιδιος που βρισκομουν στην 2η σειρα,εβριζε συνεχως αναγκαζοντας τον εξισου καλο Γιαννη Τσουνο να αποσυρθει απο τον αγωνα?
    Τωρα οσον αφορα την αξια του σαν επαγγελματιας μποντυμπιλντερ το εχουν ηδη κρινει αλλοι.Εγω απλως ανεφερα οτι πηρε την επαγγελματικη του καρτα παρατυπα γεγονος που ειναι αληθεια.
    4) Εγω δεν ανεφερα ποτε οτι η ΕΟΣΔ πηρε χρηματα απο τους αθλητες για την συμμετοχη τους στους αγωνες της διαπραττοντας οικονομικο εγλημα,αλλα νομικο.Την διαφορα αυτη την καταλαβαινεις? Οι Συνδεσμοι επειδη ειναι ιδιωτικοι φορεις μπορουν να χρεωνουν τους αθλητες για την συμμετοχη τους.Αυτο παλι το καταλαβαινεις?
    5) Το οτι διοργανωσαμε εναν διαγωνισμο οπου υπηρξαν πολλα προβληματα ειναι αληθεια (μιλαω για τον αγωνα που δεν υπηρχαν επαρκη αποδυτηρια και προβληματα με την ταση του ρευματος.)και ντρεπομαι για αυτον τον αγωνα.Για συτον ακριβως τον λογο μεταφεραμε την διεξαγωγη των διαγωνισμων μας στο πολυτελες Δαις και οι επομενοι θα γινουν σε μεγαλυτερο χωρο εξισου πολυτελη.
    Οι υπευθυνοι της ΕΟΣΔ αραγε ντρεπονται για τις παρατυπιες και παρανομιες που εχουν κανει?

    Σ.Σ Ζητω απο τον Πολυνεικο να επισυναψει την παληα αναρτηση του Γιαννη Διακογιαννη για το πως απεκτησε η επαγγελματικη του καρτα
    για να σταματησεις και εσυ εστω και τωρα, να σταματησεις να γραφεις ανακριβειες για το πως αποκτωνται οι επαγγελματικες καρτες της IFBB.
    Σ.Σ Σταματω εδω οποιαδηποτε συζητηση μαζι σου για το εν λογω θεμα γιατι πρωτον ηδη εχει αποδειχθει ποιος απο τους δυο μας γραφει αληθεις.
    Επισης οταν ξοδεψεις και εσυ 20.000 ευρω απο την τσεπη σου για να στηριξεις εναν Συνδεσμο,οπως εχω κανει εγω,ελα νο μου ξαναμιλησεις.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Σοφοκλή με τα όσα αναφέρω, δεν προσπαθώ να σε χαρακτηρίσω κακό. Κάθε άλλο σε έχω υποστηρίξει όπως πολύ καλά αναφέρεις. Το να μπαίνεις στο τρυπάκι να προσπαθείς να ψαρέψεις αθλητές και έπειτα από μια διαφωνία να κατηγορείς την ΕΟΣΔ πως δεν κάνει σωστά τη δουλειά της, είναι παράλογο και δεν χωράει στην εικόνα που ήδη έχεις προβάλλει. Και στο ξαναλέω, σαν φίλος σε κρίνω και όχι εχθρός. Έπειτα συμφωνούμε πως καλό είναι να υπάρχουν διοργανώσεις ββ αλλά δεν πρέπει να μπερδεύουμε εμείς το ρόλο που μπορούν να έχουν με αυτό που έχει η ΕΟΣΔ-IFBB.
    Μπαίνεις στη διαδικασία να γράφεις για επαγγελματικές κάρτες και έπειτα κατακρίνεις αθλητές και δίνεις λανθασμένες εντυπώσεις!! Με δυο Βαλκανικές νίκες και over all, μια μεσογειακή νίκη, συμμετοχή σε παγκόσμιο της IFBB, αν διαβάσεις τον απλό κανονισμό, θα δεις πως δικαίως έγινε επαγγελματίας ο Μανώλης. Όσο για τα υπόλοιπα που τον κατηγορείς, θα σου πω απλά πως ήμουν εκεί, δίπλα του (σε αντίθεση με εσένα που δεν ήσουν εκεί) και φυσικά τα διαψεύδω! Τόση λάσπη από καλοθελητές όσο χαρακτηρίζει και το χώρο μας δυστυχώς... δεν περίμενα να τα μεταφέρεις ενώ δεν ήσουν εκεί να τα δεις ή να τα ακούσεις.
    Λες πως δεν είπες κάποια πράγματα και όμως ήδη βρίσκονται σε πιο πάνω ποστ.... και κλείνεις με ερωτηματικό για την ΕΟΣΔ και παρανομίες... Πάλι τα ίδια θα λέμε?
    Τέλος καλό είναι να μην λες για χρήματα... δεν αγόρασες κανένα με αυτά και δεν κατοχύρωσες κανένα. Εγώ σαν αθλητής σίγουρα γνωρίζεις πως έχω ξοδέψει χρήματα, όπως και ανθρώπους που κατηγορείς έχουν ξοδέψει τα τριπλάσια από εσένα... Δεν θα μπω στη διαδικασία να στη πω, αλλά καλό θα ήταν να προσέχεις να μην πέφτεις χαμηλά και να λες αλήθειες και όχι ανακρίβειες...!

    Υ.Σ. Η κάρτα του κ. Διακογιάννη έγινε πριν πολλά χρόνια και δεν έχει καμία σχέση με τους κανόνες που ισχύουν σήμερα με πρόεδρο της ομοσπονδίας Rafael Santonja. Τότε πήραν διεθνός και άλλοι κάρτες και αυτό δεν σημαίνει πως είναι και σήμερα έτσι. Φυσικά δώθηκαν και κάρτες που δεν συμφωνούμε με αυτές και μάλιστα πρόσφατα. Αλλά και πάλι αναφέρω πως είναι θέμα της IFBB και δεν πέφτει λόγο σε κανέναν να κρίνει. Σίγουρα όμως δεν δώθηκαν από διακρύσεις από ΝΑΒΒΑ, WABBA και NAC. Αυτό είναι το θέμα μας.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-07-14 22:38 #545
    Προεπιλογή
    Αγενης γίνεσαι Σοφοκλη έτσι κι αλλιώς με το να απαντας σε μένα και να μην δεχεσαι διαλογο.Αυτο αν μη τι άλλο ξέρεις πως λέγεται.Την απάντηση μου θα την πάρεις έτσι κι αλλιώς.Και μιλάω στον ενικο και έτσι θα συνεχίσω γιατί γίνεσαι αγενης.¨στην μισή αγένεια μιαμιση¨.Παμε στο μάθημα τώρα γιατί είσαι αδιάβαστος πάλι και μάλλον δεν θα περάσεις την τάξη ¨χωρίς να θέλω να γίνω αγενης¨.1.Ο παραπάνω κανονισμός της IFBB και όχι της ΕΟΣΔ είναι φετεινος οπότε δεν σχετίζεται με το πως έγινε κάποιος επαγγελματίας πριν.Αρα δεν ομολογώ τίποτα αλλά αντίθετα πληροφορώ προς διάβασμα και περαιτέρω μελέτη. 2.κανεις δεν έδωσε καμμιά υπόσχεση σε κανέναν αλλά κανείς δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις σύμφωνα με τον παραπάνω κανονισμό.3 .Οσον αφορά την συμμετοχή που δίνουν οι αθλητές για το Πανελλήνιο αυτό ισχύει και σε αλλά αθλήματα και παίρνουν και απόδειξη.Οχι μόνο βραχιολακι.4.Για τα θέμα περί δικαστηρίων γνωρίζω σίγουρα ότι δεν έχει βγει ακόμα η απόφαση και ότι η υπομονή δεν βλάπτει.Για τα υπόλοιπα φουμαρα που λες περι αθλητών η αθλητριών ότι έγιναν επαγγελματίες χωρίς να έχουν αγωνιστεί στην ifbb είναι πέρα για πέρα ανακρίβεια.Τωρα αν φοβάσαι να κανεις διάλογο μαζί μου ,πρόβλημα σου.Κι αυτό επίσης ξέρεις πως λέγεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ : 06-07-14 στις 22:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-07-14 03:39 #546
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγενης γίνεσαι Σοφοκλη έτσι κι αλλιώς με το να απαντας σε μένα και να μην δεχεσαι διαλογο.Αυτο αν μη τι άλλο ξέρεις πως λέγεται.Την απάντηση μου θα την πάρεις έτσι κι αλλιώς.Και μιλάω στον ενικο και έτσι θα συνεχίσω γιατί γίνεσαι αγενης.¨στην μισή αγένεια μιαμιση¨.Παμε στο μάθημα τώρα γιατί είσαι αδιάβαστος πάλι και μάλλον δεν θα περάσεις την τάξη ¨χωρίς να θέλω να γίνω αγενης¨.1.Ο παραπάνω κανονισμός της IFBB και όχι της ΕΟΣΔ είναι φετεινος οπότε δεν σχετίζεται με το πως έγινε κάποιος επαγγελματίας πριν.Αρα δεν ομολογώ τίποτα αλλά αντίθετα πληροφορώ προς διάβασμα και περαιτέρω μελέτη. 2.κανεις δεν έδωσε καμμιά υπόσχεση σε κανέναν αλλά κανείς δεν πληρούσε τις προϋποθέσεις σύμφωνα με τον παραπάνω κανονισμό.3 .Οσον αφορά την συμμετοχή που δίνουν οι αθλητές για το Πανελλήνιο αυτό ισχύει και σε αλλά αθλήματα και παίρνουν και απόδειξη.Οχι μόνο βραχιολακι.4.Για τα θέμα περί δικαστηρίων γνωρίζω σίγουρα ότι δεν έχει βγει ακόμα η απόφαση και ότι η υπομονή δεν βλάπτει.Για τα υπόλοιπα φουμαρα που λες περι αθλητών η αθλητριών ότι έγιναν επαγγελματίες χωρίς να έχουν αγωνιστεί στην ifbb είναι πέρα για πέρα ανακρίβεια.Τωρα αν φοβάσαι να κανεις διάλογο μαζί μου ,πρόβλημα σου.Κι αυτό επίσης ξέρεις πως λέγεται.
    Νικο,παρατηρω οτι δεν απαντησα στον τσιρακι σου (στα αρχαια Ελληνικα λεγεται και ταμτακος-ειδες ποσες γλωσες ξερω?)και πηρες αερα.
    Αφου επιμενεις θα συνεχισω τον διαλογο μαζι σου γιατι δεν σε φοβαμαι,αλλα σε σεβομαι γιατι και σε σεβομαι σαν αθλητη πρωτα απ`ολα και μορφωμενος εισαι και πολλα χρηματα εχεις βαλλει απο την τσεπη σου για να οργανωσεις αγωνες για την ΕΟΣΔ γεγονος που σε τιμα ιδιαιτερα.
    (Δεν σε τιμα ομως που εχεις τσιρακια και αυτο πρεπει να το σταματησεις.)
    Ομως και ασ` μην το ομολογεις, ο Προεδρος σου εχει βαλλει στην τσεπη του του κοσμου τα χρηματα εκμετταλευομενος αθλητες.
    Οσον αφορα το αν ειναι παρανομο να παιρνει η ΕΟΣΔ χρηματα για την συμμετοχη αθλητων σας το εχει επισημανει και ο Σπυρος ο Μπουρναζος αλλα δεν ακουτε τιποτα.(ειδες λεπτομερειες που γνωριζω?)
    Οποτε οσο αφορα αυτο το θεμα ετοιμαζω εγγραφη καταγγελια για την ΕΟΣΔ στο Υφυπουργειο Αθλητισμου και τοτε θα δουμε αν παρανομει η ΕΟΣΔ η οχι.
    Τωρα οσον αφορα το θεμα των επαγγελματικων καρτων γνωριζω πολυ καλα για τον καινουργιο διεθνη νομο της IFFB ο οποιος ειναι πολυ ελαστικοτερος απο τον παλαιο.Μια και το θυμηθηκα ,γιατι δεν εχει δοθει επαγγελματικη καρτα στην Αναστασια Παπουτσακη που εκπληρει τους καινουργιους ορους η μηπως ο Προεδρος σου περιμενει να τσεπωσει και απο εκει χρηματα?
    Γιατι η Καββα πηρε επαγγελματικη καρτα ενω δεν εκπληρει τους ορους και γιατι την πηρε ο Καραμανλακης ο οποιος παλι δεν εκπληρουσε τους ορους εκτος αν ο Νασερ με αυτα που γραφει υπονοει οτι ανακαλυψε οτι η Μεσογειος ειναι Ηπειρος οποτε πρεπει πρεπει να γραφτει στα κιταπια της ιστοριας μαζι με τον Χριστοφορο Κολομβο?
    Σ.Σ Ο διεθνης κανονισμος της IFBB αναφερει ρητα οτι για να παρει κανεις επαγγελματικη καρτα πρεπει να εχει δικρισεις σε Παγκοσμιο,Ηπειρωτικο η για τους Αμερικανους το NPC.
    Στο ΚΑΜΑΡΙ της Ελλαδος ομως τον Μιχαλη Κεφαλιανο ο οποιος εκπληρουσε συμφωνα με τους τοτε ισχυοντες νομους τολμησε να του ζητησε 50.000 ευρω για να την αποκτησει και αυτος αναγκαστηκε να κανει αιτηση μεσω της Αυστραλιανης IFBB απο οπου του δωσανε την καρτα με το ορο να αγωνιστει ΤΥΠΙΚΑ σε ενα αγωνα της IFBB οπου και τεταρτος να αναδεικνυοταν θα την αποκτουσε.Βεβαια ο Μιχαλης βγηκε πρωτος και την κερδισε και αυτη με το σπαθι του και υποχρεωμενος ονο να πληρωνει 200 δολλαρια συνδρομη τον χρονο!(ειδες παλι λεπτομερειες που γνωριζω?)
    Γιατι ο Προεδρος σας υποσχεθηκε επαγγελματικες καρτες στον Μαγκο και τους αλλους,ενω ηξερε οτι δεν εκπληρουσαν τις προυποθεσεις για την αποκτηση καρτας?
    Σ.Σ Οι αθλητες αυτοι θα αποκτησουν καρτες γιατι το ΑΞΙΖΟΥΝΕ και ειναι και αρτιοι χαραχτηρες γιατι θελουμε δεν το θελουμε αυτοι πρεσβευουν το σπορ μας και σε αυτο εγω ο Σοφοκλης ο Ταιηλορ (μαλλον δεν ξερεις πολυ καλα πoioς ειμαι για να γραφεις και εσυ και το τσιρακι σου οπως γραφετε)θα κανω τα αδυνατα δυνατα να τους βοηθησω να τις αποκτησουν μεσω διεθνους IFBB.

    Σ.Σ 1.Η αποψη μου για την Ελληνικη ΙFΒΒ-ΕΟΣΔ ειναι οτι σκυλοβρωμαει απο πανω εως κατω (και ξερεις τι λενε σε τετοιε περιπτωσεις ,ετσι δεν ειναι?)
    Σ.Σ 2.Η συζητηση μας εδω τελειωνει οπως και με τον Νασερ ο οποιος προσφατα ΤΟΛΜΗΣΕ και τσακωθηκε με τον και με τον Ηλια τον Τριανταφυλλου, και θα συνεχιστει εκει που τακτοποιουνται τετοιες υποθεσεις.(Βλεπε κεφαλαιο νομος.)
    Σ.Σ 3.Μιας και ανεφερες οτι εχεις κατακτησει Gold και Bronze Medals σε αγωνες σημαντικους ,σου σκαω την ειδηση οτι εχεις 1η και 3η θεση στους
    συγκεκριμενους αγωνες κατι που δεν μειωνει την αξια σου στους τιτλους σου.(το να ονομαζεις οπως τα ονομαζεις δεν ειναι σωστο γιατι οταν ενα σπορ δεν ειναι Ολυμπιακο αθλημα δεν υπαρχουν τετοιοι τιτλοι.)
    Σ.Σ 4. Σου σκαω παλι την ειδηση εκ των προτερων οτι και βουντου και μαγια να κανετε στην IFBB το σπορ μας δεν προκειται ποτε να γινει Ολυμπιακο αθλημα για καποιους λογους.
    Σ.Σ 5. Για να σου απαντησω αποψε ,δεν εκανα σεξ ,ενω εσυ κοιμοσουν και ονειρευοσουν Gold Bronze medals,οποτε αν ειναι να κανετε κατι στην ΕΟΣΔ με την περιπτωση μου καντε το γιατι εχω βαρεθει να γραφω και να απανταω στις τεραστιες σας προσωπικοτητες μην κανοντας σεξ.
    (Αυτα που γραφω τωρα τα καταλαβαινεις η ειναι και αυτα σε ξενη για σενα γλωσσα?)

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAC Hellas : 08-07-14 στις 03:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-07-14 08:08 #547
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.626
    Προεπιλογή
    Δεν θέλω να κλειδώσω το θέμα γιατί δεν θελω να στερησω το δικαίωμα απάντησης από κανέναν, αλλα επειδή βλέπω ότι ανταλλάσσονται χαρακτηρισμοί , θα ζητούσα ηρεμία και προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιούνται, εκατέρωθεν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-07-14 09:48 #548
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να κλειδώσω το θέμα γιατί δεν θελω να στερησω το δικαίωμα απάντησης από κανέναν, αλλα επειδή βλέπω ότι ανταλλάσσονται χαρακτηρισμοί , θα ζητούσα ηρεμία και προσοχή στις εκφράσεις που χρησιμοποιούνται, εκατέρωθεν.
    Δυστυχως Πολυνεικε,εγινε και αυτο.Ομως η γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει να κλειδωσεις ουτε αυτο ουτε κανενα θεμα.Ετσι και αλλιως ο Νικος ο Παπαγεωργιου ειναι κυριος.(Και ας μην συμφωνουμε σε ολα.)
    Αυτον που πρεπει να κλειδωσεις απο το σαιτ, ειναι τον Νασερ,ο οποιος οντας ο Κος τιποτα και για να αποδειξει με καποιο τροπο οτι καποιος ειναι δημιουργει συνεχως προβληματα.Τις προαλλες τσακωθηκε με τον Ηλια τον Τριανταφυλλου,τωρα βαζει εμενα να τσακωθω με τον Νικο τον Παπαγεωργιου και ταυτοχρονα με αναγκαζει να λαβω μετρα κατα της ΕΟΣΔ ενω δεν ειχα προβλημα μαζι της και μαλιστα την εχω στηριξει πολλες φορες .Ταυτοχρονα ομως κανει μεγαλη ζημια στην ΕΟΣΔ γιατι βγαινουν πραγματα στη δημοσιοτητα τα οποια ισως δεν επρεπε να βγουν.
    Εγω δεν εχω να χασω τιποτα,γιατι σε εναν ιδιωτικο Συνδεσμο σωματοδομης ειμαι Προεδρος και διοργανωνω διαγωνισμους σωματοδομης και οχι αγωνες.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-07-14 10:40 #549
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Μάλιστα... εγώ ο τίποτα, επειδή πονάω τον ''πρόεδρο'' με αυτά που γράφω, θα πρέπει να κλειστώ από το σάιτ. Σοφοκλή να είσαι καλά που με έκανες και γέλασα. Προσπέρασες τα όσα σου έγραψα γιατί δεν μπορείς να τα απαντήσεις! Έπειτα θα πρέπει να μάθεις να σέβεσαι αυτούς που σε βοήθησαν και να μάθεις να ακούς και να ανταλλάσσεις απόψεις για να γίνεσαι καλύτερος. Εσύ δυστυχώς έχεις το ελάττωμα να είσαι εγωιστής αλλά το βασικό χαρακτηριστικό σου είναι πως είσαι ΨΕΥΤΗΣ!! Έτσι θα κερδίσεις τη συμπάθεια του χώρου? Ο κλέφτης και ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται...
    Το χαμηλό σου επίπεδο (τόσο σε παιδεία όσο και σε μόρφωση) δεν σε αφήνουν να συγκρατείς τα συναισθήματα σου και καταλήγεις να γράφεις ασάφειες. Έφτασες να αμφισβητήσεις την ίδια την IFBB άσχετα με την ΕΟΣΔ... Ίσως αυτή τη περίοδο να παίρνεις και κάποια αντιβίωση και έχεις παρενέργειες.
    Σε διαβεβαιώνω πως θα συνεχίσω να ΤΟΛΜΩ να γράφω και να έρχομαι σε αντιπαράθεση με ότι βλέπω λανθασμένο και διαφωνώ.

    Υ.Σ. To πρoεδρείο της ΝΑC με επικεφαλή τον Σοφοκλή κάποτε ζήτησε από εμένα ''το τίποτα'' να είμαι και εγώ στο προεδρείο με τη δικαιολογία πως είμαι φίλος με μεγάλη επιρροή και έχω προσφέρει.... μαζί μου είπε και άλλους επαίνους... Φυσικά και αρνήθηκα. Αν ήμουν μια από τα ίδια με τον Σοφοκλή, ίσως και να έγλυφα για να γίνω ''πρόεδρος''. Εδώ καταλαβαίνουμε πόσο γελοία είναι η κατάσταση στο χώρο του αθλήματος. Το να απαντήσει κάποιος σε εντελώς λανθασμένες αντιλήψεις π δίχως αποδεικτικά στοιχεία (ακόμα περιμένω τα περιβόητα έγγραφα-έντυπα) κατά επανάληψη δεν έχει κανένα νόημα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-07-14 18:23 #550
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    εγω βλέπω να πάμε για ρεκόρ τηλεθέασης σ αυτο το τόπικ , θεωρώ ότι απο την μία καλό είναι να ακούγονται όλες οι απόψεις γι αυτό άλλωστε δίνετε το βήμα απο αυτο το φόρουμ , ούτε θέλουμε να φιμώσουμε κανέναν , αλλα κάπου έχει ξεφύγει το θέμα και λογικό είναι , γιατι όταν σπέρνουμε ανέμους θερίζουμε θύελες
    απο κεί και πέρα δεν μπορώ και ούτε θέλω να πώ κάτι παραπάνω γιατι δεν γνωρίζω λεπτομέρειες απο το καταστατικό μιάς ομοσπονδίας ώστε να εκφέρω αντικειμενική άποψη και επι της ουσίας
    εγω αυτα που ήθελα να πώ τα έλεγα σε προηγούμενα πόστ με βάση την εμπειρία μου και αυτα που ήξερα αποδεδειγμένα
    τέλειος κανείς δεν είναι και πάντα υπάρχουν κενά και σημεία που χρίζουν βελτίωσης και απλα όποιος λέει ότι εμείς είμαστε σωστοι και τέλειοι , τότε κάποιο λάκο έχει η φάβα , γιατι απλα δεν γίνετε γιατι όλα μπορούν να γίνουν πρός το καλύτερο

    ο στόχος ενός συλλόγου η μιάς ομοσπονδίας και πρέπει να αναγράφετε και στο καταστατικό τους είναι η προαγωγή και καλλιέργεια των αθλημάτων που αντιπροσωπεύουν και στο τέλος κάνουμε ταμείο και βλέπουμε αν όλα πάνε καλα σ αυτη την κατεύθυνση

    και καλό είναι ο κάθε αθλητής και αθλήτρια να γνωρίζει τούς όρους και να ενημερώνετε για τις υποχρεώσεις εκατέρωθεν με την ομοσπονδία και να ανήκει στούς κόλπους της
    αν δεν τον εκφράζουν απλα δεν γίνετε μέλος η δεν συμμετέχει στούς αγώνες της , απλα είναι τα πράματα

    μέχρι ένα σημείο αυτοι οι διάλογοι μπορούν να βγάλουν κάτι καλό πρός ενημέρωση , αλλα απο ένα σημείο και μετα ξεφεύγουν τα πράματα και γίνονται περισσότερο προσωπικές αντιπαραθέσειος και εντάσεις και κάπου εκεί χάνετε το νόημα
    και φυσικά ενοείτε δεν είμαστε δικαστήριο να δικάσουμε κανέναν

    και εσύ Νάσσερ μην τα παρουσιάζεις τόσο τραγικα τα πράματα και λές ότι κάποτε σε είπε έτσι και σε είπε γιουβέτσι , εφόσον είχες συμμετέχει αγωνιστικά και σ αυτη την ομοσπονδία πράγμα που σημαίνει είχατε καλές σχέσεις με τον Σοφοκλή και όλοι το γνωρίζαμε αυτο , αλλα απο κεί και πέρα ακόμα και αδέρφια μαλώνουν η έχουν διαφορές αυτο δε λέει κάτι ,οι σχέσεις κλωνίζονται και χαλάνε , όπως και ξαναφτιάχνουν αν υπάρχουν παρεξηγήσεις , διάθεση καλή να υπάρχει , απλα επειδη εδω αρχίζουν και ξεφεύγουν τα πράματα , ας χαμηλώσουν λίγο οι τόνοι μπάς και βγεί κανένα νόημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-07-14 20:25 #551
    Προεπιλογή
    Περί επιπέδου λόγος ουδείς.Αφου φτάσαμε να λέμε και τι κάνουμε στο κρεβάτι μας,το μόνο που μάθαμε είναι ποιος είναι ανεραστος.Και μάλλον δεν κοιμομουν γιατί την ώρα που εγραφες(03.42) εδώ που είμαι ήταν 19.42.

    Αδιάβαστος και πάλι γιατί είναι Silver και Gold medal αντίστοιχα το 2011 και 2013 για την προσφορά μου στο άθλημα και όχι σαν Αθλητης.Απο αγώνες υπάρχουν μόνο ένα silver και ένα bronze σε Βαλκανικούς.Και αν ήσουν πιΟ διαβασμένος μετάλλια δίνονται κανονικά και στα μη Ολυμπιακά αθλήματα.(αθλητικός νόμος 2925).

    Το πως δόθηκαν επαγγελματικές κάρτες πριν είναι άσχετο με την τωρινή κατάσταση αφού φέτος τον Γενάρη άλλαξε ο κανονισμός.Και οι αθλητές που δεν έγιναν επαγγελματίες δεν πληρούσαν αυτές τις προϋποθέσεις.

    Το τι έχω κάνει κι αν έβαλα κι αν έβγαλα δεν σε αφορά.Κοιτα πρώτα να αυτοχαρακτηριστεις γιατί όπως τα παρουσιάζεις τη μια είσαι ομοσπονδία την άλλη συμβούλιο και την άλλη δεν ξέρω εγώ τι.

    Εδώ στην Αμερική που βρίσκομαι μόλις ακούν wabba,nabba, η ότι άλλο το πρώτο πράγμα που λένε είναι ότι εκεί πανε όσοι φοβούνται τον συναγωνισμό και προσωπικά πιστεύω ότι έτσι είναι.Και για να δώσω ενδεικτικά του λόγου το αληθές.Ελληνας Αθλητης μου είπε σε τηλεφωνική επικοινωνία ακριβώς πριν 6 μήνες ¨πως να πάρω την επαγγελματική κάρτα έτσι όπως λένε?που να κερδίσω overall στο Μεσογειακό?¨Δηλαδη αυτοί που κερδίζουν overall στο Παγκοσμιο πρεπει μα παν κατευθείαν στο mr Olympia με αυτή την λογική.

    Το να κάνει κανείς μια καταγγελία είναι δικαίωμα του.Ιδου η Ρόδος ιδού και το πηδημα.

    Την λέξη τσιρακι στην στέλνω πίσω ανυπογραφη.Μονο φίλους και γνωστούς έχω.

    Αν θελουμε να μιλήσουμε περιπτωσιολογικα να αναφέρουμε τα πεντοχιλιαρα του κάθε Τσοπουριδη με στίχο και ομοιοκαταληξια αν θέλεις.Μου είναι παρά πολύ εύκολο.

    Το ποια είναι η αλήθεια το γνωρίζουμε όλοι.Εδω που βρίσκομαι ο καθένας είναι υποχρεωμενος


    να έχει καθαρή την αυλή του αλλά και τον δημόσιο χώρο μπροστά από το σπίτι του.Αλλιως έχει συνέπειες.

    Και ο νοών νοείτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ : 08-07-14 στις 20:32
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-07-14 00:56 #552
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί επιπέδου λόγος ουδείς.Αφου φτάσαμε να λέμε και τι κάνουμε στο κρεβάτι μας,το μόνο που μάθαμε είναι ποιος είναι ανεραστος.Και μάλλον δεν κοιμομουν γιατί την ώρα που εγραφες(03.42) εδώ που είμαι ήταν 19.42.

    Αδιάβαστος και πάλι γιατί είναι Silver και Gold medal αντίστοιχα το 2011 και 2013 για την προσφορά μου στο άθλημα και όχι σαν Αθλητης.Απο αγώνες υπάρχουν μόνο ένα silver και ένα bronze σε Βαλκανικούς.Και αν ήσουν πιΟ διαβασμένος μετάλλια δίνονται κανονικά και στα μη Ολυμπιακά αθλήματα.(αθλητικός νόμος 2925).

    Το πως δόθηκαν επαγγελματικές κάρτες πριν είναι άσχετο με την τωρινή κατάσταση αφού φέτος τον Γενάρη άλλαξε ο κανονισμός.Και οι αθλητές που δεν έγιναν επαγγελματίες δεν πληρούσαν αυτές τις προϋποθέσεις.

    Το τι έχω κάνει κι αν έβαλα κι αν έβγαλα δεν σε αφορά.Κοιτα πρώτα να αυτοχαρακτηριστεις γιατί όπως τα παρουσιάζεις τη μια είσαι ομοσπονδία την άλλη συμβούλιο και την άλλη δεν ξέρω εγώ τι.

    Εδώ στην Αμερική που βρίσκομαι μόλις ακούν wabba,nabba, η ότι άλλο το πρώτο πράγμα που λένε είναι ότι εκεί πανε όσοι φοβούνται τον συναγωνισμό και προσωπικά πιστεύω ότι έτσι είναι.Και για να δώσω ενδεικτικά του λόγου το αληθές.Ελληνας Αθλητης μου είπε σε τηλεφωνική επικοινωνία ακριβώς πριν 6 μήνες ¨πως να πάρω την επαγγελματική κάρτα έτσι όπως λένε?που να κερδίσω overall στο Μεσογειακό?¨Δηλαδη αυτοί που κερδίζουν overall στο Παγκοσμιο πρεπει μα παν κατευθείαν στο mr Olympia με αυτή την λογική.

    Το να κάνει κανείς μια καταγγελία είναι δικαίωμα του.Ιδου η Ρόδος ιδού και το πηδημα.

    Την λέξη τσιρακι στην στέλνω πίσω ανυπογραφη.Μονο φίλους και γνωστούς έχω.

    Αν θελουμε να μιλήσουμε περιπτωσιολογικα να αναφέρουμε τα πεντοχιλιαρα του κάθε Τσοπουριδη με στίχο και ομοιοκαταληξια αν θέλεις.Μου είναι παρά πολύ εύκολο.

    Το ποια είναι η αλήθεια το γνωρίζουμε όλοι.Εδω που βρίσκομαι ο καθένας είναι υποχρεωμενος


    να έχει καθαρή την αυλή του αλλά και τον δημόσιο χώρο μπροστά από το σπίτι του.Αλλιως έχει συνέπειες.

    Και ο νοών νοείτο.
    Νικο κατ`αρχας ,ευχαριστω για την απαντηση σου.
    Επισης,σου ζητω συγνωμη αν σου φερθηκα αγενως γιατι εσυ προσωπικα δεν το αξιζεις αυτο,αλλα αν ειναι ανακατεμενος ο Νασερ ,(στον οποιο θα απαντησω αναλογα λιαν συντομως)σε συζητηση, πως να μην γινει αυτη μπαχαλο?
    Οσον αφορα τις επαγγελματικες καρτες, δεν θα σταματησω να αγωνιζομαι ,αν δεν αφαιρεθουν οι καρτες που αποκτηθηκαν παρατυπα και δεν δοθει η καρτα στην Αναστασια Παπουτσακη που την δικαιουται.
    Σ.Σ Αν ο Καραμανλακης την απεκτησε νομοτυπα τοτε γιατι δεν πηρες και εσυ που κερδισες στον ιδιο αγωνα (νομιζω λιγο πριν)?Απο οτι βλεπω, εχεις ενοχληθει και εσυ για αυτην την αδικια και πολυ σωστα εχεις απολυτο δικιο να εχεις.
    Γνωριζω οτι ειδικα εσυ που εισαι ανθρωπος της ταξης και του δικαιου μεσα σου βλεπεις οτι τουλαχιστον οτι σε καποια θεματα εχω δικιο.
    Οσον αφορα τις συνδρομες των αθλητων εχω κανει ηδη καταγγελια στην ΓΓΑ.(Σε λιγο καιρι θα δουμε αν εχεις δικιο η αδικο.)
    Σ.Σ Ειμαι σιγουρος οτι αν διοργανωνες εσυ αγωνες της ΕΟΣΔ,δεν θα το εκανες αυτο.Εχω δικιο να το λεω αυτο?

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-07-14 01:58 #553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί επιπέδου λόγος ουδείς.Αφου φτάσαμε να λέμε και τι κάνουμε στο κρεβάτι μας,το μόνο που μάθαμε είναι ποιος είναι ανεραστος.Και μάλλον δεν κοιμομουν γιατί την ώρα που εγραφες(03.42) εδώ που είμαι ήταν 19.42.

    Αδιάβαστος και πάλι γιατί είναι Silver και Gold medal αντίστοιχα το 2011 και 2013 για την προσφορά μου στο άθλημα και όχι σαν Αθλητης.Απο αγώνες υπάρχουν μόνο ένα silver και ένα bronze σε Βαλκανικούς.Και αν ήσουν πιΟ διαβασμένος μετάλλια δίνονται κανονικά και στα μη Ολυμπιακά αθλήματα.(αθλητικός νόμος 2925).

    Το πως δόθηκαν επαγγελματικές κάρτες πριν είναι άσχετο με την τωρινή κατάσταση αφού φέτος τον Γενάρη άλλαξε ο κανονισμός.Και οι αθλητές που δεν έγιναν επαγγελματίες δεν πληρούσαν αυτές τις προϋποθέσεις.

    Το τι έχω κάνει κι αν έβαλα κι αν έβγαλα δεν σε αφορά.Κοιτα πρώτα να αυτοχαρακτηριστεις γιατί όπως τα παρουσιάζεις τη μια είσαι ομοσπονδία την άλλη συμβούλιο και την άλλη δεν ξέρω εγώ τι.

    Εδώ στην Αμερική που βρίσκομαι μόλις ακούν wabba,nabba, η ότι άλλο το πρώτο πράγμα που λένε είναι ότι εκεί πανε όσοι φοβούνται τον συναγωνισμό και προσωπικά πιστεύω ότι έτσι είναι.Και για να δώσω ενδεικτικά του λόγου το αληθές.Ελληνας Αθλητης μου είπε σε τηλεφωνική επικοινωνία ακριβώς πριν 6 μήνες ¨πως να πάρω την επαγγελματική κάρτα έτσι όπως λένε?που να κερδίσω overall στο Μεσογειακό?¨Δηλαδη αυτοί που κερδίζουν overall στο Παγκοσμιο πρεπει μα παν κατευθείαν στο mr Olympia με αυτή την λογική.

    Το να κάνει κανείς μια καταγγελία είναι δικαίωμα του.Ιδου η Ρόδος ιδού και το πηδημα.

    Την λέξη τσιρακι στην στέλνω πίσω ανυπογραφη.Μονο φίλους και γνωστούς έχω.

    Αν θελουμε να μιλήσουμε περιπτωσιολογικα να αναφέρουμε τα πεντοχιλιαρα του κάθε Τσοπουριδη με στίχο και ομοιοκαταληξια αν θέλεις.Μου είναι παρά πολύ εύκολο.

    Το ποια είναι η αλήθεια το γνωρίζουμε όλοι.Εδω που βρίσκομαι ο καθένας είναι υποχρεωμενος


    να έχει καθαρή την αυλή του αλλά και τον δημόσιο χώρο μπροστά από το σπίτι του.Αλλιως έχει συνέπειες.

    Και ο νοών νοείτο.
    Επισης ηθελα να αναφερω για αυτα που λες οτι λεγονται στην Αμερικη οτι οι πληροφοριες που αναφερεις ειναι ελλιπεις γιατι εκει ολοι ξερουν οτι η NAC θεωρειται προθαλαμος της IFBB και σε ερασιτεχνικο και σε επαγγελματικο επιπεδο και γι`αυτον τον λογο η NAC ειναι η μονος Συνδεσμος που επιτρεπει η WEIDER να σπονσοναριστει απο τους αντιπροσωπους της σε Παγκοσμιο επιπεδο.
    Σ.Σ 1.Εχω ζητησει απο τον διεθνη μας Προεδρο να μου αναφερει ονομαστικα ολα τα ονοματα αθλητων που εχουν προελθει απο την NAC και εχουν παρει επαγγελματικες καρτες της IFBB τα τελευταια δυο χρονια,εκτος απο τα ονοματα των δυο αθλητριων που εχω ηδη αναφερει.
    Σ.Σ 2.Αφου ξερεις το τι λιγεται στην Αμερικη γιατι δεν αναφερεις το τι λεγεται για τον Καραμανλακη?Η μηπως ειναι ιδιαιτερα προσβλητικο και για εκεινον και για ολους μας?Αφου ο ιδιος ηταν ιδιαιτερα καλος ερασιτεχνης,γεγονος το οποιο παραδεχομαι και εγω, γιατι δεν αρκεστηκε να μεινει εκει που ειναι ,η μηπως η αλαζονεια και η τρελλα που κουβαλλαει δεν του επιτρεπει να σκεφτει σχεδον ποτε σωστα? Επισης δεν ειναι αδικο ο μονος Ελληνας μποντυμπιλντερ που εχει τον σεβασμο ολων παντου στον κοσμο (βλεπε Μιχαλης Κεφαλιανος)να αγωνιζεται σαν Αυστραλος?
    Σ.Σ 3.Γιατι ανακατεβεις τον Τσοπουριδη στην συζητηση μας ,εφ`οσον αυτο αφορα την NABBA/WFF?Μηπως θελεις να προκαλεσεις και αυτον τον Συνδεσμο,ο οποιος ειναι ο φιλικος μας Συνδεσμος?Εγω απ`οτι ξερω ο Τοπουριδης πουλησε το καταστημα συμπληρωματων του στον σημερινο Προεδρο ,Στρατο Χατζηδημητριαδη και εφ`οσον εφευγε ο Τσοπουριδης για μονιμη εγκατασταση στο εξωτερικο ,του αφησε και τους δυο Συνδεσμους NABBA/WFF η οποια εχει προσφερει στην Ελληνικη σωματοδομη δεκαδες φορες περισσοτερα αποτι η IFBB-ΕΟΣΔ.
    Σ.Σ 4.Γιατι τολμησε η ΕΟΣΔ να στειλλει την αστυνομια στο Παννελληνιο της διαγωνισμο,για να τον διακοψει,ενω ο Συδεσμος αυτος ουδεποτε εχει δημιουργησει προβλημα η εχει προκαλεσει κανεναν?
    Ομως επειδη το δικαιο ολο και καπου υπαρχει ολο και ολο που εκανε η Αστυνομια να παει στον αγωνα να πιει τον φραπε της και να γελαει με την
    ΕΟΣΔ.Η μηπως και αυτο πρεπει να σε θιξει?
    Ολο και ολο που καταφερε η ΕΟΣΔ να κανει ειναι να ανοιξει τον ασκο του Αιολου.Ενημερωτικα ειμαι σε συζητηση με την NABBA/WFF για νομικη διωξη της ΕΟΣΔ απο κοινου.
    Επισης ενημερωτικα σου αναφερω για τον λογο του οτι η NABBA/WFF ειναι η Συνδεσμος που αγωνιζομουν,αν ξαναγινει το παραμικρο εναντιον της σε προειδοπειω εκ των προτερων οτι θα την παρει και την σηκωσει την ΕΟΣΔ.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-07-14 02:22 #554
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Κύριοι, νομίζω οτι η συζήτηση χόντρυνε περισσότερο από ότι θα έπρεπε και δεν τιμά κανέναν αυτό.

    Δίνουμε το δικαίωμα σαν φόρουμ στον καθένα να εκφράσει τη γνώμη του, ιδιαίτερα μάλιστα όταν αυτό γίνεται επώνυμα από ανθρώπους του χώρου, αλλά εδώ πλέον αρχίζουν να θίγονται άμεσα πρόσωπα και το ίδιο το άθλημα που αγαπάμε.

    Θα παρακαλέσω να βάλουμε μια τελεία για να μην αναγκαστούμε να διαγράψουμε μηνύματα.

    Ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συμμετοχή σας.
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-07-14 02:57 #555
    Προεπιλογή NAC + NABBA/WFF ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΕΟΣΔ.
    Τωρα κε Παπαγεωργιου καταλαβες γιατι οποιος δεν εχει την αυλη του καθαρη εχει και πολλα σκουποξυλα.
    Το ενα ηδη βγηκε και αρχισε και κανει δουλεια.
    Αμα δεις ομως εμεις ποσα σκουποξυλα εχουμε θα εκπλαγεις και μαλιστα πολλοι στην ΕΟΣΔ μπορει να πονεσουν.
    Ελπιζω να καταλαβαινεις σε ποια γλωσσα το λεω αυτο για το καλο σου.

    Ο Προεδρος της NAC HELLAS,Σοφοκλης Ταιηλορ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 37 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 273536373839 ... ΤελευταίαΤελευταία