Σελίδα 43 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243444553 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 631 έως 645 από 1389
  1. 22-10-10 22:45 #631
    Προεπιλογή
    Eγω λεω οτι δεν λαμβανα υδατανθρακα παραμονο την whey μετατο γυμ και μετα ετρωγα κανονικα απο ενα 20λεπτο... ειναι λαθος αυτο ? πρεπει να προσθεσω δηλαδη αθτην την δεξτροζη? αυτο λεω
     

  2. 22-10-10 23:40 #632
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lokatzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω λεω οτι δεν λαμβανα υδατανθρακα παραμονο την whey μετατο γυμ και μετα ετρωγα κανονικα απο ενα 20λεπτο... ειναι λαθος αυτο ? πρεπει να προσθεσω δηλαδη αθτην την δεξτροζη? αυτο λεω
    Nαι πρέπει να αναπληρώσεις το χαμένο στην προπόνηση μυικό γλυκογόνο....
     

  3. 23-10-10 00:04 #633
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lokatzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις προβληματα? ινσουλινη κανω γιατι πρεπει λογω του ζαχαρου που εχω οχι για κανενα αλλο λογο..Σεβομαι τη γνωμη σου αλλα και αυτο περιμενα να ακουσω..δηλαδη να ρωτησω τον γιατρο μου..ομως οι γιατροι δεν σκαμπαζουν απο ββ και γενικα για πιο λογο θελεις κατι..εχω συζητησει και μου ειπε και για πιο λογω να παιρνω πρωτεινη (συμπληρωμα) και τετοια...και παρολο που του εξηγησα απλα δεν τα συνιστα και τα κλασσικα των ανηξερων περι του αθληματος..Εγω απλως θελω να μαθω οχι για το θεμα περι του ζαχαρου μου απο εσας..αλλα εφοσον κανω το προγραμμα, δηλαδη τη διατροφη μου, λαμβανω τα αμινοξεα και την πρωτεινη σαν συμπληρωματα πριν την προπονηση μετα ,πριν τον υπνο και τα λοιπα...αν δεν μου κανουν δουλεια για αυτο το λογο και μου βαζουν μονο λιπος..και γνεικα μου ειναι ''αχρηστα''. Πριν και μετα την προπονηση παιρνω τα αμινοξεα μου και πριν κοιμητθω αλλα και οταν ξυπναω την πρωτεινη. Δεν θα γινει η δοθλεια μου μεταπροπονητικα λογω αυτου του θεματος? αυτο ρωταω.. ινσουλινη κανω αφοθ παω σπιτι μετα την προπονηση και φαω
    Δε σημαίνει οτι επειδή είσαι διαβητικός, και δε θα πάρεις ινσουλίνη μετά την προπόνηση, τα συμπληρώματα πρωτείνης και υδατανθράκων πάνε περίπατο και τα παίρνεις τζάμπα. Απλά δεν έχουν το αποτέλεσμα που θα είχαν αν υπήρχε ινσουλίνη.

    Επιφυλάσσομαι να σου συστήσω να πάρεις ινσουλίνη ΚΑΙ μετά την προπόνηση γιατί δεν είμαι βέβαιος πως θα αλλάξει αυτο το συνολικό πρωτόκολο λήψης ινσουλίνης που έχεις λόγω του διαβήτη. Ενδεχομένως να πρέπει να αφαιρέσεις κάποιες μονάδες από τις δόσεις που παίρνεις μέσα στην μέρα και να τις προσθέσεις εκεί. Θεωρητικά μπορεί να έχει αποτέλεσμα αλλά δεν μπορώ να σου προτείνω τέτοιο πράγμα γιατί εινα σαν να επεμβαίνω στην ιατρική θεραπεία που ακολουθείς. Ρώτα και καναν άλλο γιατρό, ή ανέφερε σε αυτόν που έχεις ήδη οτι θες την μία δόση απο αυτές που παίρνεις μέσα στην μέρα να την έχει post-wokout.

    MB
    Παναγιώτης Βίτσας
     

  4. 23-10-10 00:12 #634
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχουν συγκεκριμενες ωρες ουτε δοσεις που κανω ινσουλινη.. κανω οποτε τρωω και αυτο που τρωω οταν περιεχει υδατανθρακα..μην ανησηχεις Muscleboss ειμαι ρυθμισμενος πολυ και ο γιατρος μου μου βγαζει το καπελο..ειμαι ελευθερος στο τι θα κανω με την ινσουλινη καθως ειναι καινουργιες πλεον και τις καθοριζεις οπως θες εσυ αναλογα και ποτε τρως κανεις κιολας...οποτε τι εχεις να μου πεις? η μεταπροπονητικη με ενδιαφερει που νομιζω κανω κατι λαθος..(σιγουρα δεν σε παρεξηγω και ουτε μου αλλαζεις κατι στην ιατρικη μου ''θεραπεια'', ευχαριστω που το ανεφερες ομως...απο εκει και περα θελω τα φωτα σου
     

  5. 23-10-10 00:39 #635
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σημαίνει οτι επειδή είσαι διαβητικός, και δε θα πάρεις ινσουλίνη μετά την προπόνηση, τα συμπληρώματα πρωτείνης και υδατανθράκων πάνε περίπατο και τα παίρνεις τζάμπα. Απλά δεν έχουν το αποτέλεσμα που θα είχαν αν υπήρχε ινσουλίνη.

    Επιφυλάσσομαι να σου συστήσω να πάρεις ινσουλίνη ΚΑΙ μετά την προπόνηση γιατί δεν είμαι βέβαιος πως θα αλλάξει αυτο το συνολικό πρωτόκολο λήψης ινσουλίνης που έχεις λόγω του διαβήτη. Ενδεχομένως να πρέπει να αφαιρέσεις κάποιες μονάδες από τις δόσεις που παίρνεις μέσα στην μέρα και να τις προσθέσεις εκεί. Θεωρητικά μπορεί να έχει αποτέλεσμα αλλά δεν μπορώ να σου προτείνω τέτοιο πράγμα γιατί εινα σαν να επεμβαίνω στην ιατρική θεραπεία που ακολουθείς. Ρώτα και καναν άλλο γιατρό, ή ανέφερε σε αυτόν που έχεις ήδη οτι θες την μία δόση απο αυτές που παίρνεις μέσα στην μέρα να την έχει post-wokout.

    MB
    Δεν υπαρχουν συγκεκριμενες ωρες ουτε δοσεις που κανω ινσουλινη.. κανω οποτε τρωω και αυτο που τρωω οταν περιεχει υδατανθρακα..μην ανησηχεις Muscleboss ειμαι ρυθμισμενος πολυ και ο γιατρος μου μου βγαζει το καπελο..ειμαι ελευθερος στο τι θα κανω με την ινσουλινη καθως ειναι καινουργιες πλεον και τις καθοριζεις οπως θες εσυ αναλογα και ποτε τρως κανεις κιολας...οποτε τι εχεις να μου πεις? η μεταπροπονητικη με ενδιαφερει που νομιζω κανω κατι λαθος..(σιγουρα δεν σε παρεξηγω και ουτε μου αλλαζεις κατι στην ιατρικη μου ''θεραπεια'', ευχαριστω που το ανεφερες ομως...απο εκει και περα θελω τα φωτα σου.. ??????????
     

  6. 04-11-10 22:43 #636
    Προεπιλογή
    www.boditronics.co.uk/xcart/express_carbs.php

    μου προτειναν αυτους τους υδατανθρακες,εγω παιρνω το waxybolic.να τους αλλαξω η' οχι?
     

  7. 04-11-10 23:56 #637
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis reaction Εμφάνιση μηνυμάτων
    www.boditronics.co.uk/xcart/express_carbs.php

    μου προτειναν αυτους τους υδατανθρακες,εγω παιρνω το waxybolic.να τους αλλαξω η' οχι?
    Το προιόν αυτό ουσιαστικά μείγμα δεξτρόζης-μαλτοδεξτρίνης είναι, που τα βρίσκεις πιο φθηνά ακόμα και στο φαρμακείο..
     

  8. 04-12-10 01:04 #638
    Το avatar του χρήστη Panagiot1s

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    Ηρακλειο κρ
    Μηνύματα
    95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    η μαλτο εχει ψηλο GΙ.
    κανει ανετα κ για μεταπροπο αν θες υ/α τετοιου τυπου.
    Μαλλον κανεις λαθος εδω

    Γ.Δ δεξτροζης 100
    Γ.Δ μαλτοδεξτρινης 20 !!!
    Η μαλτοδεξτρινη δεν ειναι το καταληλη για μετα την προπονηση ενω η δεξτοζη ειναι.
    Η μαλτοδεξτρινη ειναι καταληλη για πριν την προπονηση επειδη αργει να αποροφηθει απο τον ορανισμο.
    Η ζαχαρη ειναι διζαχαριτης 50%δεξτροζη-50%μαλτοδεξτρινη για αυτο και εχει Γ.Δ 60

    Λοκατζη λογικα σαν διαβητικος θα ξερεις οτι πρεπει να αποφευγεις τους υδατανθρακες υψηλου Γ.Δ του τυπου δεξτροζης για να μην καταστρεψεις εντελως το παγκρεας σου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panagiot1s : 04-12-10 στις 01:08
     

  9. 04-12-10 02:11 #639
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panagiot1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον κανεις λαθος εδω

    Γ.Δ δεξτροζης 100
    Γ.Δ μαλτοδεξτρινης 20 !!!
    Η μαλτοδεξτρινη δεν ειναι το καταληλη για μετα την προπονηση ενω η δεξτοζη ειναι.
    Η μαλτοδεξτρινη ειναι καταληλη για πριν την προπονηση επειδη αργει να αποροφηθει απο τον ορανισμο.
    Η ζαχαρη ειναι διζαχαριτης 50%δεξτροζη-50%μαλτοδεξτρινη για αυτο και εχει Γ.Δ 60

    Λοκατζη λογικα σαν διαβητικος θα ξερεις οτι πρεπει να αποφευγεις τους υδατανθρακες υψηλου Γ.Δ του τυπου δεξτροζης για να μην καταστρεψεις εντελως το παγκρεας σου...
    δεν κανει λαθος, ουτε εσυ.... υπαρχουν και τα 2

    βασικα κανεις λαθος σε σχεση με το οτι δεν κανει για μεταπροπονητικο...

    μια χαρα κανει....

    και δεν αργει να αποροφιθει καθολου.... μικρη η διαφορα

    με την μαλτο γλυτωνεις και ενα peak της ινσουλινης ανουσιο....
     

  10. 05-12-10 02:03 #640
    Προεπιλογή
    Οχι και gi η μαλτοδεξτρινη 20! 120 ισως.
     

  11. 05-12-10 19:46 #641
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι και gi η μαλτοδεξτρινη 20! 120 ισως.
    και ρωταω εγω τωρα....

    τα παραπανω ποστ τα διαβασες????
     

  12. 05-12-10 19:54 #642
    Προεπιλογή
    Εγω ηξερα μονο για τη δεξτροζη οτι εχει διαφορετικα DE, και οχι και για τη μαλτοδεξτρινη.
     

  13. 05-12-10 19:55 #643
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ηξερα μονο για τη δεξτροζη οτι εχει διαφορετικα DE, και οχι και για τη μαλτοδεξτρινη.
    εγω το αντιθετο....
     

  14. 06-12-10 03:05 #644
    Το avatar του χρήστη Panagiot1s

    Εγγραφή
    15-07-2010
    Περ.
    Ηρακλειο κρ
    Μηνύματα
    95
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω τι γινετε. Ψαχνωντας στο γουγλε βλεπω μια οτι η μαλτο ειναι αργης και μια οτι ειναι γρηγορης αποροφησης. Θα ανεβασω αυριο μια φωτο απο ενα βιβλιο που εχω (θα σας πω και ποιος το εγραψε) και εχει πινακα με υδατανθρακες με τους Γ.Δ τους.
    Αν υπαρχει καποια αξιοπιστη πηγη που να το ξεκαθαριζει στειλτε τη...
     

  15. 06-12-10 12:33 #645
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    υπαρχουν διαφορετικοι τυποι μαλτο,οποτε λογικο να βλεπεις τις διακυμανσεις που λες..

    καπου ειχα ξαναγρψει οτι οταν εχει πανω απο DE 20,το ονομαζουν σιροπι γλυκοζης.

    φυσικα,δεν πουλανε αυτο στις σκονες για ββ,αλλα δεν γραφει πουθενα τι DE εχουν.
     

Σελίδα 43 από 93 ΠρώτηΠρώτη ... 33414243444553 ... ΤελευταίαΤελευταία